Scott Fairlamb sloeg bij Capitoolrellen een agent en krijgt hoogste straf tot nu toe: 41 maanden
Een Amerikaanse oud-vechtsporter, die tijdens de bestorming van het Capitool een politieagent sloeg, moet 41 maanden de cel in. Dat is de hoogte straf die tot nu toe in bijna 700 zaken tegen relschoppers is opgelegd. En het is eerste keer dat een van hen is veroordeeld voor geweld tegen een agent.
Scott Fairlamb, sportschooleigenaar en voormalig vechtsporter (mixed martial artist) uit de staat New Jersey, sloeg tijdens de bestorming van het Capitool in Washington een politieagent. Aanvankelijk gilde en schreeuwde Fairlamb alleen tegen enkele agenten, maar toen ze langs hem liepen, sloeg hij een van hen in het gezicht. Dat werd vastgelegd door de bodycams van de agenten.
Een Amerikaanse districtsrechter sprak van een ‘ernstig misdrijf’ en wees Fairlamb op het kwalijke van zijn gedrag. ,,Er zou geen jury zijn die u had vrijgesproken’', aldus de rechter.
In tranen
Volgens Amerikaanse media barstte Fairlamb in de rechtszaal in tranen uit. Hij verontschuldigde zich voor het te schande maken van de naam van zijn familie. Hij noemde zijn gedrag ‘onverantwoordelijk’ en ‘roekeloos’ en hij zei dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor zijn daden. Hij zei te kampen met gezondheidsproblemen, waaronder kanker en een hartprobleem. ,,Ik heb alleen maar spijt”, zei hij tegen de rechter. ,,Ik hoop dat u een beetje genadig bent, meneer.’’
Fairlamb, die al bijna 11 maanden vastzit, is de eerste persoon die is veroordeeld voor het mishandelen van een politieagent tijdens de Capitoolrellen. Zeker 120 verdachten staan terecht voor het aanvallen van agenten. Onder de vijf doden tijdens de bestorming was ook een politieman van het Capitool. Vier politieagenten pleegden later zelfmoord. Ongeveer 140 agenten raakten gewond.
Voorkomen
Met de bestorming op 6 januari probeerden aanhangers van toenmalig president Donald Trump in het Capitool te voorkomen dat Joe Biden zou worden uitgeroepen tot winnaar van de presidentsverkiezingen. Meer dan 600 mensen zijn inmiddels gearresteerd voor hun betrokkenheid bij de rellen.
Zo’n 210 mensen zijn aangeklaagd voor mishandeling van, verzet tegen of het belemmeren van politieagenten of medewerkers. Ruim een maand geleden waren nog twee mannen uit de staat Ohio veroordeeld tot 45 dagen cel. Zij hadden geen geweld gebruikt bij het binnendringen van het gebouw.
Kijk onze video's over de bestorming van het Capitool in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
Arnold Schwarzenegger na bestorming Capitool: ‘Trump wilde een coup plegen‘
Arnold Schwarzenegger heeft in een video op Twitter gereageerd op de gebeurtenissen van afgelopen woensdag. Toen bestormden extreme Trumpaanhangers het Capitool, het Amerikaanse Senaatsgebouw waar op dat moment de verkiezingsuitslag bekrachtigd werd. -
PREMIUM
Wordt Trump afgezet wegens aanzetten tot geweld? De Capitoolrellen van uur tot uur
Precies een week geleden bestormden aanhangers van president Donald Trump het Capitool in Washington. De balans: vijf doden, vele gewonden en tientallen arrestaties. Vandaag stemt het Huis van Afgevaardigden over een afzettingsprocedure wegens het aanzetten tot geweld. Wat gebeurde er die dag? Een reconstructie van uur tot uur. -
Passagier die tijdens vlucht nooddeur opende had het gevoel dat hij stikte
De Zuid-Koreaanse man die vrijdag wereldnieuws werd omdat hij tijdens een lijnvlucht de deur opende, heeft verklaard waarom hij dat deed. Hij riskeert tien jaar gevangenisstraf voor het overtreden van de luchtvaartwet. -
met Video
Werkstraffen en boetes voor dodelijke ontgroening van student Sanda Dia in België
De achttien studenten die aanwezig waren bij de dodelijke ontgroening van de Vlaamse student Sanda Dia in december 2018 krijgen werkstraffen van 200 tot 300 uur en elk een boete van 400 euro. Dat heeft het hof in Antwerpen vanmorgen besloten.
-
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Biden voorkomt op het nippertje ‘catastrofaal’ faillissement van de VS met akkoord over schuldenplafond
De Amerikaanse president Joe Biden heeft vannacht op het nippertje een faillissement van zijn land voorkomen door een akkoord over een hoger schuldenplafond.