Argentijnse doelman zet mogelijk wereldrecord op zijn naam na goal uit doeltrap
met videoDe Argentijnse doelman Leandro Requena maakte een merkwaardig doelpunt tijdens de 3-1 overwinning van zijn Cobresal op Colo-Colo in de hoogste voetbalcompetitie van Chili. De goal viel uit een doeltrap waardoor zijn treffer mogelijk een wereldrecord is.
Zijn team stond met 2-0 voor in de 77ste minuut, toen Requena (35) een doeltrap nam. Colo-Colo-doelman Brayan Cortés stond ver buiten zijn strafschopgebied en de bal stuiterde over zijn hoofd richting het doel. Tot overmaat van ramp struikelde Cortés toen hij tevergeefs de bal nog buiten het doel probeerde te houden.
Volgens TNT Sports Chile werd het doelpunt gemaakt vanaf een afstand van 101 meter, wat, indien bevestigd door Guinness World Records, een record zou zijn. Het huidige record is 96,01 meter. Dat staat op naam van een andere doelman. Tom King zette dat record neer in 2021 tijdens een wedstrijd tussen Newport County en Cheltenham Town op het vierde niveau van Engeland.
,,Ik vroeg Juan Silva, de manager van de club, of de recordaanvraag echt zou worden ingediend en hij zei duidelijk ja”, vertelde Requena aan Radio Bio Bio. ,,Dus nu wachten we op wat nodig is om te verifiëren wat de afstand werkelijk was. Silva vertelde me wel dat de Chileense voetbalbond hem belde om de afmetingen van het veld te controleren, dat is 105 meter en een beetje. Als dat zo is, aangezien het gebied vijf meter is, zou het logischerwijs meer dan 100 zijn. Ik ben hier blij mee. Het idee om met zo’n gebeurtenis de geschiedenisboeken ingaan, maakt me blij.”
Guinness World Records vertelde CNN dat het nog geen aanvraag voor dit mogelijke wereldrecord heeft ontvangen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
Met samenvatting
Domper voor Mark van Bommel: Royal Antwerp laat in slotfase eerste kans op landstitel liggen
Aan een zege had het Nederlands getinte Royal Antwerp FC genoeg gehad om kampioen te worden, maar na een late gelijkmaker van Royale Union Sint-Gillis moest Antwerpen het volksfeest nog een week uitstellen en volgende week winnen van Genk. Een anti-climax op de Bosuil. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Met samenvatting
Luton Town wint na penalty’s duel van 200 miljoen en houdt scorende Gustavo Hamer uit Premier League
Luton Town keert na 31 jaar terug op het hoogste niveau. In de play-off finale op Wembley tegen Coventry City, met 200 miljoen euro op het spel, wonnen The Hatters na strafschoppen. -
PREMIUMmet video
Vinícius Junior was het slachtoffer bij acht van de twaalf aanklachten vanwege racisme in La Liga
De zoveelste racistische aanval op Real-aanvaller Vinicius Jr, zondagavond in de wedstrijd bij Valencia, lijkt het Spaanse voetbal én de politiek eindelijk wakker te hebben geschud. Meer dan ooit klonken veroordelingen en kwamen er formele aanklachten. Het probleem is dat die vooralsnog nauwelijks tot straffen leiden.
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
-
-
Met video
Vinícius post compilatie op Instagram na racisme-incident: ‘Dit is geen voetbal, dit is onmenselijk’
Een dag na een nieuw racisme-incident bij een uitwedstrijd in Valencia heeft Real-spits Vinícius Júnior gisteravond laat een filmpje op Instagram geplaatst met een bloemlezing van wat hij zoal te verwerken krijgt. -
Bayern-directeuren Kahn en Salihamidzic ondanks landstitel ontslagen
Oliver Kahn en Hasan Salihamidzic zijn ontslagen bij Bayern München. Dat heeft clubvoorzitter Herbert Hainer zaterdag gemeld. De twee directeuren worden verantwoordelijk gehouden voor een onrustig seizoen, waarin trainer Julian Nagelsmann eind maart werd ontslagen en opgevolgd door Thomas Tuchel.