Premier League grijpt in en kondigt zware maatregelen aan voor fans die zich misdragen
De Premier League heeft nieuwe maatregelen bekendgemaakt om wangedrag van fans tegen te gaan. De Engelse competitie gaat met ingang van komend seizoen zwaarder straffen.
De Premier League maakt zich vooral zorgen over asociaal gedrag van fans, zoals het betreden van het veld, het afsteken van vuurwerk en discriminatie.
,,Iedereen die vuurwerk of rookbommen bij zich heeft of afsteekt, krijgt vanaf komend seizoen automatisch een clubverbod. Deze verboden kunnen ook worden uitgebreid tot begeleidende ouders of voogden van kinderen die aan de activiteiten deelnemen”, schrijft de competitie.
,,De namen van alle overtreders worden door de clubs doorgegeven aan de politie en vervolging kan leiden tot een strafblad, wat gevolgen kan hebben voor iemands carrière of opleiding en zelfs kan leiden tot een gevangenisstraf.”
Vorige maand maakte de Premier League al strengere veiligheidsmaatregelen bekend. Zo worden bezoekende clubs verplicht meer stewards mee te nemen naar uitwedstrijden.
Titelfeest Manchester City
Afgelopen seizoen ging het een aantal keer mis bij duels in de hoogste klasse van Engeland. Zo werd Aston Villa-keeper Robin Olsen aangevallen nadat Manchester City de titel had veroverd en betraden fans van Everton massaal het veld nadat de club degradatie had weten af te wenden. Ook werd Patrick Vieira, de trainer van Crystal Palace, door een fan uitgedaagd toen hij richting de kleedkamers liep. Vieira haalde de provocerende fan met een beenveeg onderuit.
De Premier League begint op vrijdag 5 augustus.
Bekijk hier al onze voetbalvideo's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Steraankoop Haaland tweemaal trefzeker bij droomdebuut voor Manchester City
Waar Erik ten Hag een tegenvallend debuut kende in de Premier League had een andere nieuwkomer in Manchester juist wel een goede zondag. Erling Braut Haaland voegde zich afgelopen zomer bij stadsgenoot Manchester City dat zondagmiddag in Londen de degens kruiste met West Ham United. Tweemaal wist de geboren Engelsman, die zijn interlands voor Noorwegen speelt, het net te vinden. -
met video
Spaanse media zien Frenkie de Jong pokeren met FC Barcelona: ‘Hij zag de hand en verhoogde de inzet’
Barcelona zag gisteravond, bij de presentatie van de ploeg in een wedstrijd tegen het Mexicaanse Pumas (6-0), de Frenkie de Jong die het te weinig heeft gezien: agressief, verticaal, trefzeker. Dat zijn vanochtend althans de lovende woorden over de Nederlander in de Spaanse kranten. -
Wat is een normaal bedrag voor op je spaarrekening? ‘In veel gevallen is 10 procent te weinig’
Budgetteren, sparen en rondkomen: dagelijks hoort budgetcoach Carolien Vos van haar klanten hoe moeilijk dat is en waar mensen tegenaan lopen. Ze deelt deze zomer haar beste tips. Vandaag: een financiële buffer. -
Watford-aanvaller maakt ‘ongelooflijke goal’ van eigen helft, maar mist vervolgens penalty
Zijn trainer Rob Edwards omschreef het als een ‘geniale ingeving’ en daar val wel wat voor te zeggen. Watford-aanvaller Ismaila Sarr schoot de bal in de elfde minuut van het treffen met West Bromwich Albion vanaf zijn eigen helft in het vijandelijke doel. Het bleek uiteindelijk niet voldoende voor een zege: 1-1. -
Waarom jongeren als Vinicius (18) wel willen maar niet mogen werken: ‘Kan niks met mijn diploma’
Terwijl de krapte op de arbeidsmarkt toenam in de eerste helft van 2022, werden er verschillende oplossingen geopperd. Toch werd één groep mensen over het hoofd gezien: ongedocumenteerden. Ze wonen hier vaak al jaren, maar mogen niet werken.
-
Met video
Erling Haaland gaat in Engeland vrolijk door met scoren: ‘Nog 258 goals voor mijn record’
Manchester City werd in vier van de laatste vijf seizoenen kampioen van de Premier League, maar Pep Guardiola kreeg er deze zomer nog een gigantisch wapen bij: Erling Braut Haaland. De 22-jarige Noor scoorde bij zijn debuut in de Premier League direct twee keer, waardoor Manchester City met 0-2 won van West Ham United. -
Meer privacy op WhatsApp: voortaan kun je je online-status verbergen en langer berichten wissen
Chat-app WhatsApp wordt op meerdere fronten aangepast om de privacy van gebruikers beter te waarborgen. Zo kun je verbergen dat je online bent en langer je berichten verwijderen. -
Met samenvatting
Mark van Bommel alleen aan kop in België met Royal Antwerp na derde zege
Royal Antwerp FC heeft ook de derde wedstrijd van het seizoen gewonnen. De koploper van de Belgische Jupiler Pro League versloeg in het eigen Bosuilstadion Oud-Heverlee Leuven met 4-2.