Real Madrid geeft niet op: ‘Clubs kunnen niet uit Super League stappen’
Volgens voorzitter Florentino Perez van Real Madrid is het nog lang niet gedaan met de Super League. Op de Spaanse radio zei hij dat clubs er niet zomaar uit kunnen stappen. ,,Er zijn contracten getekend en daar moet men zich aan houden.”
Volgens Perez zijn vier clubs nog in gesprek over het project: Real Madrid, Barcelona, Juventus en AC Milan. ,,En de rest kan zo weer aansluiten. Misschien dat er dingen worden aangepast uit het oorspronkelijke plan, maar wat mij betreft gaan we ermee door. Het gaat om de clubs met een ongelooflijk grote achterban. Daar kan de rest van de voetbalwereld niet zomaar aan voorbij gaan.”
Twaalf Europese topclubs maakten in de nacht van zondag op maandag bekend een min of meer besloten competitie te hebben opgericht, de Super League. Er kwam zeer veel kritiek, waarop in eerste instantie de Engelse clubs besloten zich terug te trekken.
Het maakte Perez ‘triest en ontgoocheld’. ,,Mensen hebben echt geen flauw benul van wat er gaande is in het voetbal. De financiële verliezen zijn gigantisch. En Uefa houdt liever vast aan hun privileges dan het voetbal te redden.”
Over het besluit van de Engelse clubs om zich terug te trekken zei Perez: ,,Eén club had vanaf het begin geen grote interesse. Die is in gaan praten op de anderen en die kregen angst. De Uefa heeft er een spektakel van gemaakt met bedreigingen en verwijten. Ik heb nog nooit zoveel agressiviteit gezien. Alsof we iemand hadden vermoord. Alsof we een atoombom hadden laten vallen. Ja, de show van de Uefa en haar voorzitter (Aleksander Ceferin, red.) verraste mij.”
De Real-supporters zijn niet dom. Denk jij dat ze ‘nee’ gaan zeggen tegen een concept waarbij we elke week tegen de groten van Europa spelen?
Perez geeft ook aan dat ‘zijn’ fans wél stonden te springen om een gesloten competitie. ,,De Real-supporters zijn niet dom. Denk jij dat ze ‘nee’ gaan zeggen tegen een concept waarbij we elke week tegen de groten van Europa spelen? Iemand heeft de fans van Chelsea trouwens aangespoord om te protesteren. Om daar te gaan staan voor de wedstrijd tegen Brighton. Ik kan jou een naam geven. Het was allemaal georkestreerd.”
Hij ontkent ook dat ‘de rijken rijker’ wilden worden. ,,Veel eigenaren van de Engelse topclubs hebben Amerikaanse eigenaren. Die hoeven het niet voor het geld te doen hoor. Ze zijn ook nog eens eigenaar van een NBA-club of een NFL-team. Amerikanen willen het beste voor de sport. Goed, sommigen zijn liever blij met de huidige gang van zaken: een verlies van 2 miljard euro in het Europese voetbal sinds de pandemie.”
Mensen kijken naar Nadal-Federer en niet naar Nadal tegen de nummer 80 in de wereld
Pérez legde opnieuw uit waarom de nieuwe competitie zo belangrijk is: ,,Met alle respect, maar het voetbal wordt in leven gehouden door de vedetten. Zoals in het tennis. Mensen kijken naar Nadal-Federer en niet naar Nadal tegen de nummer 80 in de wereld. Laat in het voetbal de beste clubs tegen elkaar spelen en een deel van het geld gaat naar de onderbouw van de piramide.”
Is voetbal buiten een (mogelijke) Super League voor jou nog de moeite waard? Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
,,Als middelmatige clubs de komende tijd hun spelers niet gaan kunnen verkopen aan grote clubs, weet ik niet wat er gaat gebeuren met die clubs... En de grote clubs verliézen geld, kan ik je zeggen. Op een dag staan we te huilen.”
Pérez geeft daarom niet op. ,,Want wat Uefa met de Champions League in elkaar bokste voor 2024 is niet het model dat het voetbal nodig heeft. Mogelijk hebben we het project onvoldoende uitgelegd. Maar we hebben er ook de kans niet toe gekregen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
Real Madrid dankzij uitblinker Benzema in punten naast Atlético
Real Madrid is in La Liga op gelijke hoogte gekomen met stadgenoot Atlético Madrid. De ploeg van trainer Zinédine Zidane beleefde bij middenmoter Cádiz een makkelijke avond, ondanks de nodige blessures en coronabesmettingen. De bezoekers wonnen met 0-3. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
Poll | Welke club wint volgens jou de Champions League?
De halve finales in de Champions League zijn bekend. We krijgen over twee en drie weken twee keer een Engelse tegen een Spaanse club te zien die strijden om een ticket voor de finale in Parijs. Wie is volgens jou de favoriet voor de eindzege?
-
Slot steekt loftrompet over Guardiola en City: ‘Ik zat zo enorm te genieten’
Aan de vooravond van Feyenoord-Olympique Marseille ging het uiteraard vooral over zijn eigen ploeg, maar trainer Arne Slot kon het niet laten om even uit te wijden over dinsdagavond. ,,De manier waarop Guardiola zijn speelwijze weet over te brengen op zijn spelers: het is echt uniek.’’ -
Voetbalpodcast | ‘Die tweede Champions League-plek komt nu steeds dichterbij’
Zou het weer gebeuren? Vijf Nederlandse clubs in de volgende Europese ronde? Als Ajax over drie weken Benfica verslaat, is dat nieuwe succes een feit. Vitesse en PSV plaatsten zich al voor de volgende ronde in de Conference League. Los daarvan gaat het in de AD Voetbalpodcast ook over de situatie in Oekraïne en blikt Etienne Verhoeff met Maarten Wijffels vooruit op het weekend. -
PREMIUM
De eliteclubs willen verandering zien: hoe lang zullen zij hun mond houden na Super Flop?
Het regende gisteren excuses van de afvalligen. De Super League werd snel de Super Flop. Maar dat neemt niet weg dat de grootste clubs zullen blijven zoeken naar andere wegen.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer