Kritiek na penaltydrama De Gea: ‘Solskjaer had Van Gaal moeten kopiëren'
David de Gea en strafschoppen, dat is al jaren een ramp. Daarom, zo luidt de kritiek in de Britse media, had Manchester United-coach Ole Gunnar Solksjaer in de finale van de Europa League tegen Villarreal een truc van zijn voorganger Louis van Gaal moeten kopiëren. Had vlak voor tijd toch keeper Dean Henderson ingebracht. „Van Gaal verving Cillessen voor Krul tijdens het WK 2014. Dat pakte behoorlijk goed uit,” zegt Chris Sutton in The Daily Mail.
Manchester United verloor de finale van de Europa League van Villarreal na een penaltyserie. David de Gea kon niet één van de elf Spaanse strafschoppen tegenhouden en dat is niet verrassend. De doelman is verre van een penaltykiller. De laatste keer dat hij een penalty tegenhield was in 2016. Sindsdien werden alle 40 strafschoppen tegen de Spaanse doelman benut. Volgens Sutton had Solksjaer net als Van Gaal in de 120ste minuut moeten ingrijpen.
„Ole Gunnar Solskjaer heeft de kans op een trucje laten liggen. Dean Hendersons statistieken als penaltykiller zijn vele malen beter dan die van David De Gea. Desondanks stond Henderson vanaf de zijlijn toe te kijken hoe Villarreal zijn strafschoppen binnen aan het knallen was. Louis van Gaal verving doelman Jasper Cillessen voor Tim Krul in de 120ste minuut van de kwartfinale op het WK 2014 tegen Costa Rica. Dat pakte hartstikke goed uit. Solskjaer had Van Gaal moeten kopiëren. Het was misschien pijnlijk geweest voor De Gea, maar voor het team was het de beste optie”, aldus de voormalige aanvaller van onder meer Blackburn Rovers, Chelsea en Celtic.
Alsof het allemaal nog niet erg genoeg was voor De Gea, miste hij ook nog eens zelf de beslissende 22ste penalty. Alle 21 voorgaande strafschoppen werden raak geschoten, waardoor De Gea op meerdere fronten de schlemiel van de avond was. Het is niet de eerste keer dat de Spaanse keeper op een ongelukkige manier opvalt. De Gea werd ooit gezien als toekomstig beste keeper van de wereld, maar dit heeft hij nog niet helemaal waar kunnen maken.
De Gea wisselt briljante reflexen nog altijd te vaak af met grove fouten. Zo blunderde hij ooit opzichtig in de derby van Madrid, toen hij nog bij Atlético onder de lat stond en ging hij flink in de fout op het WK 2018 tegen Portugal. Het schot van Ronaldo ging recht door het midden, maar was De Gea toch te machtig. De wedstrijd zou uiteindelijk in 3-3 eindigen. Na gisteravond heeft De Gea dus ook een iconische miskleun in het shirt van Manchester United op zijn naam staan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Europa League
Solskjaer negeert Donny van de Beek in verloren finale: 'Het was lastig om deze spelers te wisselen’
-
Rashford overladen met racistische berichten na verloren finale: ‘Een van hen geeft les aan kinderen!’
De voetballers van Manchester United hebben na de verloren finale van de Europa League tegen Villarreal tientallen racistisch getinte berichten gekregen via hun sociale media. Aanvaller Marcus Rashford liet via Twitter weten al zeker zeventig racistische opmerkingen op zijn accounts te hebben geteld. “Voor degenen die proberen om me nog slechter te laten voelen dan ik al doe: veel succes ermee”, schreef de Engelse international. -
Video
‘Mister Europa League’ haalt zijn gram na ontslag bij Arsenal: ‘Wellicht wonnen we daardoor deze finale’
Unai Emery heeft zijn reputatie als ‘Mr. Europa League’ weer waargemaakt. De 49-jarige Spanjaard won het Europese bekertoernooi voor de vierde keer, dit keer met Villarreal. ,,Voor momenten als deze heb ik dit vak gekozen”, zei Emery na de zege op Manchester United in de finale in Gdansk. ,,We zijn allemaal enorm trots.” -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Villarreal grijpt onder ‘Koning Europa League’ eerste hoofdprijs ooit: Man United geklopt in thriller
Unai Emery heeft zijn status van Koning Europa League opnieuw waargemaakt. Ten koste van Manchester United, waar Donny van de Beek op de bank bleef, bezorgde de coach Villarreal na liefst 22 (!) strafschoppen (1-1 na 120 minuten) de allereerste hoofdprijs uit de clubgeschiedenis. En dat is slecht nieuws voor PSV.
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
-
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Met poll
Dit is waarom AZ vanavond al speelt tegen Lazio in de Conference League
De returns van de achtste finales van de Champions League staan op het punt te beginnen. Net als de heenwedstrijden van dezelfde ronde in het derde Europese toernooi, de Conference League. Lazio en AZ staan vanavond in Stadio Olimpico tegenover elkaar. Maar waarom is deze wedstrijd op dinsdag en niet - zoals gebruikelijk - op donderdag?