Aparte tribunes voor fans zonder coronapas in België: juichen is verboden
Zeker vier clubs uit de Belgische Pro League gaan bij thuiswedstrijden aparte vakken inrichten voor supporters die niet volledig gevaccineerd zijn. Deze fans hebben zich te houden aan strikte regels. Zo worden zij in bubbels van acht personen bij elkaar gezet, is juichen verboden en moeten ze een mondkapje dragen wanneer zij zich door het stadion verplaatsen.
In de meeste Belgische stadions moeten supporters van 12 jaar en ouder bewijzen dat ze volledig ingeënt zijn, of een negatieve test of herstelbewijs kunnen overleggen. De vier clubs die een uitzondering maken zijn Zulte Waregem, Charleroi, KV Kortrijk en KV Oostende. ‘Het gaat vooral om supporters die nog maar net hun tweede prik hebben gehad’, klinkt het bij die clubs. Verder mogen de Belgische clubs de volledige capaciteit van hun stadions ter beschikking stellen, waarbij alleen mensen met een coronapas naar binnen mogen om hun ploeg zonder mondkapje aan te moedigen.
Bij de vier genoemde clubs, zullen de stewards de niet volledig gevaccineerde supporters niet meteen terug naar huis sturen. ,,Supporters hebben ons ook in moeilijke dagen gesteund. Het zou niet eerlijk zijn om hen nu niet toe te laten omdat ze nog niet de kans hebben gekregen zich volledig te laten vaccineren. En we willen hen ook niet voor een dure coronatest laten opdraaien.”
,,Voor alle duidelijkheid: het gaat om mensen die nog niet de mogelijkheid hebben gehad een tweede prik te halen, zeker niet om de anti-vaxxers", aldus een woordvoerder van Zulte-Waregem, dat in totaal voor 450 niet-gevaccineerden plek zal hebben. Alleen seizoenskaarthouders komen hiervoor in aanmerking. Voor hoeveel wedstrijden de aparte tribune in het leven wordt geroepen, is nog niet duidelijk. ,,Dat zal afhangen van de evolutie van de cijfers, de vaccinaties, en de maatregelen van de overheid.”
Capaciteit in Nederland op 67%
Ook in Nederland zijn vanaf de seizoenstart bezoekers welkom in de stadions. Bezoek aan evenementen (met vaste zitplaats) mogen plaatsvinden op 2/3 van de capaciteit met het gebruik van test/vaccinatiebewijzen. Voor het betaald voetbal betekent dit dat alle wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie en de eredivisie in augustus op maximaal 2/3 (67%) van de bezettingsgraad mogen plaatsvinden. In de laatste speelrondes van het afgelopen eredivisieseizoen werden er ook weer supporters toegelaten en ondanks de geldende maatregelen, liepen de stadions toen toch vol.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kane topscorer van Engelse nationale team met 54ste interlandgoal
Harry Kane heeft met zijn 54ste interlandgoal zichzelf gekroond tot topscorer van het Engelse nationale team. De spits heeft Engeland op een 2-0 voorsprong gezet tegen Italië vanaf de penaltystip. -
Met samenvatting
Matthijs de Ligt en Bayern München verspelen koppositie aan Dortmund na nederlaag bij Leverkusen
Bayern München is de koppositie in de Bundesliga kwijt. De recordkampioen verloor op bezoek bij Bayer Leverkusen: 1-2. Borussia Dortmund, dat gisteren uithaalde tegen FC Köln, is de nieuwe koploper. -
‘Bayern München zet Julian Nagelsmann op straat, Thomas Tuchel wordt opvolger’
Matthijs de Ligt, Daley Blind en Ryan Gravenberch krijgen een nieuwe trainer. Het doorgaans goed ingevoerde Bild schrijft vrijdagochtend dat Julian Nagelsmann (35) is ontslagen. Thomas Tuchel (49) ligt op pole position om zijn landgenoot op te volgen. Alleen de handtekening ontbreekt nog. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Traditioneel relletje bij Frankrijk voor duel met Oranje, maar Mbappé zegt Griezmann wel te begrijpen
Na een traditioneel relletje beginnen de Franse voetballers vrijdag met een thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal aan een campagne die ze een derde Europese titel moet opleveren. Kylian Mbappé is de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg. Volgens veel Franse media valt dat bijzonder slecht bij Antoine Griezmann, die zelf aanvoerder had willen worden. Mbappé begrijpt de aanvaller van Atlético Madrid, al goed voor 117 interlands, wel.
-
Met video
Wéér hattrick Erling Haaland, eenvoudige avond voor Memphis Depay tegen Justin Kluivert
Manchester City heeft overtuigend de halve finales bereikt van de FA Cup. In het eigen Etihad Stadium won de ploeg van coach Pep Guardiola met 6-0 van Burnley. Spits Erling Haaland leidde de ruime zege in het Engelse bekertoernooi in met de eerste drie doelpunten. -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.