Premier Johnson hekelt plannen voor Super League: ‘Heel schadelijk voor ons voetbal’
De Britse premier Boris Johnson vindt de plannen voor het opzetten van een Super League ‘heel schadelijk’ voor het voetbal.
Johnson reageerde via Twitter op de boodschap van twaalf Europese topclubs, waarvan zes uit Engeland, dat ze een eigen internationale competitie hebben opgericht. ,,Dit raakt het nationale voetbal in het hart en zal supporters vanuit het hele land zorgen baren”, aldus de premier.
Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Tottenham Hotspur en Arsenal willen samen met Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid, Juventus, AC Milan en Internazionale een eigen topcompetitie starten. De clubs uit Engeland, Spanje en Italië zijn wel van plan om in hun nationale competities actief te blijven, maar in plaats van de Champions League gaan ze dan midweeks spelen in de Super League: een ‘gesloten’ competitie waarin de oprichters altijd meedoen.
De dood van een club als sportinstituut
,,De betrokken clubs moeten verantwoording afleggen aan hun fans en de hele voetbalgemeenschap voordat ze verdere stappen nemen”, aldus Johnson. ,,De plannen voor een Europese Super League zijn heel schadelijk en wij steunen de voetbalautoriteiten bij het nemen van actie.”
De Franse president Emmanuel Macron liet via een verklaring ook van zich horen. ,,De president van de republiek is verheugd over het standpunt van Franse clubs, die weigeren deel te nemen aan dit Super League-project dat het beginsel van solidariteit en sportieve verdiensten bedreigt.”
Supportersverenigingen furieus
Supportersverenigingen van de betrokken Engelse clubs reageerden furieus. ,,Onze leden en voetbalsupporters vanuit de hele wereld hebben vandaag de ultieme vorm van verraad meegemaakt”, schrijft de Chelsea Supporters’ Trust. ,,Dit is onvergeeflijk. Genoeg is genoeg.” De supportersclub van Arsenal noemde de deelname van hun club aan de Super League ,,de dood van een club als sportinstituut”.
De overkoepelende organisatie van voetbalfans in Europa omschrijft het gesloten systeem van de Super League als ,,de nagel aan de doodkist van het Europese voetbal” en pleit voor sancties tegen de betrokken clubs. ,,Dit project wordt uitsluitend gedreven door hebzucht. De enige die er baat bij hebben, zijn hedgefondsen, oligarchen en een handvol reeds rijke clubs die in hun eigen competities slecht presteren ondanks hun ingebouwde voordelen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
PREMIUM
Alfred Schreuder kwam, zag en overwon met Club: ‘Na het eerste gesprek met Ajax dacht ik wel: Oef!’
Aanstaand Ajax-coach Alfred Schreuder heeft zich met Club Brugge in het hol van de leeuw verzekerd van de Belgische landstitel. ,,Hier kom ik sterker mee binnen. Niet voor mezelf, want ik weet wat ik kan, maar wel voor de buitenwacht.” -
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | Een staande ovatie voor de gay-voetballer: ik zou het nog steeds niet helemaal uitsluiten
Columnist Sjoerd Mossou schrijft over Jake Daniels, die deze week uit de kast kwam. ,,Vroeger had ik altijd de overtuiging dat de eerste openlijk homoseksuele voetballer omarmd zou worden met duizend armen, juist ook in de stadions.” -
met video
Oud-Willem II’er schiet Liverpool na afhaken Virgil van Dijk vanaf stip naar winst in FA Cup-finale
Liverpool heeft ten koste van Chelsea via strafschoppen de FA Cup gewonnen. In de reguliere speeltijd van de Engelse bekerfinale en in de verlenging was niet gescoord (0-0). In de strafschoppenserie keerde Liverpool-doelman Alisson de inzet van Mason Mount, waarna oud-Willem II’er Kostas Tsimikas de beslissende strafschop benutte (6-5).
-
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
‘Ex-PSV’er Marcelo liet scheten in de kleedkamer en werd ontslagen bij het Lyon van Peter Bosz’
Voormalig PSV-speler Marcelo is eerder dit seizoen door een wel heel opvallende reden uit de selectie gezet bij het Olympique Lyon van coach Peter Bosz. L’Équipe meldt dat de Braziliaan scheten liet in de kleedkamer en er vervolgens om zou lachen. -
Lieke Martens maakt week voor Champions League-finale rentree bij FC Barcelona
Lieke Martens heeft haar rentree gemaakt na maandenlang blessureleed. De 29-jarige linksbuiten viel tien minuten voor tijd in tijdens FC Barcelona - Atlético Madrid (2-1) in het Estadi Johan Cruyff.