Ten Hag gist nog naar beschikbaarheid Klaassen en Antony tegen Midtjylland
WoensdagavondErik ten Hag wist na de 5-0 overwinning op Heracles nog niet of hij woensdag in het belangrijke Champions League-duel met Midtjylland kan beschikken over onder meer Davy Klaassen en Antony.
Delen per e-mail
Klaassen viel halverwege de eerste helft uit met een ijsbeentje, legde Ten Hag uit. ,,Hij kreeg een knie tegen de achterkant van zijn been aan. Dat is afwachten, net als Mazraoui, die een schop tegen zijn kreeg.”
Mazraoui bleef halverwege achter in de kleedkamer. Daar meldde ook Labyad zich in de slotfase. ,,Bij een corner merkte ik dat ik mijn been niet volledig kon strekken”, zei hij. ,,Dat deed pijn. We kregen een counter tegen en toen ik probeerde aan te zetten, lukte dat niet. Ik had even een heel heftige pijn, maar die is al veel minder nu. Woensdag? Ik ben wel hoopvol.”
Daarmee heeft Ajax de komende dagen de nodige schade op te meten. Klaassen, Mazraoui en Labyad voegen zich in de ziekenboeg, waar eerder miljoenenaankopen Mohammed Kudus en Antony zich al meldden.
Ook voor de Braziliaan wordt het halen van de Champions League-wedstrijd tegen de Deense kampioen een race tegen de klok. ,,Daar werken we wel naar, maar dat zal zich de komende dagen moeten uitwijzen”, zei Ten Hag.
,,Hij heeft gisteren voor een deel meegetraind. Dat gaan we uitbouwen richting woensdag om te kijken of dat mogelijk is. We gaan alleen geen risico nemen. Woensdag is belangrijk, maar het vervolg is nog vele malen belangrijker.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video Moment van stilte voor Rossi bij alle duels in Europa League
Bij alle wedstrijden van vanavond in de Europa League wordt stilgestaan bij het overlijden van Paolo Rossi, de Italiaanse spits die zijn land in 1982 de wereldtitel bezorgde. De Europese voetbalfederatie UEFA kondigde aan dat overal voor de aftrap een ‘moment van stilte’ is. -
Nigel de Jong snoeihard na racismerel: ‘Levenslange schorsing voor deze complete schande’
Voetballer Nigel de Jong heeft de vermeende racistische opmerkingen van een vierde official in het Champions League-duel tussen Paris Saint-Germain en Basaksehir hard veroordeeld. De oud-international zat als analist bij de sportzender beIN Sports en noemde het incident ‘een complete schande, een van de ergste zaken in het voetbal’. Hij pleitte voor een levenslange schorsing van de official. -
Achtste finales CL Koeman niet bang voor confrontatie met PSG: ‘Wij hebben ook geweldige spelers’
Ronald Koeman kijkt zeker niet met angst naar de achtste finales in de Champions League. FC Barcelona neemt het in februari en maart op tegen Paris Saint-Germain, de verliezend finalist van vorig seizoen. -
Samenvatting Zidane geniet van 'spectaculair' Real Madrid
Trainer Zinédine Zidane heeft genoten van het optreden van Real Madrid in de Champions League tegen Borussia Mönchengladbach. Juist op het moment dat de druk er vol op stond, liet de 'Koninklijke' weer zijn klasse zien. -
Piroe bezorgt PSV ruime zege en groepswinst tegen Omonia
Met een eenvoudige zege op Omonia Nicosia heeft PSV zich donderdagavond in de laatste speelronde van de groepsfase van de Europa League van dit seizoen verzekerd van winst in de poule. De Eindhovenaren schudden Omonia Nicosia af (4-0 overwinning) en zagen dat het Spaanse Granada in Griekenland niet tot winst kwam.
-
champions league Midtjylland kent goede generale in aanloop naar Ajax-uit
FC Midtjylland stapt deze week met een positief gevoel in het vliegtuig richting Amsterdam. De Deense ploeg won met 1-2 van AGR Aarhus en behield de koppositie. Daarmee kent het een prima aanloop naar het Champions League-treffen met Ajax. -
PREMIUM
Zodra Ajax een keer oogst, moet het meteen opnieuw beginnen met zaaien
Ajax heeft Bayern München als lichtend voorbeeld. Maar nu de rijkste voetbalclub van Nederland wederom nog voor Kerstmis uit de Champions League ligt, is duidelijk: monopolist worden in de eredivisie én structureel de elite van Europa uitdagen, dat blijft een illusie. -
Samenvatting Gemis bravoure en ervaring zorgt voor Europese anticlimax Ajax
Ajax behoort in het nieuwe jaar wederom niet tot beste zestien clubs van Europa. De ploeg van Erik ten Hag toonde in de kraker tegen Atalanta ook bar weinig bij de crème de la crème van het mondiale voetbaltoneel te zoeken te hebben: 0-1.