Ontvoering Eitan (6) na kabelbaandrama: vermoedelijke handlanger opa gearresteerd
Op Cyprus is een verdachte opgepakt die zou hebben geholpen bij de ontvoering van het Italiaans-Israëlische jongetje dat als enige de kabelbaancrash in mei in Italië overleefde. De 6-jarige Eitan werd door zijn opa meegenomen naar Israël.
De verdachte werd donderdag aangehouden in de havenstad Limassol aan de zuidkust van Cyprus, meldt de Italiaanse krant Corriere della Sera. Tegen de man was een Europees arrestatiebevel uitgevaardigd door de autoriteiten in Italië. Volgens het Openbaar Ministerie in Pavia wist de Cypriotische politie de verdachte te lokaliseren, dankzij de gegevens van zijn mobieltje en geldt hij als vermoedelijke handlanger van Eitans opa.
De Cypriotische politie bevestigt dat in een hotel in de havenstad een 50-jarige man is aangehouden in verband met een ontvoering van een minderjarige op 11 september 2021. De 6-jarige Eitan zou op die bewuste zaterdag door zijn grootvader aan moederskant met een privévlucht zijn meegenomen naar Israël. Eitans voogd, de zus van zijn vader, was daarvan niet op de hoogte. Eitan verloor zijn ouders, broer en twee grootouders bij het kabelbaandrama. De jongen raakte zwaargewond, maar overleefde het drama.
Voogdijstrijd
Sinds de dood van zijn ouders woedt in de familie een strijd over de voogdij van het kind. Eitan werd door de rechtbank toegewezen aan de zus van zijn vader, die in het noorden van Italië woont. De familie langs moederskant heeft bezoekrecht. Een rechtbank in Tel Avid bepaalde eind september dat Eitan voorlopig in Israël zou blijven, maar bepaalde een maand later dat hij terug moet naar zijn tante in Italië.
Het kabelbaanongeval vond op 23 mei plaats bij het Lago Maggiore in het noorden van Italië. Een cabine met vijftien inzittenden vloog met een snelheid van ruim 100 kilometer per uur naar beneden, nadat de sleepkabel was gebroken en werd 54 meter weg gekatapulteerd. Onderzoek wees uit dat de noodrem opzettelijk buiten werking was gesteld met klemmen, omdat die meermaals technische problemen veroorzaakte. In de zaak zijn meerdere verdachten opgepakt.
De wrakstukken van de gecrashte cabine zijn begin november met een helikopter afgevoerd en overgebracht naar een hal in een technologiepark voor verder onderzoek.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Voor Poetin mag bezoek van Chinese president Xi niet mislukken
De Chinese leider Xi Jinping komt maandag voor een driedaags bezoek naar Moskou. Vooral voor zijn Russische collega Vladimir Poetin is de topontmoeting belangrijk. -
Jongetje (6) dat kabelbaanramp overleefde moet terug naar Italië, arrestatiebevel tegen opa
De 6-jarige jongen die een kabelbaanramp overleefde in Italië en door zijn grootvader was meegenomen naar Israël, moet worden teruggestuurd. Dat besloot een Israëlische rechtbank in hoger beroep. Tegen de opa is inmiddels een arrestatiebevel uitgevaardigd door de Italiaanse autoriteiten. -
VN: Bewijzen voor moedwillige moorden, marteling en deportatie van kinderen door Rusland
Rusland heeft een breed scala aan oorlogsmisdaden op zijn geweten in Oekraïne. Er zijn bewijzen voor moedwillige moorden, systematische marteling en de deportatie van kinderen, zo staat in een vandaag door de Verenigde Naties gemandateerd onderzoek.
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
-
-
Tot 400 jaar cel veroordeelde Amerikaan na 34 jaar vrijgelaten wegens ‘gebrek aan bewijs’
Een man uit Florida die een gevangenisstraf van 400 jaar uitzat voor een gewapende overval in 1988 is maandag vrijgelaten. Dat gebeurde nadat een rechter de 57-jarige Sidney Holmes had vrijgesproken op basis van nieuwe bevindingen, die aantoonden dat de zaak tegen hem ‘zeer gebrekkig’ was. -
Wrakstukken neergestorte cabine kabelbaandrama Italië geborgen
Bijna een half jaar na het kabelbaandrama met veertien doden op een berghelling in het Noorden van Italië is de gecrashte cabine weggevoerd. Een speciale helikopter vloog de wrakstukken naar het dal, waar deskundigen ze verder onderzoeken.