Barça ontsnapt dankzij Frenkie de Jong en Messi aan blamage in Spaanse beker
SamenvattingAlsof de nominatie voor Speler van de maand van La Liga Frenkie de Jong vleugels heeft gegeven. De middenvelder van FC Barcelona scoorde in het bekertreffen met Rayo Vallecano en kroonde zich tot matchwinner: 1-2.
Delen per e-mail
Gemakkelijk ging het niet, net als een week geleden tegen Cornella. Tegen de derde divisionist had FC Barcelona een verlenging nodig, tegen tweede divisionist Rayo Vallecano was dat niet nodig. Maar de ploeg van Ronald Koeman kwam na iets meer dan een uur spelen wel op achterstand in Madrid door een doelpunt van Fran Garcia.
Na de tegengoal zette Barcelona, dat in de sterkste opstelling speelde met Lionel Messi, De Jong en Antoine Griezmann, aan. De Argentijnse vedette, die zijn 76ste duel in de Spaanse beker speelde voor FC Barcelona, tekende voor de gelijkmaker op aangeven van Griezmann die weer werd gevonden door De Jong: 1-1.
Diezelfde Nederlandse middenvelder was tien minuten later zelf de afmaker na een voorzet van Jordi Alba: 1-2. Dit was de tweede treffer van De Jong, maar zijn eerder goal werd afgekeurd wegens buitenspel. In de slotminuut van de reguliere speeltijd had Messi het duel definitief kunnen beslissen. De captain soleerde door de Madrileense defensie, kon afleggen op Martin Braithwaite maar besloot zelf te schieten en raakte de buitenkant van de paal. Ondanks de vijf minuten blessuretijd kwam de plek in de kwartfinales niet in gevaar.
Bekijk hier de 1-0 van Fran Garcia:
Bekijk hier de gelijkmaker van Messi:
Bekijk hier de 1-2 van Frenkie de Jong:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEK komende zomer in Engeland?
Johnson wil het EK gebruiken om het WK binnen te halen, maar de FA houdt vast aan het oude plan
De Britse premier Boris Johnson heeft met zijn aanbod aan de UEFA om alle EK-duels in het Verenigd Koninkrijk af te werken het startsein gegeven van een bid om het WK van 2030 binnen te halen. -
Succescoach die Stade Rennes naar Champions League leidde stapt op
De Franse voetbalclub Stade Rennes moet op zoek naar een nieuwe trainer. Julien Stéphan, de man die Rennes vorig seizoen als nummer 3 van de Ligue 1 naar de Champions League leidde, heeft zijn ontslag ingediend na een reeks van zeven wedstrijden zonder overwinning. Stade Rennes staat op de negende plek in de competitie. -
Ex-voorzitter Bartomeu in schandaalzaak Barcelona weer vrijgelaten
Josep Maria Bartomeu, voormalig voorzitter van FC Barcelona, is dinsdagochtend weer vrijgelaten. Hij werd maandag volgens Spaanse media in zijn eigen huis gearresteerd. -
Samenvatting
Bilbao pas in verlenging langs Levante en treft nu Barça in bekerfinale
Athletic Bilbao heeft zich geplaatst voor de Spaanse bekerfinale, met als tegenstander Barcelona. De nummer 10 van La Liga schakelde in de halve eindstrijd Levante uit. In de tweede helft van de verlenging maakte Alex Berenguer het beslissende doelpunt: 1-2. -
200 zeges onder Guardiola
Winst na strafschoppen de boeken in als gelijkspel? Daar zijn City en Opta het niet over eens
Enige consternatie deze week in voetbalstatistiekenland. Het grote Manchester City was op hoge poten langs gegaan bij de Engelse tak van statistiekenboer Opta om hun reeks van overwinningen te betwisten. Die reeks van hen is namelijk veel langer, vinden ze bij City. Een stukje over het meest bediscussieerde onderwerp in voetbalstatistiekenland.
-
Gescheurde kruisband
EK-droom Fosu-Mensah ruw verstoord door zware blessure
Slecht nieuws voor Timothy Fosu-Mensah. De verdediger van Bayer Leverkusen heeft zijn kruisband afgescheurd en komt de rest van het seizoen niet meer in actie. Door de zware blessure kan de drievoudig international die ook een eventuele deelname aan het EK nu vergeten. -
Afwezig in heenduel met United
Ibrahimovic drie weken aan de kant en mist topduels
Een flinke tegenvaller voor AC Milan. Sterspeler Zlatan Ibrahimovic is geblesseerd geraakt aan zijn dijbeen en is de komende drie weken afwezig. De 39-jarige Zweed mist zeker het eerste duel met zijn oude club Manchester United in de Europa League plus de drie komende competitiewedstrijden, zo schrijft het Italiaanse La Gazzetta dello Sport. -
Video
De Ligt valt in warming-up geblesseerd uit, maar Juventus wint wel
Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Spezia Calcio met 3-0 gewonnen. Álvaro Morata, Federico Chiesa en Cristiano Ronaldo maakten in het laatste halfuur de goals voor het team van Andrea Pirlo, die Matthijs de Ligt in de warming-up zag afhaken.