Media in Europa omvergeblazen door Manchester City en Real Madrid: ‘Dit was een ongelooflijke avond’
Met samenvattingEuropa wist niet wat het zag gisteren bij Manchester City - Real Madrid (4-3). De teams schotelden voetbalfans een wedstrijd voor waar nog lang over nagepraat zal worden. Media door heel Europa waren vol lof over de clash in de halve finale van de Champions League.
,,Een prachtig spektakel", ,,een klassieker” en ,,verbazingwekkend". Bij de BBC kwamen ze superlatieven tekort om de eerste wedstrijd in de halve finale tussen Manchester City en Real Madrid te omschrijven. ,,Champions League-thriller met zeven goals", voegde Sky Sports daaraan toe.
The Sun spreekt eveneens van ,,een klassieker". ,,Verscheur alle tactiekhandleidingen, schop het whiteboard weg, vernietig alle laptops met data-analyses en geef ons meer van dit alstublieft. Het dreunende tempo, de adembenemende kwaliteit en de afwezigheid van enige structuur maakten dit een buitengewone avond.”
Lees ook
• Verslag: ManCity laat Real Madrid in leven na memorabel duel
• Guardiola smult van clash met Real: ‘8-0 was beter geweest’
• Benzema is de koning van de Champions League
Analytici in Engeland wisten niet wat ze zagen. ,,Ze hebben ons een fantastische voetbalavond gegeven. De goals, de ambiance: dit was een ongelooflijke avond. Beide trainers kunnen ongekend trots zijn op wat hun spelers vanavond gebracht hebben", zei Alan Shearer bij de BBC. Gary Lineker grapte op Twitter: ,,Hopelijk wordt de tweede wedstrijd leuker.”
‘Niemand doodt Real Madrid’
Logischerwijs werd ook buiten Engeland gesmuld van het duel tussen Manchester City en Real Madrid. ,,Real Madrid is een wonder", kopt het Spaanse Marca. ,,Het talent van Benzema zorgt weer voor een wonder voor Real Madrid. Ze hadden wel met 8-3 kunnen verliezen, maar het werd slechts 4-3. En nu wacht Bernabéu. Het is nog niet voorbij.”
AS: ,,Er is niemand die Real Madrid doodt. Real Madrid lijkt wel onsterfelijk. Nu is het aan Bernabéu.” El Mundo Deportivo voegt daaraan toe: ,,Het Real Madrid-gen overleeft zelfs deze ode aan het voetbal van Manchester City.”
,,Eentje voor in de geschiedenisboeken", wordt er in België geschreven door Het Nieuwsblad. L’Equipe spreekt van ,,een groot spektakel” en ,,een grandioze wedstrijd". De Franse sportkrant vraagt zich af waar Real Madrid zou zijn zonder Benzema.
Het Duitse Kicker schrijft over een ,,groot voetbalfeest” en de landgenoten van Bild sluiten zich daarbij aan: ,,Wat een spektakel. Dit was zoals een goede bokswedstrijd.” De Duitse analytici Patrick Owomoyela en Mario Gómez waren bij Amazon eensgezind: ,,Krankzinnig: dit is waarom we van voetbal houden.”
Het Italiaanse La Gazzetta dello Sport weet wel wie de topkandidaat is voor de volgende Ballon d’Or-verkiezing: ,,Real Madrid werd gered door de man die misschien wel de volgende Gouden Bal zal ontvangen", aldus de Italiaanse krant, die spreekt van ,,de beste wedstrijd van het jaar” en ,,een van de spannendste Champions League-wedstrijden ooit”. ,,Dat de beste ploeg maar naar de finale mag gaan. Na deze wedstrijd verdienen ze het allebei.”
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
AZ-beul West Ham United velt Fiorentina van Sofyan Amrabat in slotminuut en wint Conference League
-
Pep Guardiola smult van clash met Real Madrid: ‘8-0 was beter geweest, maar dat kan alleen in sprookjes’
Pep Guardiola had uiteraard liever gehad dat zijn Manchester City een groter gat had geslagen dan de 4-3 die na dinsdagavond op het scorebord stond, maar desondanks kon de Spaanse manager genieten van het spektaktelstuk tegen Real Madrid. ,,Iedereen ter wereld heeft hier van genoten.” -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen. -
PREMIUM
Lionel Messi legt uit waarom hij Inter Miami boven Al-Hilal verkiest: ‘Om het geld zou ik wel naar Saoedi-Arabië zijn gegaan’
Niet Barcelona, maar ook niet Saoedi-Arabië. Miami is de nieuwe bestemming van Lionel Messi, wanneer zijn contract bij Paris Saint-Germain eind deze maand officieel afloopt. ,,Vóór 2025 willen we Messi hebben”, zeiden de steenrijke eigenaren van Inter Miami al in 2018.
-
Karim Benzema, koning van de Champions League: 'Hij verdient zeker de Ballon d'Or’
-
-
-
Voetbalpodcast | 'De titel in België is een mooie revanche voor Mark van Bommel’
Het bizarre competitieslot in België, de penaltykillers in de Nederlandse play-offs, een bezoek aan de FA Cup-finale op Wembley en Peter Bosz moet de man worden bij PSV. Het zijn de onderwerpen in de AD Voetbalpodcast met Etienne Verhoeff en Sjoerd Mossou. -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer