

- 90'+2' Angelo Fulgini
- Jonathan David 10'
- Burak Yilmaz 45'+1'
Lille en Botman zorgen voor sensatie: PSG onttroond als Franse landskampioen
Sven Botman is met Lille kampioen van Frankrijk geworden. De koploper van Frankrijk slaagde er vanavond in om de voorsprong van één punt op Paris Saint-Germain te verdedigen met een 1-2 zege op Angers.
In de afgelopen acht seizoenen werd Paris Saint-Germain zeven keer kampioen. Alleen AS Monaco slaagde er in het seizoen 2016/17 in om het sterrenensemble uit de Franse hoofdstad te kloppen. Dit seizoen is het Lille dat de kampioensreeks van PSG een halt toeroept.
Al bij rust hadden Botman, die zich maandag meldt bij Jong Oranje, en consorten een comfortabele voorsprong op het scorebord gezet. Na tien minuten maakte Jonathan David de 0-1 voor Lille tegen Angers en op slag van rust was het Burak Yilmaz die een penalty mocht nemen. Dat deed de 35-jarige Turkse spits uitstekend en hij stelde de zege eigenlijk al na één helft veilig: 0-2. Angers scoorde pas in blessuretijd nog een aansluitingstreffer, maar dat was niet voldoende om het kampioensfeest van Lille te verstoren.
Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain deed op bezoek bij Stade Brest ook wat het moest doen met een 0-2 zege op Stade Brest, maar dat mocht dus niet meer baten. De goals werden gemaakt door Romain Faivre (eigen goal) en Kylian Mbappé. Neymar miste na negentien minuten een penalty bij een 0-0 stand.
Het is voor Lille de vierde titel in de clubhistorie. Eerder werden titels gewonnen in 1946, 1954 en 2011. In het laatstgenoemde seizoen speelde onder anderen Eden Hazard mee. De Belg gaf op de clubwebsite van Lille al te kennen dat het kampioenschap van Lille dit seizoen een nog grotere prestatie is dan destijds in 2011. ,,Nu is er een Qatarese versie van PSG in de competitie. Dat maakt het voor andere ploegen nog lastiger om kampioen te worden”, zei Hazard. Een mooi compliment voor Botman en zijn ploeggenoten, want na vanavond is de titel toch echt een feit.
Memphis Depay
Memphis Depay kreeg in de thuiswedstrijd tegen OGC Nice niet het afscheid dat hij voor ogen had met Olympique Lyon. De Oranje-international bevestigde deze week zijn aankomende vertrek en wilde afscheid nemen met het behalen van een ticket voor de voorronde van de Champions League, maar dat mislukte jammerlijk. Memphis schreef wel twee assists op zijn naam, maar OGC Nice won met 2-3. Kasper Dolberg scoorde nog voor de bezoekers.
AS Monaco, dat vooraf één punt boven Olympique Lyon stond, won overigens ook niet. De uitwedstrijd tegen Lens eindigde in 0-0. Het was voor de ploeg van coach Niko Kovac wel voldoende voor een plek in de voorronde van het miljoenenbal terwijl Olympique Lyon de Europa League in moet.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Met video
AC Milan na elf jaar wachten weer kampioen, De Vrij en Dumfries onttroond met Inter
AC Milan mag zich voor het eerst in elf jaar weer kampioen van Italië noemen. De ploeg van trainer Stefano Pioli had in de kampioenswedstrijd geen kind aan Sassuolo. Terwijl een puntje al genoeg was geweest om de negentiende titel in de clubhistorie vielig te stellen, werd het in het Mapei Stadion 0-3. -
Met video
Erik ten Hag reageert tijdens presentatie op Louis van Gaal: ‘Voetbal staat bij United op één, twee en drie’
Erik ten Hag is vanmiddag officieel gepresenteerd als trainer van Manchester United. Tijdens zijn eerste ontmoeting met de pers werd hij geconfronteerd met de woorden van Louis van Gaal, die Ten Hag afraadde om bij United aan de slag te gaan omdat het ‘geen voetbalclub, maar een commerciële club is.’ -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Paris Saint-Germain zet technisch directeur tijdens titelfeest op straat
Leonardo Nascimento de Araujo is niet langer technisch directeur van Paris Saint-Germain.Ook de toekomst van trainer Mauricio Pochettino is onzeker. Dat melden verschillende media in Frankrijk. PSG heeft het nieuws nog niet bevestigd.
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
PREMIUMMet video
300 miljoen voor Kylian Mbappé? ‘Grote tekorten zijn voor de langere termijn gevaarlijk voor het voetbal’
‘Volslagen absurd en zorgwekkend’, vindt topmakelaar Rob Jansen. Sportmarketeer Chris Woerts ziet krokodillentranen in Spanje, terwijl ethicus Huub Evers de recorddeal voor Kylian Mbappé ‘alle perken te buiten’ vindt gaan. Kan Nasser Al-Khelaifi van Paris St. Germain het maken om een wereldspeler over drie jaar dik 300 miljoen euro te laten opstrijken? -
UEFA: clubs uit Oekraïne en Belarus spelen niet meer tegen elkaar
Voetbalclubs uit Oekraïne en Belarus ontlopen elkaar voorlopig in de Europese toernooien. De UEFA besloot vrijdag, tot nader order, clubs uit die twee landen bij lotingen uit elkaar te houden vanwege de oorlog in Oekraïne.