Onbekenden nagelen bever aan boom in België: ‘Verantwoordelijk voor overstromingen’
Onbekenden hebben in de Belgische provincie Luik een bever aan een boom genageld. Naast het dode dier werd een papier opgehangen met de bizarre boodschap dat het ‘ongedierte’ verantwoordelijk is voor de dood van tientallen mensen bij de overstromingen eerder dit jaar.
Het gruwelijke tafereel werd zaterdag ontdekt door passanten. Het dier was opgehangen in Esneux, aan de oevers van de Ourthe. Die gemeente werd afgelopen zomer zwaar getroffen door de verwoestende overstromingen die in Beglië aan meer dan veertig mensen het leven kostten.
Op een bijgevoegd pamflet beweert de dader dat hij er genoeg van heeft dat bevers overal schade aanrichten. ‘Bevers knagen duizenden bomen af. Die zijn door de overstromingen meegespoeld. Ze veroorzaakten dammen, die vervolgens tsunami’s teweeg brachten. Of ze raakten ingestorte huizen, met doden tot gevolg. We moeten het ongedierte elimineren’, aldus zijn of haar boodschap.
De wethouder van Milieu en Dierenwelzijn in Esneux, Pauline Godin, laat weten geschokt te zijn. ,,Het is niet te geloven dat mensen denken dat de overstromingen de schuld van bevers zijn, terwijl we heel goed weten dat het ménselijke activiteiten zijn die verantwoordelijk zijn voor klimaatverandering en dat wij het zijn die de natuur vernietigen.”
Godin benadrukt dat bevers erg belangrijk zijn voor de biodiversiteit. ,,We hebben ze nodig. Als er een schakel in de keten van de biodiversiteit verdwijnt, is de keten kapot”, zegt ze.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rellen en onderzoek naar politie Wales na dood tieners op e-bike: werden ze achtervolgd of niet?
-
PREMIUMVideo
Philippe helpt nog ieder weekend in overstroomd gebied België: ‘Het laat je niet los’
Tientallen vrijwilligers rijden ieder weekend naar de Belgische vallei die deze zomer werd getroffen door overstromingen. Onder hen zijn ook veel Nederlanders. Na vier maanden zijn ze nog steeds bezig het puin te ruimen. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Peruaanse politie neemt lading ‘nazi’-cocaïne in beslag die onderweg was naar België
De Peruaanse politie heeft tientallen pakketjes van in totaal 58 kilo cocaïne in beslag genomen, die klaar stonden om verscheept te worden naar België. De drugs zaten verpakt in pakjes ter grootte van een baksteen met daarop een nazivlag en het woord Hitler. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
Weer twijfels over gezondheid Loekasjenko: ‘Hij heeft zijn eigen doodvonnis getekend’
-
-
-
Iets meer respijt voor schuldendeal: VS zitten pas op 5 juni zonder geld
De Verenigde Staten zitten waarschijnlijk pas op 5 juni zonder geld als er voor die tijd geen politiek akkoord komt over een verhoging van het schuldenplafond van de Amerikaanse overheid. Met die inschatting is minister van Financiën Janet Yellen vrijdag gekomen. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.