Manchester United-speler Mason Greenwood niet meer verdacht van poging tot verkrachting
Manchester United-aanvaller Mason Greenwood wordt niet langer verdacht van poging tot verkrachting en mishandeling. De aanklachten zijn komen te vervallen, meldt de politie van Manchester.
De 21-jarige Engelse voetballer werd hier sinds januari vorig jaar van verdacht en speelde sindsdien geen wedstrijd meer voor zijn club, waar nu Erik ten Hag trainer is.
Volgens de Britse justitie was er ‘geen uitzicht meer op veroordeling’, nadat belangrijke getuigen zich hadden teruggetrokken en er nieuwe beelden waren opgedoken. De zaak kwam vorig jaar in het nieuws toen de ex van Greenwood via Instagram foto’s deelde. Daarop waren blauwe plekken en verwondingen op haar lichaam te zien die volgens haar door Greenwood waren ontstaan. Ze publiceerde ook een opgenomen spraakbericht, waarin te horen was dat Greenwood haar min of meer dwingt tot seks.
Greenwood zat in twee periodes vast. Eerst na zijn aanhouding in januari, waarna hij ook tot nader order werd verbannen door de club. In oktober werd hij opnieuw opgepakt en een paar dagen later weer op borgtocht vrijgelaten.
Greenwood opgelucht
In een korte verklaring liet Greenwood weten “opgelucht” te zijn. ,,Ik ben blij dat deze zaak voorbij is. Ik wil mijn familie, mijn geliefden en vrienden bedanken voor de steun die ze me in deze moeilijke periode zijn blijven geven. Verder wil ik er op dit moment niets meer over zeggen.”
Manchester United liet evenmin veel los over de affaire. ,,Manchester United is op de hoogte van het besluit van de Crown Prosecution Service om alle aanklachten tegen Mason Greenwood te laten vallen", meldt de club in een statement. ,,De club zal nu een eigen proces doorlopen voor er een beslissing wordt genomen over de vervolgstappen. We zullen tot het proces is afgerond geen verdere mededelingen doen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
FC Barcelona geeft iets meer duidelijkheid over blessure Frenkie de Jong
Oranje moet het vanavond tegen Frankrijk doen zonder Frenkie de Jong, maar wat de middenvelder van Barcelona precies mankeerde, was onduidelijk. De Catalanen maakten vandaag bekend dat de oud-Ajacied kampt met een blessure aan zijn rechterhamstring. -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
PREMIUM
De stukadoor die profvoetballer werd en tonnen verloor: 'Ben weleens tien dagen op rij tienduizend euro verloren’
Hij is een ‘gewone Eindhovense jongen’, maar wel eentje met een opmerkelijk levensverhaal. Acht jaar geleden was Kevin van Veen (31) nog stukadoor, nu is hij een cultheld in Schotland. Achter die jongensdroom schuilt ook veel verdriet: de spits spreekt openhartig over ‘een hele zware periode.’Eindhoven -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
PREMIUM
Nederlandse Curaçao-spelers in duel met wereldkampioen Argentinië én Messi: ‘Kan het nog steeds niet geloven’
Wekelijks is de eredivisie hun podium, in de nacht van dinsdag op woensdag staan ze plotseling oog in oog met wereldkampioen Argentinië en superster Lionel Messi in Santiago del Estero. De Nederlandse internationals van Curaçao leven deze week hun droom. ,,Spelen tegen Messi, dat is wel ziek hoor.’’
-
PREMIUM
Dick Advocaat sinds vandaag niet langer oudste trainer van Europa, al scheelt het maar anderhalve maand
Door de aanstelling van Roy Hodgson bij Crystal Palace is Dick Advocaat niet meer de oudste nog actieve trainer van Europa. De 75-jarige Engelsman werd anderhalve maand eerder geboren dan Advocaat en scherpt ook zijn eigen record in de Premier League aan. AD Sportwereld zet de oudste krasse trainersknarren in Europa op een rij. -
-
-
PREMIUM
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Leeds United heropent stadion na sluiting wegens bedreiging
Leeds United heeft toestemming gekregen van de lokale politie om het stadion Elland Road weer te openen. Dat was vrijdag op slot gegaan na een bedreiging via sociale media. De politie meldt dat een 20-jarige man is opgepakt “in verband met het incident waarbij de onderzoeken nog voortduren”.