Finidi George verrast door aanstelling bij Nigeria: ‘Ik ga mijn best doen voor mijn land’
Oud-Ajacied Finidi George zag totaal niet aankomen dat hij gevraagd zou worden voor een functie bij de nationale ploeg van Nigeria. De 51-jarige voormalig sterspeler wordt de eerste assistent van de nieuwe bondscoach José Peseiro. ,,Dit had ik echt niet verwacht, maar ik zal er staan voor mijn land”, zegt hij tegen de Nigeriaanse krant Premium Times.
Nigeria liep na een verloren play-off tegen Ghana plaatsing voor het WK in Qatar mis. Het leidde het vertrek in van de volledige technische staf. Vervolgens klopte de voetbalbond aan bij George, die sinds vorig jaar trainer is van de Nigeriaanse club Enyimba F.C. Hij wordt de rechterhand van de ervaren Portugees Peseiro en zal zijn nieuwe baan combineren met de functie van clubtrainer.
,,Dit is een mooie nieuwe uitdaging. We zullen gaan kijken op welke vlakken we beter kunnen samenwerken.” Het rigoureus omgooien van de speelstijl van de ‘Super Eagles’ is niet de bedoeling. ,,Dit is geen team voor tiki-taka voetbal. Het Afrikaanse voetbal is meer fysiek. Je moet kijken welk spel het beste bij het elftal past en waarmee je resultaten gaat halen.”
Finidi maakte zelf deel uit van een hele sterke generatie Nigeriaanse voetballers. De aanvaller won in 1994 de Afrika Cup en was actief op de WK’s van 1994 en 1998. ,,Maar om de huidige lichting te vergelijken met onze generatie is niet eerlijk”, vindt hij. ,,Het soort voetbal dat we toen speelden is heel anders dan het voetbal van nu. Het is allemaal enorm veranderd.”
George, die in 1995 met Ajax de Champions League won, beëindigde zijn voetbalcarrière in 2004. Een paar jaar geleden zette hij als assistent van PEC Zwolle-19 zijn eerste stappen in het trainersvak.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit is wat bruidsparen dit jaar gemiddeld uitgeven aan hun huwelijk
Gemiddeld geven bruidsparen dit jaar ruim 16.000 euro uit aan hun huwelijk. Dat is 2000 euro meer dan voor corona. We hebben weer zin in een feestje, maar: trouwen is ook duurder geworden. Leveranciers worden steeds vaker gedwongen de gestegen kosten door te berekenen. -
Waarom zoenen gezond is: ‘Bij een zoen gaan 1 miljard bacteriën van de ene naar de andere mond’
Vandaag is het Wereld Kusdag. Gezondheidsjournalist Tijn Elferink schreef het boek Kusje erop, de waarheid achter 70 gezondheidsmythes. Wat is er waar van: ‘zoen in het rond, dan word je gezond?’ -
Kogel eindelijk door de kerk: Pochettino maakt plaats voor Galtier bij Paris Saint-Germain
Zijn ontslag hing al even in de lucht, maar de kogel is dan eindelijk door de kerk. Mauricio Pochettino is niet langer de trainer van Paris Saint-Germain, zo heeft de club vandaag bevestigd. Met Christophe Galtier is ook zijn vervanger al gearriveerd. -
WhatsApp wil laten verbergen of je online bent
Een nieuwe functie in WhatsApp moet het mogelijk maken je online status te verbergen, zodat vrienden niet kunnen zien of je de app open hebt staan. -
Drama voor Spanje: Gouden Bal-winnares Alexia Putellas mist EK door gescheurde kruisband
Ballon d’Or-winnares Alexia Putellas mist het EK vrouwenvoetbal dat woensdagavond in Engeland begint. De sterspeler van FC Barcelona en Spanje, algemeen beschouwd als de beste speelster ter wereld, scheurde eerder vandaag op de training haar voorste kruisband in haar linkerknie. Dat heeft de Spaanse voetbalbond bekend gemaakt.
-
Jon Dahl Tomasson aan de slag bij Blackburn Rovers: ‘Willen stabiele Premier League-club worden’
Jon Dahl Tomasson gaat aan de slag in het Championship, het op één na hoogste niveau in Engeland. De 45-jarige Deen wordt trainer bij Blackburn Rovers en komt over van de Zweedse club Malmö FF. Tomasson ondertekent een contract voor drie seizoenen. -
Definitief: Oranje-international Wout Weghorst verruilt Burnley voor Besiktas
Wout Weghorst speelt komend seizoen voor Besiktas. De Turkse club huurt de 29-jarige aanvaller van het Nederlands elftal voor een jaar van Burnley, dat in mei uit de Premier League degradeerde. -
Voorzitter Real Madrid wil ‘deze’ Kylian Mbappé niet hebben: ‘Bij ons is niemand groter dan de club’
Voorzitter Florentino Pérez van Real Madrid heeft voor het eerst uitgebreid gereageerd op de mislukte transfer van Kylian Mbappé. De Spaanse kampioen en winnaar van de Champions League dacht maandenlang dat Mbappé deze zomer naar Madrid zou komen, maar de 23-jarige Fransman besloot op het laatste moment zijn aflopende contract bij Paris Saint-Germain met drie jaar te verlengen.