Onderzoek naar stadionramp: bond verplaatst kwartfinale naar andere locatie
De Afrikaanse voetbalbond CAF en de overheid van Kameroen zijn een onderzoek gestart naar de stadionramp in Yaoundé die aan acht mensen het leven heeft gekost. Het toernooi om de Afrika Cup gaat ondanks de tragedie gewoon door.
Bij het gedrang om binnen te komen bij het duel tussen gastland Kameroen en de Comoren (2-1) vielen gisteravond zeker acht doden en vijftig gewonden. ,,CAF onderzoekt momenteel de situatie en probeert meer details te krijgen over wat er is gebeurd. We staan voortdurend in contact met de regering van Kameroen en het lokale organisatiecomité”, aldus de voetbalbond van Afrika een statement.
Na een lage opkomst bij de groepswedstrijden in de gloednieuwe stadions die zijn gebouwd voor het belangrijkste voetbaltoernooi van het continent, hebben de autoriteiten van Kameroen de stadionpoorten opengegooid, massatransport georganiseerd en gratis kaartjes uitgedeeld om meer fans te trekken.
In het nieuwe Olembé-stadion met 60.000 zitplaatsen, waar het gisteravond helemaal misging, wordt op 6 februari de finale van de Afrika Cup gespeeld. De CAF was voor de start van het toernooi al bezorgd over de gereedheid van de locatie en het algemene gebrek aan voorbereidingen in Kameroen. Vorige maand werd in een spoedvergadering zelfs gesproken over het mogelijk annuleren van het toernooi.
De Afrika Cup werd twee keer uitgesteld, in 2019 toen CAF ontdekte dat Kameroen er niet klaar voor was en het toernooi naar Egypte verplaatste. En afgelopen januari opnieuw vanwege de COVID-19-pandemie.
De voor zondag in het Olembé Stadium geplande kwartfinale van de Afrika Cup is verplaatst naar het Ahmadou Ahidjo-stadion, eveneens in de Kameroense hoofdstad Yaoundé. Dat heeft voorzitter Patrice Motsepe van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) laten weten.
De bewuste kwartfinale gaat zondag tussen de winnaars van de duels tussen Ivoorkust - Egypte en Marokko - Malawi.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Officieel: Marc Overmars haalt Mark van Bommel naar Antwerp als nieuwe trainer
Royal Antwerp FC heeft de komst van Mark van Bommel bevestigd. De Nederlander tekent een contract van twee jaar bij de Belgische club. Hij moet de Great Old naar succes leiden volgend seizoen. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
De Zwolse ploeggenoten van Arne Slot zagen het meteen: ‘Ja, daar zat toen al een trainertje in, zoals Gijp zou zeggen’
Dat Arne Slot trainer zou worden, daar was iedereen bij FC Zwolle en later PEC Zwolle, de club waar hij tussen 1995 en 2013 in totaal 174 duels speelde, het wel over eens. Maar dat de 43-jarige Bergentheimer, die woensdag met Feyenoord in de finale staat van de Conference League, zó succesvol zou worden, dat hadden ze niet gedacht. -
Met video
Zeer merkwaardige beelden opgedoken: AS Roma-verdediger slaat ploegmaten na winst op Feyenoord
Er zijn uiterst merkwaardige beelden opgedoken uit het feestgedruis van AS Roma na winst in de Conference League-finale tegen Feyenoord. Gianluca Mancini haalde namelijk uit naar twee ploeggenoten.
-
West Ham-verdediger Kurt Zouma bekent voor rechter dat hij zijn kat schopte en bekogelde
Verdediger Kurt Zouma van de Engelse voetbalclub West Ham United heeft bekend dat hij een van zijn katten een schop heeft gegeven en heeft bekogeld. Dat deed de Franse international tijdens een rechtszitting in Londen. -
PREMIUM
José Mourinho laat zich in Tirana van zijn meest charmante kant zien
In deze rubriek tellen we af naar de Conference League-finale van morgenavond, waarin Feyenoord het in Albanië opneemt tegen AS Roma. Vandaag: José Mourinho. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt?