Protest tegen watertekort in Iran neergeslagen met traangas en stokken
VIDEOEen protest tegen het watertekort in de Iraanse stad Isfahan is zaterdag hard neergeslagen door de oproerpolitie. Mensen waren de straat op gegaan om boeren bij te staan die al weken wijzen op een watertekort. Meldt persbureau AFP.
Een van de belangrijkste rivieren in de regio, de Zayandeh Rud, ligt namelijk droog en dat belemmert niet alleen de boeren in hun werk, maar zorgt ook voor ongeregeldheden tussen verschillende steden. Het beetje water wat er nog is, moet verdeeld worden. Dit is al het geval sinds 9 november. Sindsdien vinden er ook bijna dagelijks protesten plaats waar duizenden mensen aan meedoen. Vandaag liep het voor het eerst in maanden weer uit de hand.
Tegen lokale autoriteiten
De boeren protesteren tegen de lokale autoriteiten, omdat ze hen ervan verdenken met water te sjoemelen. De pijpleidingen zouden worden gemanipuleerd, waardoor het water dat nog over was in de rivier, naar een ander gebied gaat. Dit kan voor de boeren betekenen dat ze hun werk niet meer kunnen doen. Vandaag kwamen honderden demonstranten naar Isfahan, niet alleen boeren, maar ook mensen die hen bijstonden. En volgens de Iraanse autoriteiten kwamen ook tegenstanders van het regime op de protesten af.
Nadat de boeren waren vertrokken, bleven mensen in de stad over die volgens de Iraanse autoriteiten staatseigendommen kapot maakten. Ook zou door de demonstranten met stenen zijn gegooid en is er onder meer een ambulance in brand gestoken. De oproerpolitie zette traangas in en sloeg de demonstranten met stokken. Volgens mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights worden zo'n 120 demonstranten vastgehouden.
De Iraanse overheid wijt de droogte en watertekorten aan de droogt die sinds decennia is ontstaan. In juli waren op meerdere plekken in Iran ook al aanhoudende protesten tegen het tekort. Deze ‘opstand der dorstigen’ werd door het regime beantwoord met traangas en kogels. Volgens Amnesty International vielen daarbij toen meerdere doden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Noord-Koreaanse leider Kim geeft opdracht om productie van nucleaire wapens op te voeren
De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft opdracht gegeven om de productie van nucleair materiaal op te voeren waarmee onder andere kernwapens worden gemaakt. Hij wil daarmee het arsenaal kernwapens “exponentieel” uitbreiden. Hij zei dat het land klaar moet zijn om de wapens op elk gewenst moment te kunnen gebruiken, zei staatsmedia KCNA dinsdag. -
Zeker vijf doden bij zware winterstormen in Californië
Zware winterstormen in het noorden van de Amerikaanse staat Californië hebben zeker vijf mensenlevens geëist. De stad San Francisco meldde woensdag dat twee mensen bezweken zijn aan verwondingen die ze door het extreme weer hebben opgelopen. In Oakland werd een dakloze man aangetroffen in zijn tent, die was geraakt door een omgevallen boom, schreef de San Francisco Chronicle, de twee andere doden vielen in de county’s Contra Costa en Portola Valley. -
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten. -
Geen celstraf voor ‘boekenrugverzamelaar’ die dik duizend manuscripten stal
De man die zich als anderen voordeed om zo aan ruim duizend nog niet gepubliceerde boeken te komen, is aan een gevangenisstraf ontkomen. Tegen de 30-jarige Italiaan was een jaar cel geëist, maar een rechter in New York oordeelde dat hij al lang genoeg in voorarrest had gezeten. Wel wordt hij uitgezet naar Italië of het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt The New York Times. -
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt.
-
Italië legt vluchtelingenschip van Banksy aan de ketting
De Louise Michel, het reddingsschip gefinancierd door de anonieme Engelse kunstenaar Banksy, is door de Italiaanse autoriteiten aan de ketting gelegd. Het schip zou te veel reddingsacties hebben uitgevoerd en mag de haven van Lampedusa niet verlaten. -
-
-
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken? -
PREMIUM
Westen niet bang voor kernwapens in Belarus: ‘We laten ons niet intimideren na een zoveelste poging uit Moskou’
Washington heeft geen aanwijzingen dat Moskou voorbereidingen treft voor het gebruik van kernwapens op korte termijn. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie nadat de Russische president Vladimir Poetin bekendmaakte nucleaire wapens in Belarus te gaan stationeren. Analist Paul van Hooft verklaart de ‘kalme’ reactie van het westen.