Koeman heeft toekomst bij FC Barcelona niet in eigen hand: ‘Ik concentreer me op de wedstrijden’
Zondag presidentsverkiezingenRonald Koeman beseft dat zijn toekomst bij FC Barcelona kan afhangen van de uitslag van de verkiezingen voor een nieuwe voorzitter van de Spaanse topclub. Zondag wordt de opvolger van de opgestapte Josep Maria Bartomeu bekend gemaakt.
Delen per e-mail
,,Het ligt niet in mijn handen. Het enige dat ik weet, is dat mijn contract na dit seizoen nog een jaar doorloopt”, antwoordde Koeman op vragen over zijn toekomst bij de Catalaanse club. ,,Over een paar dagen komt er een nieuwe voorzitter en hij zal zijn zegje doen. Ik concentreer me alleen op het winnen van wedstrijden.”
Voormalig voorzitter Joan Laporta, ondernemer Victor Font en voormalig directeur Toni Freixa zijn de overgebleven kandidaten voor het voorzitterschap van Barcelona. Font heeft de leden al eens beloofd dat hij Xavi als trainer laat terugkeren bij de club waarvoor die als middenvelder zo succesvol was. De Spanjaard is momenteel trainer in Qatar bij Al-Sadd.
De dubbel
Barcelona staat momenteel tweede in de competitie met vijf punten achterstand op Atlético Madrid, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. De koploper treft zondag nummer drie Real Madrid in de derby. Barcelona speelt zaterdagavond in Pamplona al tegen Osasuna, de nummer twaalf van La Liga. Koeman hoopt dat Real zijn ploeg een beetje helpt. ,,Het is altijd goed als de koploper punten verliest”, zei hij. ,,Maar laten wij nu eerst zelf onze wedstrijd winnen.”
Deze week bereikte Barcelona de bekerfinale ten koste van Sevilla, dat na verlenging met 3-0 werd verslagen in Camp Nou. In de Champions League moet Barcelona een 4-1 achterstand tegen Paris Saint-Germain zien te repareren. Woensdag is de return in Parijs, maar niemand lijkt echt te geloven in een tweede ‘Remontada’.
Wel kreeg Koeman de vraag of hij de Spaanse dubbel (La Liga én Copa del Rey) kan pakken in zijn eerste jaar bij Barcelona. ,,We moeten realistisch zijn”, antwoordde de trainer van Barça. ,,We hebben een paar punten achterstand op Atlético en kunnen ons dus niet meer puntenverlies veroorloven. Maar het programma is druk. Acht à negen spelers maken meer minuten dan wie dan ook in Europa. Maar wat het team laat zien is ongelooflijk. Laten we hopen dat we op het eind van het seizoen kunnen zeggen: ‘Oké, we hebben wat tegenslagen gekend, maar we staan nu wel met een prijs in onze handen.’ Dat zou fantastisch zijn.”
Bekijk hieronder de spectaculaire comeback van FC Barcelona tegen Sevilla in de Spaanse beker:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nog meer zorgen voor Barcelona: rechter schaft belastingvoordeel af
De Spaanse belastingdienst moet toch extra belasting gaan innen bij de voetbalclubs Real Madrid, FC Barcelona, Athletic en Osasuna. De belastingregeling waarvan zij profiteerden is niet toegestaan, heeft de hoogste Europese rechter bepaald in hoger beroep. -
Mesut Özil en Eva Longoria investeren in Mexicaanse voetbalclub
Voormalig Duits international Mesut Özil wordt mede-eigenaar van de Mexicaanse voetbalclub Necaxa. Volgens Sportico wil de speler van Fenerbahce samen met onderen anderen de Amerikaanse actrice Eva Longoria vijftig procent van de aandelen van de hekkensluiter van de Liga MX overnemen. -
Weghorst op het matje bij Wolfsburg na ophef over corona-uitspraken
VfL Wolfsburg gaat in gesprek met Wout Weghorst, nadat een optreden van de spits zaterdag in een Duits sportprogramma opnieuw voor ophef zorgde rond eerder gedane corona-uitspraken. In december postte Weghorst op zijn Instagramaccount enkele cryptische uitspraken over de pandemie. Zaterdag weigerde hij op televisie in de Aktuellen Sportstudio van de ZDF afstand te doen van zijn posts. -
Barça-spits Griezmann scoort perfecte hattrick naast het veld: voor derde keer vader op 8 april
Twee dagen voor de El Clásico tegen Real Madrid is Antoine Griezmann (30) van FC Barcelona helemaal in de wolken. Griezmann meldde via sociale media de komst van zijn derde kind: Alba. Het meisje werd donderdag om 10.24 uur geboren, zo onthulde haar vader enkele uren later. -
Domper voor Koeman: sterkhouder Piqué opnieuw weken lang aan de kant
Ronald Koeman moet het bij Barcelona weer een tijdje doen zonder Gerard Piqué. De ervaren verdediger heeft een knieblessure overgehouden aan de return tegen Sevilla in de halve finales van het Spaanse bekertoernooi. Medisch onderzoek wees donderdag uit dat Piqué één van de banden in zijn rechterknie heeft verstuikt.
-
Lyon blijft dankzij goals Memphis meedoen in Franse titelrace
Olympique Lyon blijft meedoen om het kampioenschap in de Ligue 1. Door goals van aanvoerder Memphis Depay (2x) en Lucas Paquetá werd vanavond met 3-0 gewonnen van middenmoter Angers SCO. -
Gevecht om erfenis van Maradona: ‘Diego voelde zich verraden en beroofd door dochters’
Het gevecht om de erfenis van Diego Maradona heeft een nieuwe wending gekregen. Matías Morla, de advocaat van de vorig jaar overleden Argentijnse voetbalster, beschuldigt de dochters van Maradona van beroving. Ook stelt hij dat ze hun vader in de steek hebben gelaten. -
Samenvatting
Spaanse media na ‘magische’ avond: ‘Legendarische Koeman’
Na de comeback van Barcelona in de halve finale van de Copa del Rey tegen Sevilla (3-0) wordt Ronald Koeman door de Spaanse media vandaag de hemel in geprezen. De trainer krijgt alle credits voor de metamorfose die de ploeg onder zijn leiding heeft ondergaan.