Dit zijn de wedstrijden om dit weekend naar uit te kijken
Overal in Europa waren de afgelopen dagen midweekse wedstrijden, maar dit weekend barst er weer een nieuwe speelronde los. Dit zijn de mooiste affiches in de Europese topcompetities.
Premier League
Met de volle buit uit de eerste zes wedstrijden is Liverpool voorlopig goed op weg het onvoorstelbare puntenaantal van 97 van vorig seizoen te evenaren. Met een uitwedstrijd bij het gepromoveerde Sheffield United wacht zaterdag echter wel een potentiële bananenschil. Sheffield United-trainer Chris Wilder staat met zijn ploeg namelijk op een keurige tiende plaats en won vorige week nog knap met 0-2 bij Everton.
Op zaterdagavond moet Manchester City met een bezoek aan Everton ook een pittige klus klaren. Pep Guardiola kan zich met zijn ploeg met een achterstand van vijf punten op Liverpool geen slippertje permitteren. Twee seizoenen geleden ging het op Goodison Park nog helemaal mis voor City, toen de ploeg van Ronald Koeman met 4-0 won. Met de scoringsdrift van Manchester City mag het matig presterende Everton desondanks geen problemen opleveren. Vorige week walste City nog over Watford heen, dat met een 8-0 nederlaag in Manchester nog goed weg kwam.
Maandagavond wacht op Old Trafford tot slot nog een fraai toetje van de zevende speelronde, als Manchester United het opneemt tegen Arsenal.
Zaterdag 13.30 uur: Sheffield United - Liverpool
Zaterdag 18.30 uur: Everton - Manchester City
Maandag 21.00 uur: Manchester United - Arsenal
La Liga
Met een verschil van een punt in het voordeel van koploper Real Madrid is de Madrileense derby zaterdagavond een belangrijk duel voor de titelstrijd in La Liga. Het flink vernieuwde Atlético Madrid beleeft een wisselvallige seizoensstart. Real Madrid voorkwam deze week met twee overwinningen een crisis. Dat het bij beide ploegen nog niet draait is duidelijk. Atlético-spits Alvaro Morata is er door een rode kaart in het duel met Real Mallorca van woensdagavond (0-2 winst) niet bij in het Wanda Metropolitano.
Eerder op de dag is er nog een wedstrijd in de buurt van Madrid, waar FC Barcelona op bezoek gaat bij Getafe. Barcelona pakte dit seizoen pas één punt in drie uitduels. Een crisis ligt op de loer in Barcelona, weet ook de flink bekritiseerde coach Ernesto Valverde. Bij Europa League-deelnemer Getafe gaat FC Barcelona de zege in elk geval niet cadeau krijgen.
Met de koppositie na vier wedstrijden leek Sevilla een mooi seizoen tegemoet te gaan, maar na twee nederlagen staat de wereld er opeens heel anders voor. Dat geldt ook voor Luuk de Jong. De Nederlandse spits is na zes wedstrijden zonder doelpunt zijn basisplaats kwijt. In Estadio Ramon Sanchez Pizjuán komt zondagavond het goed presterende Real Sociedad van Martin Ødegaard op bezoek.
Zaterdag 16.00 uur: Getafe - FC Barcelona
Zaterdag 21.00 uur: Atlético Madrid - Real Madrid
Zondag 21.00 uur: Sevilla - Real Sociedad
Serie A
Trainer Maurizio Sarri pakte met zijn ploeg dertien punten uit de eerste vijf duels, maar echt sprankelend is het allemaal nog niet bij Juventus. Verwacht wordt dat Matthijs de Ligt zaterdag een basisplaats heeft, al zijn de Italiaanse media niet mals voor de ‘te zware’ Nederlander. Om koploper Internazionale bij te blijven mag Juventus tegen laagvlieger SPAL in elk geval geen fout maken.
Want een overwinning van Internazionale, dat is toch wel heel aannemelijk. Sampdoria draait een hopeloos seizoen en is hekkensluiter in de Serie A. Internazionale pakte onder nieuwe trainer Antonio Conte juist de volle buit uit de eerste vijf duels. Met Stefan de Vrij als centrale man in de driemansverdediging kreeg Inter dit seizoen pas één tegendoelpunt.
Op de vroege zondagmiddag treft het Napoli van Hirving Lozano en Arek Milik in eigen huis Brescia. Bij die ploeg maakte Mario Balotelli afgelopen dinsdag tegen Juventus zijn debuut. Napoli verloor al twee van de eerste vijf duels, dus er moet gewonnen worden om bij te blijven in de titelstrijd.
Zaterdag 15.00 uur: Juventus - SPAL
Zaterdag 18.00 uur: Sampdoria - Internazionale
Zondag 12.30 uur: Napoli - Brescia
Bundesliga
In Berlijn vanavond een duel met een Nederlands tintje. Sheraldo Becker was de afgelopen seizoenen speler van ADO Den Haag, maar bestrijkt sinds dit seizoen de flanken bij het gepromoveerde Union Berlin. Bas Dost zal in de punt van de aanval staan bij Eintracht Frankfurt.
Op zaterdagmiddag wil RB Leipzig de koppositie behouden, wat met een overwinning hoe dan ook het geval is. Dat moet dan gebeuren tegen Schalke 04, dat na een teleurstellend vorig seizoen weer in de subtop te vinden is.
De zaterdag wordt afgesloten in Dortmund, waar Davy Klaassen met Werder Bremen op zoek gaat naar aansluiting naar boven. Borussia Dortmund staat drie punten achter koploper RB Leipzig.
Vrijdag 20.30 uur: FC Union Berlin - Eintracht Frankfurt
Zaterdag 15.30 uur: RB Leipzig - Schalke 04
Zaterdag 18.30 uur: Borussia Dortmund - Werder Bremen
Ligue 1
De topteams in de Ligue 1 komen allemaal op zaterdag in actie. Memphis Depay heeft met Olympique Lyon een overwinning nodig om niet op een straatlengte achterstand van de top drie te raken. Paris Saint-Germain leed afgelopen woensdag gezichtsverlies met een 0-2 thuisnederlaag tegen Stade Reims en zal zich in Bordeaux willen revancheren.
Lille gaat op bezoek bij het OGC Nice van Kasper Dolberg. Met een overwinning blijft Lille zich mengen om de bovenste plekken in de Franse competitie.
Zaterdag 13.30 uur: Olympique Lyon - FC Nantes
Zaterdag 17.30 uur: Bordeaux - Paris Saint-Germain
Zaterdag 20.00 uur: OGC Nice - Lille OSC
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Bundesliga/Met video
Haller van cruciale waarde voor Dortmund, Ajax-opponent Union Berlin tweede achter Bayern
Sébastien Haller is met een assist van cruciale waarde geweest in de uitwedstrijd van Borussia Dortmund tegen FSV Mainz 05. Haller kopte in de 93ste minuut een bal door op Giovanni Reyna, die diep in blessuretijd de winnende goal maakte: 1-2. Bekijk hierboven de overige tussenstanden in de Bundesliga. -
PREMIUM
Arnaut Danjuma sluit bizarre week af met debuutgoal voor Tottenham Hotspur
Arnaut Danjuma (25) heeft zijn onverwachte transfer naar Tottenham Hotspur opgeluisterd met een doelpunt in het FA Cup-duel met Preston North End (3-0). Everton dacht hem binnen te halen, totdat de Londense club de deal kaapte. -
Met samenvatting
Harry Kane met koorts naar bijzondere mijlpaal in geschiedenis Tottenham Hotspur
Harry Kane heeft Tottenham Hotspur met een historisch doelpunt naar de zege op Fulham geschoten. De Spurs wonnen op Craven Cottage in Londen dankzij de treffer met 1-0 en kruipen zo met 36 punten dichter bij Newcastle United en Manchester United, de nummer 3 en 4 uit de Premier League. -
Samenvatting
De Vrij weer aan kop met Inter na vijfde overwinning op rij
Internazionale heeft ook zijn vijfde wedstrijd van het seizoen in de Serie A gewonnen. Met Stefan de Vrij in de basis werd thuis tegen Lazio nipt met 1-0 gewonnen.
-
Paul Pogba staat voor rentree bij Juventus na terugkeer van Manchester United
Juventus heeft zondag voor het thuisduel met Monza de beschikking over de herstelde Paul Pogba. De 29-jarige middenvelder kwam nog niet in actie voor de club uit Turijn sinds zijn terugkeer, na een periode van zes jaar bij Manchester United. -
-
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.