Zeker elf Europese landen op WK vrouwen in 2023
Aan het volgende WK voor voetbalsters in 2023 doen zeker elf landen uit Europa mee. Dat kunnen er zelfs twaalf worden, want na de Europese kwalificatiereeks worden in een intercontinentale play-off nog eens drie tickets voor de mondiale eindronde verdeeld. De FIFA heeft het deelnemersveld voor het volgende WK uitgebreid van 24 naar 32 landen.
De Nederlandse voetbalsters debuteerden in 2015 op de mondiale eindronde. Vorig jaar wisten ze op hun tweede WK, in Frankrijk, de finale te bereiken. De Amerikaanse vrouwen waren daarin met 2-0 te sterk en prolongeerden hun wereldtitel.
Het WK van 2023 wordt gespeeld in Australië en Nieuw-Zeeland. De twee gastlanden zijn al zeker van deelname. Het FIFA-bestuur maakte vlak voor kerst bekend hoe de overige startbewijzen verdeeld gaan worden. Europa mag elf landen afvaardigen, twee meer dan in 2019. Azië levert zes landen (waaronder Australië), Afrika vier, Zuid-Amerika drie en Oceanië één (Nieuw-Zeeland). De Concacaf, de bond voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied, mag ook vier landen naar het WK laten gaan.
De drie resterende tickets worden verdeeld op een toernooi waar tien landen aan meedoen, waarvan één uit Europa. In drie groepen strijden de deelnemers in een knock-outsysteem om kwalificatie voor het WK. Dat toernooi wordt gespeeld in Australië en Nieuw-Zeeland en dient als test voor het WK. De twee gastlanden spelen gedurende dat kwalificatietoernooi oefenwedstrijden tegen de deelnemende landen die ‘vrij’ zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Summerville en Struijk krijgen nieuwe trainer: Leeds United ontslaat Marsch
Leeds United, de club van Crysencio Summerville en Pascal Struijk, heeft vandaag trainer Jesse March ontslagen. De Amerikaanse trainer wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte resultaten in de Premier League. -
Met Video
Bijzonder VAR-moment: Memphis Depay ziet ploeggenoot Atlético Madrid scoren vanaf de bank
Atlético Madrid heeft zaterdag op eigen veld punten laten liggen tegen Getafe. De nummer vier van La Liga kwam niet verder dan 1-1 tegen de laag geklasseerde ploeg uit de gelijknamige voorstad van Madrid. Getafe had de voorgaande vier competitieduels verloren. Ook de in de slotfase ingevallen Memphis Depay kon Atlético niet aan de winst helpen. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Chelsea schrijft van PSV gekochte Noni Madueke niet in voor Champions League
Chelsea heeft de van PSV overgenomen Noni Madueke niet ingeschreven voor de komende wedstrijden in de Champions League, waarin de club uit Londen in de achtste finales uitkomt tegen het Duitse Borussia Dortmund.
-
Manchester United met Wout Weghorst naar Wembley in League Cup
Zonder veel moeite bereikte Erik ten Hag woensdagavond zijn eerste finale met Manchester United, na een zorgeloze 2-0 zege in de returnwedstrijd tegen Nottingham Forest in de strijd om de League Cup. Ook Wout Weghorst uit Borne, opnieuw basisspeler, mag eind deze maand naar Wembley. -
-
-
PREMIUMReportage
In het spoor van Erik ten Hag bij Manchester United: ‘We hebben nog jaren nodig’
Exact 250 dagen is Erik ten Hag nu manager van Manchester United. De trainer uit Haaksbergen krijgt alle lof, maar het moeilijkste deel van zijn klus volgt nu pas. Deze site vertoefde drie dagen in zijn spoor, midden in de complexe verbouwing van de grootste club ter wereld. ,,We hebben nog jaren nodig.’’ -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan.