Cranendonck wil beter beeld van problemen met asielzoekers
CRANENDONCK - De gemeente Cranendonck wil een nog vollediger en concreter beeld krijgen van de zorgen die er onder inwoners leven als het gaat om problemen die veroorzaakt worden door bewoners van het azc. Probleemsituaties moeten snel aangepakt kunnen worden.
Daarom heeft de gemeente Ton Lemmen aangetrokken als ‘functionaris bewonerscontact’. Lemmen is al hoofdcoördinator van de buurtpreventieteams die vanaf mei in Maarheeze en Budel actief zullen zijn.
Horen waar en wanneer mensen zich onveilig voelen
In zijn rol als ‘functionaris bewonerscontact’ is hij namens de gemeente het directe aanspreekpunt voor bewoners die zich zorgen maken over of overlast ervaren van bewoners van het azc. Hij wil van mensen horen waar en wanneer zij zich onveilig voelen en daarom bepaalde plekken mijden. Omdat hij in nauw contact staat met de ambtenaar Veiligheid, de BOA’s, politie, COA en de ketenmarinier kunnen er snel maatregelen getroffen worden. Met de ketenmarinier, Jur Verbeek, is een duidelijke werkverdeling gemaakt.
,,We vullen elkaar aan”, zegt Lemmen. ,,Verbeek richt zich meer direct op bewoners van het azc met vervelend gedrag en heeft directe contacten met het IND en het COA, ik richt me meer op plekken waar mensen zich onveilig voelen.”
Hij tracht om tot maatregelen, oplossingen en verbeteringen voor die situaties te komen. Lemmen gaat zelf ook actief contacten leggen met inwoners, ondernemers en organisaties. Ton Lemmen is voor een persoonlijk gesprek telefonisch bereikbaar via 06 17707469. Mailen kan ook: t.lemmen@cranendonck.nl.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
-
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
PREMIUM
Tweede Wereldoorlog komt dichterbij nu foto’s van toen zijn ingekleurd: ‘Er was veel groen, blauw en rood’
Piloten die touwtjespringen met kinderen op een Eindhovens schoolplein. Soldaten die marcheren door Deurne. Een bataljon dat chocola uitdeelt in Heeze. Het zijn zwart-witfoto’s van de bevrijding die in een gekleurde versie veel meer gaan leven. -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUM
Metamorfose centrum Budel komt dit jaar op stoom: ‘Van voordeur tot voordeur gaat alles op de schop’
BUDEL – Met de lang aangekondigde metamorfose van een groot gedeelte van het centrum van Budel werd in 2022 een begin gemaakt, maar pas in de loop van dit jaar wordt verwacht dat de werkzaamheden echt op stoom komen. Wel zijn er enkele onzekere factoren.
-
Inwonersonderzoek toekomst legerbasis Budel start half februari; resultaten in april verwacht
-
-
-
PREMIUM
Theo (73) stopt na 50 jaar met tonpraten: ‘Het grootste compliment? Mensen die van het lachen in hun broek plasten’
LEENDE - Wie er optreden bij de Leendse Tonpraotersaovonden is vaak een van de best bewaarde geheimen van het dorp. Dikke kans dat Theo Rutten een van hen is. Maar na vijftig jaar tonpraten vindt de Leendenaar het tijd om te stoppen. -
35 paardenkastanjes aan Randweg-Zuid in Budel leggen het loodje; ook de bijl in 12 lindes in Schoot
BUDEL/BUDEL-SCHOOT - De gemeente Cranendonck laat de 35 paardenkastanjes aan de Randweg-Zuid in Budel kappen. Ze maken plaats voor Hongaarse eiken. Tegelijkertijd wordt de berm er opnieuw ingericht om illegaal parkeren te voorkomen.