Voorzitter PSG aangeklaagd vanwege corruptie
De Zwitserse justitie heeft na lang onderzoek voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van Paris Saint-Germain officieel aangeklaagd voor corruptie en crimineel gedrag. Volgens de Zwitsers heeft de 46-jarige zakenman uit Qatar samen met een andere zakenman uit de sportwereld en Jérôme Valcke, voormalig secretaris-generaal van de wereldvoetbalbond FIFA, gesjoemeld bij de toekenning van de uitzendrechten van diverse grote toernooien.
Al-Khelaïfi is behalve voorzitter van de Franse voetbalkampioen PSG ook de baas van het grote Qatarese mediabedrijf beIN Media Group. Justitie in Zwitserland opende al in 2017 een onderzoek. Valcke zou zichzelf hebben verrijkt bij de toewijzing van de mediarechten voor de WK’s van 2018, 2022, 2026 en 2030 en ook de toernooien om de Confederations Cup. Een deel van die rechten kwam bij het bedrijf van Al-Khelaïfi terecht. In ruil daarvoor mocht Valcke geruime tijd kosteloos een luxe villa op Sardinië bewonen die eigendom is van de Qatarees.
Valcke was jarenlang de rechterhand van voormalig FIFA-voorzitter Sepp Blatter. In 2015 zorgde een grote corruptiezaak binnen de mondiale bond voor de val van vrijwel alle kopstukken, onder wie ook Blatter en Valcke. Beiden kregen een lange schorsing.
Tegen Al-Khelaïfi lopen ook meerdere onderzoeken. De Franse justitie ondervroeg hem vorig jaar omdat hij mogelijk 3 miljoen euro aan steekpenningen zou hebben betaald in een poging om de WK atletiek van 2017 naar Qatar te halen. De Europese voetbalbond UEFA doet daarnaast al geruime tijd onderzoek naar de financiële huishouding van PSG, de club die vooral drijft op geld uit Qatar. Lang niet alle Europese landen waren er daarom blij dat Al-Khelaïfi vorig jaar als vertegenwoordiger van de ECA, de associatie van Europese topclubs, toetrad tot het hoofdbestuur van de UEFA. Ze vrezen voor mogelijke belangenverstrengeling.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Hattrick voor Vinícius, Benzema naast Raúl en doek valt voor Levante
Real Madrid is al kampioen van La Liga, maar dat weerhield de ploeg van Carlo Ancelotti er niet van om Levante vanavond met liefst 6-0 te verslaan. Voor de tweede club uit Valencia viel daarmee het doek. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
‘Lieke Martens verruilt Barcelona voor Parijs’
Lieke Martens gaat FC Barcelona na vijf jaar verlaten, weet de Franse krant Le Parisien. De aanvalster van het Nederlands vrouwenelftal speelt komend seizoen voor Paris Saint-Germain. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Bekijk hier de uitslagen van de duels in de Europese topcompetities
In Engeland vandaag geen Premier League, maar de finale van de FA Cup. Competitievoetbal is er nog wel in de andere grote voetballanden in Europa, met vandaag onder meer AS Roma en Paris Saint-Germain in actie.
-
Met video
Wéér geen Champions League voor Arsenal? Newcastle United dompelt Gunners in rouw
Heel lang leek Arsenal weer eens af te stevenen op Champions League-voetbal, maar The Gunners hebben het niet meer in eigen handen. Na de nederlaag van midweeks tegen Tottenham Hotspur (3-0) werd er maandagavond met 2-0 verloren van Newcastle United waardoor de achterstand op aartsrivaal Tottenham nu twee punten is met nog één speelronde te gaan. -
Met video
Dubbele erehaag in Bernabéu en mooie knuffel tussen Marcelo en Joaquín
Een bijzonder en uniek beeld vanavond in Estadio Santiago Bernabéu voor de wedstrijd tussen Real Madrid en Real Betis in de laatste speelronde van La Liga. De elftallen van beide clubs vormden een erehaag voor elkaar. De wedstrijd eindigde vervolgens in 0-0, ondanks goede kansen voor invaller Joaquín Sánchez en Karim Benzema in de slotfase. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje.