Jorrit Hendrix zingt ‘Het is een nacht’ voor nieuwe teamgenoten bij Spartak Moskou
VideoJorrit Hendrix zette gisteren zijn contract bij Spartak Moskou en trainde vandaag voor het eerst mee bij de Russische topclub. Vanavond moest Hendrix ook geloven aan zijn ‘initiation song’ bij zijn nieuwe club. Hij koos voor ‘Het is een nacht’, de debuutsingle van Guus Meeuwis uit 1995.
Delen per e-mail
Hendrix zong het nummer van Guus Meeuwis uit volle borst en dat werd begroet met luid applaus van zijn nieuwe teamgenoten. Hij deed dat op het trainingskamp van Spartak Moskou in Dubai, waar door de Russische topclub wordt toegewerkt naar de tweede seizoenshelft.
Spartak Moskou kwam op 16 december voor het laatst in actie. Toen werd met 3-1 verloren bij rivaal Zenit Sint-Petersburg, dat koploper is in de Premjer Liga met 41 punten na negentien duels. Spartak staat derde met 35 punten, CSKA Moskou staat tweede met 37 punten. Spartak hervat de competitie op 28 februari met de thuiswedstrijd tegen Rubin Kazan. Voor die tijd zijn er nog twee oefenduels (tegen Pakhtator en Shakhtyor) en een wedstrijd tegen Dinamo Moskou in de achtste finales van de Russische beker.
De 25-jarige linkspoot uit het Limburgse dorpje Panningen maakte in augustus 2013 zijn debuut in de hoofdmacht van PSV. Hij speelde uiteindelijk 239 wedstrijden voor PSV, waarin hij goed was voor acht goals en zeventien assists. Spartak Moskou nam Hendrix voor 700.000 euro over van PSV. Hij tekende een contract tot de zomer van 2024.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVideo
Thuisvoordeel is verdampt: de Brightons en de Burnleys van deze wereld winnen ineens op Anfield
Onze voetbalexpert Maarten Wijffels verkeert als jeugdspeler en journalist al bijna een leven lang in het Nederlandse profvoetbal. In Kijk op voetbal signaleert hij de laatste trends, ontwikkelingen en andere opmerkelijke zaken op de velden van wereldsport nummer 1. Vandaag: over de effecten van lege stadions op uitslagen. -
Bosz is doelman Hradecky weken kwijt bij Leverkusen
Trainer Peter Bosz moet het bij Bayer Leverkusen wekenlang doen zonder zijn vaste doelman Lukas Hradecky. De Finse international kampt met een achillespeesblessure. Hij moest zich daardoor twee weken geleden laten vervangen tegen FSV Mainz (2-2). -
De Vrij met Internazionale in afzondering na uitbraak coronavirus
De hele selectie van Internazionale houdt zich de komende dagen op in een zogenoemde bubbel, nadat bij een deel van het management het coronavirus is uitgebroken. -
AS Monaco mengt zich ook in Franse titelstrijd na knappe zege bij PSG
Het was al spannend in de Franse competitie, maar nu gaat ook AS Monaco zich melden in de titelstrijd. De ploeg van Niko Kovac boekte vanavond een fraaie 0-2 zege op Paris Saint-Germain in het Parc des Princes in Parijs. -
Spartak Moskou-aanwinst Hendrix neemt afscheid bij PSV: ‘Er is een tijd van komen en een tijd van gaan’
PSV heeft wereldkundig gemaakt dat het een akkoord heeft bereikt met Spartak Moskou over de transfer van Jorrit Hendrix. De definitieve afronding volgt (als alles volgens plan verloopt) donderdag. ,,Ik kijk uit naar een nieuw avontuur", zo laat hij weten via de officiële kanalen.
-
Olympique Marseille bevestigt komst Sampaoli
Jorge Sampaoli is de nieuwe trainer van Olympique Marseille. Dat heeft de eigenaar van de club bekendgemaakt. -
Hoe een familievakantie het leven van deze ManUnited-debutant volledig op zijn kop zette
De 17-jarige Shola Shoretire debuteerde afgelopen zondag bij Manchester United. In het Premier League-duel met Newcastle United (3-1 zege) viel hij twee minuten voor het einde in voor Marcus Rashford. Dat de jonge aanvaller juist op Old Trafford zijn debuut maakt is opmerkelijk gezien zijn verleden. -
Video
Luuk de Jong helpt Sevilla met een magistrale hakbal naar plaats drie in La Liga
Luuk de Jong is met Sevilla ten koste van FC Barcelona geklommen naar de derde plaats in La Liga. De spits had met een heerlijk hakballetje een belangrijk aandeel in de 0-2 overwinning bij Osasuna.