Messi krijgt milde straf na uitdelen klap, Barcelona alsnog in beroep
FC Barcelona-trainer Ronald Koeman hoeft het korte tijd te stellen zonder sterspeler Lionel Messi. De tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond heeft de Argentijn voor twee duels geschorst na zijn rode kaart zondag in de finale om de Spaanse Supercup tegen Athletic Bilbao. Toch is Barcelona het niet eens met deze beslissing. De club maakte direct bekend dat het in beroep gaat.
Delen per e-mail
Met de straf mist Messi alleen de wedstrijden tegen Cornella (beker) van komende donderdag en de competitiewedstrijd van zondag tegen laagvlieger Elche. Uitgerekend tegen Athletic Bilbao kan hij op op 31 januari zijn rentree maken.
Toch is FC Barcelona het niet eens met de schorsing van twee wedstrijden. De Catalanen reageerde direct op het voorstel van de Spaanse competitie. ,,We moeten niet vergeten dat Messi, die nog nooit eerder een rode kaart kreeg voor FC Barcelona, werd weggestuurd in een aanvallende actie om de laatste aanval van de finale op te zetten”, gaf de club aan in een statement op de website. Barcelona gaat daarom in beroep en hoopt zo alsnog de komende wedstrijden over Lionel Messi te beschikken.
Er werd in eerste instantie gevreesd voor een lange schorsing voor de Argentijn. Messi was het zat dat hij meerdere keren in de 3-2 verloren Super Cup Finale onderuit was gehaald. In de slotfase van wedstrijd sloeg hij tegenstander Asier Villalibre met zijn vuist tegen de grond, nadat hij opnieuw werd geblokkeerd. Het was de eerste keer in 753 wedstrijden voor Barcelona dat Messi rood kreeg.
Bekijk hieronder waarom Lionel Messi afgelopen zondag een rode kaart kreeg.
Bekijk hier de hele samenvatting van de Super Cup-finale.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Drama voor Liverpool-doelman Becker: vader (57) verdrinkt na duik in meer
De Braziliaanse voetbalwereld is in rouw na de dood van José Agostinho Becker, oud-doelman en vader van Liverpool-keeper Alisson en Fluminense-sluitpost Muriel. Hij verdronk na een duik in een meertje in de buurt van zijn huis in het zuiden van Brazilië. José Becker is 57 jaar geworden. -
PREMIUM
Waarom Messi zich na 752 duels niet meer kon beheersen
In 752 officiële duels voor FC Barcelona kreeg hij nooit de rode kaart. Wat gebeurde er met Leo Messi in duel 753 waardoor hij een tegenstander van zich af sloeg? -
AS Monaco mengt zich ook in Franse titelstrijd na knappe zege bij PSG
Het was al spannend in de Franse competitie, maar nu gaat ook AS Monaco zich melden in de titelstrijd. De ploeg van Niko Kovac boekte vanavond een fraaie 0-2 zege op Paris Saint-Germain in het Parc des Princes in Parijs. -
Spurs overtuigend door in Europa League na prachtige omhaal en assists Alli
Tottenham Hotspur heeft zich als eerste club geplaatst voor de achtste finales in de Europa League. Het team van José Mourinho won vanavond in Londen met 4-0 van Wolfsberger AC, dat vorige week in de heenwedstrijd al met 1-4 werd verslagen in Boekarest. Donderdagavond zijn alle overige terugwedstrijden in de zestiende finales. -
PREMIUM33 punten minder dan vorig jaar
De rampspoed blijft zich maar opstapelen bij geknakt Liverpool, maar medelijden is er niet
De tragische dood van de vader van Liverpool-doelman Alisson Becker is een nieuwe klap voor de regerend kampioen van Engeland. In een sportief loodzware periode bevestigt Liverpool zijn naam als ‘rampclub’ eens te meer.
-
Hoe een familievakantie het leven van deze ManUnited-debutant volledig op zijn kop zette
De 17-jarige Shola Shoretire debuteerde afgelopen zondag bij Manchester United. In het Premier League-duel met Newcastle United (3-1 zege) viel hij twee minuten voor het einde in voor Marcus Rashford. Dat de jonge aanvaller juist op Old Trafford zijn debuut maakt is opmerkelijk gezien zijn verleden. -
Max gaat samen met Kroos en Süle de strijd aan tegen cyberpesten: 'Het is crimineel gedrag’
In Duitsland zijn voetballers klaar met de haat die zij ontvangen via social media. In een video die donderdag is gepubliceerd onder het motto “Verenigd tegen haat” verdedigen de spelers zichzelf en willen zij aandacht vragen voor het probleem cyberpesten. Onder andere Toni Kroos, Dayot Upamecano en PSV’er Phillip Max komen voor in de video. -
Video
Luuk de Jong helpt Sevilla met een magistrale hakbal naar plaats drie in La Liga
Luuk de Jong is met Sevilla ten koste van FC Barcelona geklommen naar de derde plaats in La Liga. De spits had met een heerlijk hakballetje een belangrijk aandeel in de 0-2 overwinning bij Osasuna.