VS roepen Rusland op Zwarte Zee niet af te sluiten, spanningen lopen verder op
De Verenigde Staten hebben hun ,,diepe zorgen” uitgesproken over het plan van Rusland om een deel van de Zwarte Zee af te sluiten voor buitenlandse oorlogsschepen die betrokken zijn bij militaire oefeningen. Dat zei het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag in een verklaring. Het land spreekt van ,,escalatie zonder aanleiding” door Rusland.
Het gaat om een gebied in de buurt van de Straat van Kertsj, vlak bij het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim. Rusland is van plan een deel van de zee tot in oktober af te sluiten.
,,Dit is opnieuw een escalatie zonder aanleiding door Moskou om Oekraïne te ondermijnen en destabiliseren’’, zegt een woordvoerder van het ministerie.
Het Russische persbureau Interfax meldde zaterdag vijftien oorlogsschepen voor oefeningen naar de Zwarte Zee te hebben gestuurd. Op gezag van de marine zouden de schepen door de Straat van Kertsj zijn gevaren. Dat is de verbindingsroute tussen de Zwarte Zee en de Zee van Azov, waaraan Rusland en Oekraïne beide grenzen.
De VS roepen Rusland in de verklaring ook op om de troepenopbouw aan de grens met Oekraïne terug te dringen. De spanningen tussen Oekraïne en Rusland lopen op, mede door de opbouw van grote concentraties Russische troepen aan de Oekraïense grens en op de Krim. De Russische mobilisatie vindt plaats tegen de achtergrond van oplaaiend geweld tussen het Oekraïense regeringsleger en de door Rusland gesteunde separatisten in Oost-Oekraïne.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Conflict Rusland-Oekraïne
‘Britten sturen twee oorlogsschepen naar de Zwarte Zee’
Groot-Brittannië zal volgende maand twee oorlogsschepen naar de Zwarte Zee sturen nu de spanningen tussen Rusland en Oekraïne oplopen, meldt de Britse krant The Sunday Times op basis van hoge marine-functionarissen die niet bij naam worden genoemd. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
Sensatie in Australië: oppositie wint verkiezingen, voor het eerst in tien jaar Labor-regering
De Australische oppositiepartij Labor heeft de parlementsverkiezingen in het land gewonnen. Daarmee wordt de centrumlinkse Anthony Albanese de nieuwe premier. Hij neemt die positie over van de conservatieve Scott Morrison, die sinds 2018 premier van Australië was. Het is voor het eerst sinds bijna tien jaar dat het land weer een Labor-regering krijgt. -
Onrust in Zwarte Zee
Navo laat spierballen zien: 'Poetin, handen af van Oekraïne’
Het spel rond Oekraïne is weer op de wagen. Rusland bouwt een grote troepenmacht op aan de Oekraïense grens. De Navo stuurt oorlogsbodems naar de Zwarte Zee. Vladimir Poetin test president Joe Biden. Tot hoever wil hij gaan? -
met video
Activiste dringt door tot rode loper Cannes en protesteert tegen seksueel geweld in Oekraïne
Een vrouw heeft vrijdagavond tijdens een première op het festival van Cannes geprotesteerd tegen het seksueel geweld jegens vrouwen in Oekraïne. De vrouw trok op de rode loper een groot deel van haar kleren uit. Op haar lichaam had zij met verf de tekst Stop raping us (‘Hou op ons te verkrachten’) geschreven, over de kleuren van de Oekraïense vlag.
-
Albanese twee dagen na verkiezingen Australië al beëdigd als premier
Anthony Albanese is maandag al beëdigd als de nieuwe premier van Australië. Dat gebeurde slechts twee dagen na de verkiezingen en nog voordat de definitieve uitslag bekend is. Zo is het bijvoorbeeld nog niet zeker of de 59-jarige Labor-leider kan rekenen op een absolute meerderheid. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.