Salah verpulvert Manchester United, maar Solskjaer denkt niet aan opstappen na ‘zwarte dag’
SamenvattingLiverpool heeft Manchester United op Old Trafford (5-0) zonder mededogen gewezen op de structurele tekortkomingen van het eeuwig dolende elftal van trainer Ole Gunnar Solskjaer.
Door Geert Langendorff
De positie van Ole Gunnar Solskjaer als coach van Manchester United komt na de vernedering op Old Trafford tegen Liverpool onder een vergrootglas te liggen. Met Mohamed Salah als uitblinker liet het team van Virgil van Dijk geen spaan heel van de club die zich graag de grootste ter wereld noemt. Ook Cristiano Ronaldo, met veel aplomb gehaald, kon de ontmanteling, de grootste sinds 1925, niet voorkomen.
,,Hij komt onder enorme druk te staan”, vatte Gary Neville de situatie van Solskjaer samen na ruim een half uur spelen vanaf zijn commentaarpositie in het stadion. ,,Het eerste superteam dat ze tegenkomen. En ze worden ongenadig aan flarden gescheurd.” Het humeur van de oud-speler, met wie Solskjaer samenspeelde onder coach Alex Ferguson, zou nog veel slechter worden. Liverpool scoorde voor het ingaan van de rust nogmaals (4-0).
Vier dagen eerder galmde de naam van Solskjaer nog onafgebroken van de tribunes, toen Manchester United op een 2-0 achterstand kwam tegen Atalanta Bergamo. De supporters weigerden de Noor openlijk af te vallen, ook al twijfelden ze aan zijn kundigheid om de club terug te brengen aan de top. Eenvoudiger om te doen tegen een Italiaanse subtopper, op de valreep met 3-2 verslagen, dan tijdens de meest vurige streekderby in Engeland.
Old Trafford viel stil, toen Salah liet zien waarom hij steeds vaker wordt betiteld als de beste speler ter wereld. Met drie doelpunten, een assist en een belangrijk aandeel in de andere treffer wees de dribbelaar Manchester United op zijn tekortkomingen. ,,Mo Salah, Mo Salah, Mo Salah, running down the wing, Salaaaah, Egyptian king”, zongen de fans van Liverpool in het volgepakte uitvak.
Een flink deel van de aanhang van Manchester United kon het niet opbrengen om de 29-jarige Noord-Afrikaan nog langer de show te zien stelen. Tijdens de pauze sjokte een zwijgzame stoet naar tramstation Trafford Bar. De euforie over de terugkeer van Ronaldo, in het bezit van vijf Gouden Ballen, maakte plaats voor ontluistering. De twintigvoudig kampioen blijft zonder plan, identiteit en balans lichtjaren verwijderd van Liverpool.
Solskjaer leunt volledig op de brille van balvaardige spelers om hem uit de brand te helpen. In defensief opzicht missen ‘beslissers’ als Ronaldo, Rashford en Fernandes discipline. Paul Pogba, die een directe rode kaart kreeg voor een gevaarlijke tackle, spande in dit opzicht de kroon. De Amerikaanse eigenaars, gecharmeerd van Solskjaer, moeten inzien dat het zo niet verder kan. Net als de ruim 15 duizend seizoenkaarthouders die voortijdig vertrokken.
Solskjaer: ‘Zwarte dag’
Ole Gunnar Solskjaer beleefde zondag naar eigen zeggen zijn “zwartste dag” als trainer van Manchester United. ,,Het is niet eenvoudig om nu iets te zeggen, afgezien van dat dit de zwartste dag is sinds ik deze ploeg onder mijn hoede heb”, zei de zichtbaar aangeslagen Noor. Begin vorig seizoen verloor de ploeg van Solskjaer op een leeg Old Trafford met 1-6 van Tottenham Hotspur. “Maar dit is veel, veel erger. We moeten dit zo snel mogelijk achter ons laten.”
Met 14 punten uit negen wedstrijden staat Manchester United op de zevende plaats in de Premier League. Uit de laatste vier competitieduels pakte de ploeg van Solskjaer slechts 1 punt. Hoewel de druk op de trainer groot is, denkt Solskjaer niet aan opstappen. ,,Daar zijn we al te ver voor gekomen. We geven nu niet op.”
Aanvoerder Harry Maguire bood namens de ploeg verontschuldigingen aan aan de fans. ,,Dit was bij lange na niet goed genoeg voor deze club”, zei de Engelse verdediger. ,,Het doet altijd pijn om van Liverpool te verliezen. De manier waarop we verloren voor het oog van onze eigen fans, dat kan niet. We bieden onze excuses aan.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM4
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
Video
Gefrustreerde Ronaldo trapt na en wordt tot de orde geroepen door Van Dijk
Manchester United werd op het eigen Old Trafford zoek gespeeld door Liverpool in de eerste helft. Bij rust stond het al 0-4. Cristiano Ronaldo kon zijn frustratie niet onderdrukken en liet zich met een natrappende beweging van zijn slechtste kant zien. Virgil van Dijk riep de Portugees tot de orde. -
Jeremie Frimpong en landskampioen Matthijs de Ligt opgenomen in Bundesliga-elftal van het jaar
De Nederlandse verdedigers Jeremie Frimpong en Matthijs de Ligt zijn gekozen in het elftal van het jaar van de Bundesliga. Frimpong speelt in de Duitse competitie voor Bayer Leverkusen, De Ligt is centrale verdediger bij landskampioen Bayern München. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Erik ten Hag trots op Manchester United én Champions League-ticket: ‘Dit is een grootse prestatie’
Vastbesloten was Erik ten Hag om met Manchester United terug te keren naar het miljardenbal. Nog één ticket voor de Champions League lag voor het grijpen. Die kans pakte hij. Een gelijkspel volstond tegen het kwakkelende Chelsea. ManUnited won met 4-1.
-
Definitief: Vinícius Júnior niet geschorst, Spaanse VAR geschorst door voetbalbond
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Met samenvatting
Giroud bezorgt Milan laatste Champions League-ticket in Serie A, maar Roma heeft nog ontsnappingsroute
AC Milan heeft zich verzekerd van deelname aan de Champions League van komend seizoen. In de Allianz Arena in Turijn won de kampioen van vorig seizoen met 0-1 van Juventus.