Vanaf mei weer naar Nieuw-Zeeland: ‘Kinderen eindelijk in mijn armen sluiten’
Nederlanders kunnen vanaf mei weer op reis naar Nieuw-Zeeland. Het land opent vervroegd de grenzen voor toeristen. Voor acteur en voormalig politicus Boris van der Ham is dat goed nieuws. Hij kan eindelijk zijn kinderen weer zien.
Nieuw-Zeeland gaat vanaf 12 april geleidelijk de grenzen openen voor toeristen. Dat heeft premier Jacinda Ardern bekendgemaakt. Australische toeristen zijn de eersten die worden toegelaten. Daarna is het per mei de beurt aan reizigers uit landen die op de zogenaamde ‘Visa Waiver’-lijst staan, waaronder ook Nederland. Toeristen uit de rest van de wereld moeten waarschijnlijk nog tot oktober wachten.
,,We zijn klaar om veilig aan een nieuw hoofdstuk te beginnen”, verklaarde Ardern. ,,Het sluiten van onze grenzen was een van de eerste maatregelen die we twee jaar geleden namen om Covid-19 te stoppen. Het heeft gedaan wat het moest doen. Maar nu we in hoge mate gevaccineerd zijn en volgens de voorspellingen de omikronpiek achter ons hebben gelaten, is het veilig om (ons land) open te stellen.”
‘Onderweg naar jou’
Acteur en zanger Boris van der Ham is dolblij. Hij heeft twee kinderen (dochter van 3, zoon van 10) met een getrouwd vrouwenstel dat sinds augustus vorig jaar in Nieuw-Zeeland woont en werkt. ,,Ik kan mijn kinderen eindelijk weer in mijn armen sluiten. Het land gaat open! Ik ben hartstikke blij. Op dit moment ben ik allemaal websites aan het afstruinen hoe ik daar zo snel mogelijk kan komen.” Eind vorig jaar schreef Van der Ham een lied over zijn droom om zijn kinderen weer snel te zien. ,,Onbereikbaar en onbereisbaar, maar nou ben ik er gauw", aldus de zanger in het lied ‘Onderweg naar jou'.
Toeristensector
Volgens Premier Ardern is het vervroegd opengaan een grote stimulans voor de worstelende toeristensector in Nieuw-Zeeland, dat in 2019 nog 3,9 miljoen internationale toeristen verwelkomde. Bij de uitbrak van de pandemie in maart 2020 sloot het echter de grenzen. Tot dan was toerisme jaarlijks goed voor zo’n 10 miljard euro aan inkomsten, waarvan 40 procent van bezoekers uit Australië kwam. Bezoekers dienen gevaccineerd zijn. Ook moeten ze een negatief testresultaat laten zien. Bij aankomst hoeven ze zich niet te isoleren, maar ze moeten tijdens hun verblijf in Nieuw-Zeeland nog wel twee coronatests ondergaan.
Wel ervaart Nieuw-Zeeland momenteel een golf van besmettingen als gevolg van de omikronvariant. De laatste week noteerde het gemiddeld zo'n 16.000 gevallen per dag. De bevolking is echter voldoende gevaccineerd, met meer dan 95 procent een dubbele prik. Sinds de uitbraak van de pandemie zijn 117 mensen aan Covid-19 overleden, op een bevolking van 5 miljoen.
Kijk hier onze video's over de coronacrisis:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Justitie eist zes jaar cel tegen Berlusconi vanwege omkoping ‘bunga-bungavrouwen’
De hoofdaanklager in een omkopingszaak tegen de Italiaanse oud-premier Silvio Berlusconi heeft zes jaar celstraf geëist tegen de mediatycoon. Als het aan justitie ligt worden ook bezittingen ter waarde van bijna 11 miljoen euro in beslag genomen. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
PREMIUM
‘Onafhankelijk’ Economisch Wereldforum Davos kiest kant van Oekraïeners
De zon schijnt op de openingsdag van het World Economic Forum (WEF) in Davos. En er ligt zelfs geen sneeuw in de stad. Andere bijzonderheid: er doen geen Russen mee. -
met video
Dit gebeurde er vannacht: VN meldt recordaantal vluchtelingen van 100 miljoen, strijd om Donbas gaat door
Volgens de Verenigde Naties zijn er voor het eerst in de geschiedenis meer dan 100 miljoen mensen op de vlucht: ,,Een duizelingwekkend record.” En de strijd in het oosten van Oekraïne gaat onverminderd door.
-
Britse tv toont foto’s van feestende Boris Johnson tijdens lockdown
Het Britse nieuwsprogramma ITV News heeft maandag foto’s gepubliceerd van een feestende en drinkende Boris Johnson op een van de overheidsfeestjes tijdens de coronalockdown. Het gaat om vier foto’s waarop de Britse premier te zien is. Ze zouden zijn gemaakt op 13 november 2020, toen het Verenigd Koninkrijk voor de tweede keer in lockdown was. -
Noord-Korea zegt dat virusuitbraak onder controle is
Noord-Korea zegt dat het aantal besmettingen met het coronavirus onder controle is en ‘stabiel afneemt’. Dinsdag (lokale tijd) registreerde het land voor de derde dag op rij minder dan 200.000 nieuwe ‘koortsgevallen’. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’