Warnock stapt na drie jaar op bij Cardiff City
Neil Warnock is opgestapt bij Cardiff City. De zeventigjarige coach uit Sheffield werkte sinds oktober 2016 bij de club uit de hoofdstad van Wales.
Delen per e-mail
Warnock nam op 5 oktober 2016 het roer over van Paul Trollope bij Cardiff City. In zijn eerste seizoen loodste hij de ploeg van plek 23 naar plek 11 in het Championship. In zijn eerste volledige seizoen bij The Bluebirds werd de club tweede op het tweede niveau in Engeland, waarmee rechtstreekse promotie naar de Premier League werd veiliggesteld. Vorig seizoen had Cardiff City tot aan de laatste speeldag hoop op handhaving in de Premier League, maar ook de 0-2 zege bij Manchester United op de slotdag was niet genoeg om erin te blijven. Cardiff City werd uiteindelijk achttiende, met flink wat meer punten dan de andere degradanten Fulham en Huddersfield Town.
Ondanks de degradatie besloten Warnock en Cardiff City samen door te gaan. De degradatie van vorig seizoen stond bovendien in perspectief, want de club uit Wales werd in januari opgeschrikt door de tragische dood van Emiliano Sala. De Argentijnse spits werd voor zo'n 20 miljoen euro overgenomen van FC Nantes om Cardiff City aan doelpunten te helpen, maar nadat hij zijn contract bij de club had getekend volgde het vliegtuigongeluk tijdens zijn vlucht van Nantes naar Cardiff.
Dit seizoen vielen de resultaten bij Cardiff City tegen. De club staat na zestien wedstrijden op een veertiende plaats. De 0-1 nederlaag tegen Bristol City was voor Warnock de laatste van 144 wedstrijden als coach van Cardiff City. ,,Ik denk dat dit een goed moment is om uit elkaar te gaan. Er zit veel meer in deze selectie en ik denk dat een andere coach dat zal bewijzen. Ik ben trots dat ik op deze manier vertrek, met een goede band tussen de supporters en de club. Dat is voor mij altijd heel belangrijk geweest.”
Warnock werkt al sinds 1980 als coach in het Engelse profvoetbal. Eerder had hij onder meer Sheffield United, Crystal Palace en Leeds United onder zijn hoede.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bulgarije stelt met Petrov achtste bondscoach in laatste tien jaar aan
Yasen Petrov is aangesteld als bondscoach van Bulgarije. De 52-jarige Petrov vervangt Georgi Dermendzhiev, die pas sinds november 2019 in dienst was. Hij werd ontslagen vanwege de tegenvallende resultaten. -
Inter - Juve Pirlo roemt Conte in aanloop naar topper: ‘Dankzij hem trainer geworden’
Andrea Pirlo treft zondag voor het eerst als coach van Juventus zijn vroegere trainer Antonio Conte, die nu Internazionale onder zijn hoede heeft. ,,Ik heb veel van Conte geleerd, ik ben hem dankbaar. Hij heeft ervoor gezorgd dat ik ook trainer wilde worden", zei Pirlo in de aanloop naar de topper in de Italiaanse Serie A. -
Athletic wint Supercopa Koeman loopt eerste prijs bij Barcelona mis, unieke rode kaart voor Messi
Ronald Koeman kon zijn eerste vijf hectische maanden bij FC Barcelona niet opluisteren met een welkome prijs. Hij zag zijn ploeg in een gelijkwaardige finale om de Supercup na verlenging met 3-2 van het stugge Athletic de Bilbao verliezen. -
DFB-Pokal Sensatie in Duitse beker: Holstein Kiel knikkert Bayern eruit na pingels
Holstein Kiel heeft voor een enorme stunt gezorgd in de Duitse beker. Bayern München, winnaar van de Champions League, werd na strafschoppen verslagen door de nummer 3 van de 2e Bundesliga. Het is voor de eerste keer in twintig jaar dat Bayern al in de tweede ronde van het bekertoernooi wordt uitgeschakeld. -
Samenvatting Napoli wervelt met uitblinker Insigne langs Fiorentina
Napoli heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een klinkende zege geboekt op Fiorentina. De ploeg van trainer Gennaro Gattuso won in het Stadio Diego Armando Maradona met 6-0. Bij rust stond het al 4-0.
-
Samenvatting Vidal en Barella bezorgen Inter zege op Juventus in Derby d’Italia
Juventus heeft opnieuw een flinke tik gekregen in de Serie A. De kampioen van de laatste negen seizoenen verloor in San Siro met 2-0 van Internazionale. Het was voor Inter de eerste zege in de Derby d’Italia sinds 18 september 2016, toen Frank de Boer zijn team met 2-1 zag winnen. -
Cardiff City moet Nantes 6 miljoen euro betalen voor overleden Sala
Cardiff City moet 6 miljoen euro aan FC Nantes betalen voor de in januari overleden voetballer Emiliano Sala. Dat heeft de FIFA na onderzoek besloten. -
Spaanse media vol lof over ‘hoofdrolspeler’ Frenkie de Jong: ‘Hij is nu beter dan bij Ajax’
Frenkie de Jong was gisteren een van de uitblinkers bij FC Barcelona, terwijl hij ook bij enkele mindere momenten betrokken was. Toch waren de Spaanse kranten unaniem positief over de prestatie van de Nederlander in de wedstrijd tegen Real Sociedad om een finaleplek in de strijd om de Supercopa, die door Barça gewonnen werd na het nemen van strafschoppen.