Tegen Ajax krijg je altijd kansen, zo weten ze ook bij FC Midtjylland
Het kan bijna niet anders of trainer Brian Priske van FC Midtjylland heeft een kleine glimlach op zijn gezicht gekregen bij het bekijken van de beelden van Ajax - Fortuna Sittard (5-2) zaterdagavond. Met de elf besmette spelers die Ajax nu heeft, zal de Deense kampioen morgenavond nog meer geloof hebben in de eerste punten in de Champions League.
Delen per e-mail
Zelfs de hekkensluiter van de eredivisie had zomaar vier of vijf keer kunnen scoren in de Johan Cruijff Arena. Er gloort dus misschien wel een mooi avondje voor de kampioen van Denemarken als Ajax morgen op bezoek komt voor de derde groepswedstrijd in de Champions League.
Priske kon wel wat positieve energie gebruiken, want even voor Ajax tegen Fortuna ging hij met zijn ploeg zwaar onderuit tegen Nordsjælland (4-1), de club waarvoor de geblesseerde Ajacied Mohammed Kudus vorig seizoen nog uitkwam. Met het oog op het duel met Ajax had Priske gewaardeerde basisspelers als Erik Sviatchenko, Paulinho en Sory Kaba thuisgelaten. Ook Frank Onyeka en Awer Mabil kregen rust. ,,Die nederlaag komt dus op mijn conto", zei hij. ,,Morgen tegen Ajax staat er een heel ander Midtjylland.”
Stempel
Tegen Atalanta hadden we met meer controle op zoek moeten gaan naar een derde treffer
Tegen Ajax krijg je altijd kansen, weten de tegenstanders van de club uit Amsterdam. Toen Erik ten Hag bijna drie jaar geleden zijn handtekening onder zijn eerste contract bij Ajax zette, ging hij in Nederland nog door het leven als een verdedigende trainer. ,,Als je zo'n stempel hebt, dan kom je daar lastig vanaf", zei hij afgelopen zaterdag met een nieuw eredivisierecord op zak. Ajax bleek in de eerste 82 competitieduels onder Ten Hag maar liefst 251 keer te hebben gescoord. Dat was net een treffer meer dan in de eerste 82 duels onder Johan Cruijff tussen 1985 en 1987. ,,Dat is dus niet slecht een voor verdedigende coach", grapte de geboren Tukker.
Aanvallen is veel lastiger dan verdedigen, zei Cruijff regelmatig. Ten Hag weet wat de legendarische nummer 14 bedoelde. Net als Josep Guardiola, een volgeling van Cruijff en een groot voorbeeld voor Ten Hag. Manchester City speelt net als Ajax vaak vol op de aanval. Het risico van een tegentreffer ligt dan snel op de loer.
Ajax snijdt zich zo regelmatig in de vingers. Zo kwam Atalanta woensdag terug van een achterstand (2-2) en had Fortuna Sittard in plaats van twee keer ook zomaar vier keer kunnen scoren. Ten Hag ziet geen parallellen tussen beide duels. ,,Tegen Atalanta hadden we met meer controle op zoek moeten gaan naar een derde treffer", wijst hij op de fout die Ajax twee seizoenen geleden ook al eens maakte in de return van de halve finale van de Champions League tegen Tottenham Hotspur (2-3). ,,En tegen Fortuna waren we slordig door een gebrek aan concentratie. Dat zal dinsdag niet gebeuren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Revolutionaire veranderingen op komst: zo ziet de CL er straks uit
De Champions League in zijn huidige format draait nog tot 2024. Vanaf dan komt er een nieuwe opzet. Wat worden belangrijke veranderingen? -
PREMIUM
Stadion als laboratorium: ‘Begin van terugkeer naar het oude normaal’
Voor voetbalfans gloort er licht aan het einde van de coronatunnel. Zondagmiddag, bij NEC - De Graafschap, is voor het eerst dit jaar (beperkt) publiek welkom. Tot vreugde ook van ECV-directeur Jan de Jong en NEC’s supportersvoorman Jeroen Rengers. -
Ajax van de hel naar de hemel tegen Botman en co: Brobbey opnieuw het goudhaantje
Ajax is bij de hervatting van de Europa League tegen de Franse koploper Lille OSC in de slotfase van de hel naar de hemel gegaan. Dusan Tadic en Brian Brobbey voorkwamen de eerste nederlaag van 2021 en verschaften Ajax alsnog een uitstekende uitgangspositie: 1-2. -
Botman ontwikkelt zich snel in Lille: ‘Ik weet niet of ik bij Ajax ook zoveel had gespeeld’
Sven Botman kijkt reikhalzend uit naar de ontmoeting met Ajax. De 21-jarige verdediger maakte afgelopen zomer de overstap naar het Franse Lille en heeft daar gezien zijn ontwikkeling en die van zijn club totaal geen spijt van. ,,Ik ben een complete verdediger geworden.” -
Waarom John van 't Schip geen geld durft te zetten op Olympiakos-PSV
John van ‘t Schip verwacht vanavond een interessante ontmoeting tussen Olympiakos Piraeus en PSV in de eerste knock-outronde van de Europa League.
-
Koeman kijkt uit naar PSG: ‘Dit Barcelona kan iedereen verslaan’
De goede resultaten en de manier van voetballen van FC Barcelona in de laatste weken geven trainer Ronald Koeman vertrouwen. ,,Ik zie niet veel teams die beter zijn dan Barcelona”, zei Koeman een dag voor het eerste duel met Paris Saint-Germain in de achtste finales van de Champions League. -
Video
Blunderend Leipzig bezorgt Liverpool ideale uitgangspositie voor return
In de achtste finales van de Champions League heeft Liverpool zonder problemen gewonnen van RB Leipzig. Twee fouten werden in de tweede helft genadeloos afgestraft, waardoor de ploeg van Jürgen Klopp al met anderhalf been in de kwartfinales staat. Het duel eindigde in 0-2. -
Samenvatting
Zidane gaat bij Atalanta geen risico nemen met Benzema
Real Madrid-trainer Zinedine Zidane gaat woensdag geen risico nemen met Karim Benzema, in de uitwedstrijd tegen Atalanta Bergamo in de achtste finales van de Champions League. Dat zei Zidane na afloop van de nipte zege op Real Valladolid (0-1). Real heeft te maken met een groot aantal blessures.