Ongeloof bij Turkse media over opmars Nederlands voetbal: ‘Ajax is bijna perfecte ploeg’
Turkse media zagen dat Besiktas geen schijn van kans had tegen Ajax in de tweede groepswedstrijd van de Champions League. Er wordt vol lof geschreven over Ajax, maar toch zit één moment de Turken dwars: de afgekeurde goal van Kenan Karaman na een schouderduw aan het adres van Jurriën Timber.
Fanatik noemt het ,,een schandalige fout van de arbiter” terwijl Hürriyet het heeft over ,,een schandalige beslissing.” Eerstgenoemde medium somt ook tal van social media-reacties op over de Franse arbiter Benoît Bastien, die in de tweede helft direct floot na een schouderduw van Karaman. Zo had de VAR niet de mogelijkheid om de goal alsnog goed te keuren na de schouderduw die Timber naar het Amsterdamse gras liet gaan. ,,Ook al leek Besiktas niet in staat het écht spannend te kunnen maken, zou de 2-1 Ajax zenuwachtig hebben gemaakt. Het was een perfecte schouderduw", meent Fanatik.
Toch zien de Turkse media ook in dat Besiktas een tamelijk kansloze avond beleefde. ,,Met de stand in evenwicht trof Michy Batshuayi nog wel de paal, maar deze plaagstootjes maakten Ajax niet bang. De spelers hadden ook niet het gevoel dat er iets te halen viel. We keken naar een kat-en-muisspel", schrijft Sabah. Iets waar Fanatik het mee eens is: ,,Het is voor geen enkele Champions League-club makkelijk om van Ajax te winnen, maar zeker niet voor een club met zó veel afwezigen.”
Bij Hürriyet vragen ze zich verwonderd af hoe het verschil tussen het Nederlandse en Turkse voetbal in korte tijd ineens zo groot is geworden: ,,In 2019 stonden we nog boven Nederland op de UEFA-coëfficiëntenranglijst. Inmiddels staan wij achttiende en Nederland zevende. In september verloren we met 6-1 van Nederland nadat we eerder nog met 4-2 wonnen. PSV schakelde Galatasaray uit en nu verslaat Ajax Besiktas. Oké, het is onmogelijk om ons te vergelijken met de Nederlandse voetbalcultuur. Ze zijn een van de giganten van Europa en kunnen favoriet zijn op elk platform, maar Turkije leek zo dicht bij het Nederlands voetbal te zitten. Hoe kon het zover komen?” Daaropvolgend over Ajax: ,,Ajax is een bijna perfecte ploeg. Een zeer getalenteerd team en het is niet eenvoudig ze te stoppen als ze eenmaal de bal hebben.”
Bij Sabah was er ook nog speciale aandacht voor Steven Berghuis, die goed was voor een goal en een assist: ,,Steven Berghuis stond in de transferperiode nog hoog op de lijst van Galatasaray, maar hij wilde niet naar Turkije en koos voor Ajax. Gisteren was hij een van de grote sterren op het veld bij Ajax - Besiktas.”
Bij Besiktas zelf hebben ze desondanks goede hoop dat Ajax in Turkije wél te verslaan is, zo zei voormalig Feyenoord-speler Oguzhan Özyaküp: ,,We hebben ons best gedaan, maar hopelijk zijn we de volgende wedstrijd beter. In de tweede helft probeerden we wat meer te pushen. We hebben de kracht om Ajax thuis te verslaan.”
Wat vind jij?
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ajax nu al vijftig miljoen euro rijker: vurige ambitie bijna verwezenlijkt
Ajax heeft een klein voorschotje op de tweede ronde van de Champions League genomen. Een grote score tegen het geplaagde Besiktas bleef uit, maar op de 2-0 zege in de kolkende Johan Cruijff Arena viel weinig af te dingen. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
UEFA zet videoscheidsrechter vanaf play-offs in bij wedstrijden Conference League
De UEFA voert het gebruik van de videoscheidsrechter ook in de Conference League in. De Europese voetbalbond meldt dat de VAR volgende maand in de knockoutfase voor het eerst ingezet wordt. Dat gebeurt tijdens de duels in de play-offs, op 16 en 23 februari. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
Nantes neemt dankzij perfect uitgevoerde counter punt mee uit Turijn
Juventus wist thuis niet de winst veilig te stellen tegen Nantes, dat via een puike counter op gelijke hoogte kwam en zo de eindstand op 1-1 wist te brengen. In de returnwedstrijd zal worden beslist welke ploeg naar de volgende ronde mag in de Europa League. -
-
-
PREMIUM
Beladen transfer Berghuis steeds meer perfect getimede move, ironisch genoeg óók voor Feyenoord
Wéér was Steven Berghuis van grote waarde in een Champions League-wedstrijd van Ajax. Zijn zo zwaarbeladen transfer betaalt zich steeds meer uit als een perfect getimede move - ironisch genoeg óók voor Feyenoord. -
VIDEO
Uitblinker Berghuis geniet intens bij Ajax: ‘Wat een mooie avond’
Met een doelpunt en een assist op een treffer van Sébastien Haller had Steven Berghuis een groot aandeel in de zege van Ajax op Besiktas (2-0). ,,Ik heb intens genoten”, glunderde hij vlak na de tweede groepswedstrijd van de Champions League. ,,Ik ben naar Ajax gekomen om op dit podium te acteren. Wat een mooie avond.”
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer