De Smeltkroes komt met programma voor komend theaterseizoen
Cranendonck - AktiviteitenKommissie De Smeltkroes (AK) bezorgt deze week in Cranendonck haar brochure met voorstellingen voor het komende theaterseizoen. Naast een aantal inhaaloptredens staan er ook nieuwe voorstellingen op het programma.
,,Door de coronaregels konden een groot aantal voorstellingen vorig seizoen niet doorgaan. De meeste artiesten komen dat in het nieuwe seizoen inhalen. Sommigen met de show die ze vorig jaar zouden spelen, anderen met een compleet nieuwe show”, zegt Jos Sweens van de AK. Hij voegt eraan toe dat de kaarten die vorig jaar al aangeschaft zijn, dit seizoen uiteraard geldig blijven.
Op de site van de AK, www.akdesmeltkroes.nl, staat bij diverse optredens dat die al uitverkocht zijn. ,,Dat is zo volgens de huidige regels. Bij veel optredens komen er meer kaarten vrij, als de regels versoepeld worden”, aldus Sweens. Op de site is te zien voor welke voorstellingen mensen zich kunnen aanmelden om op een reservelijst te komen. Optredens van Guido Weijers en Rob Scheepers zijn echt uitverkocht. Dat waren die shows al voordat er sprake was van coronaregels.
Stand-up comedy
Op 2 oktober start het nieuwe seizoen met de Comedy Parade: er treden dan drie stand-up comedians op. ,,Wie dat zijn blijft ook voor ons een verrassing. Drie stand-uppers uit de poule van de Comedy Parade komen dan naar De Smeltkroes”, weet Sweens. Andere artiesten die vorig jaar al geboekt waren en nu voor komend seizoen gepland staan zijn: cabaretier Thijs van de Meeberg (23 oktober), de band Ocobar (29 oktober), Jennifer Ewbank en Jordyn Mallory met hun band (20 november), Andries Tunru (11 december).
Na het carnavalsseizoen komt cabaretier Guido Weijers op 12 maart 2022 naar Maarheeze. Rob Scheepers volgt dan op 26 maart, de muzikale cabaretgroep Meiden van Los treedt op 22 april op en het duo Thijs Kemperink en Erwin Nyhof sluit op 14 mei het Maarheezer cabaretseizoen af.
Nieuw in het programma zijn optredens van zangeres en performer Jennie Lena. Zij geniet bekendheid vanwege haar deelname aan The Voice: haar auditie trok internationaal de aandacht en de video van haar auditie werd tientallen miljoenen keren bekeken. Ook nieuw in het programma is het optreden van cabaretier Max van den Burg op 2 april.
Matineevoorstellingen
De AK organiseert ook een aantal matineevoorstellingen. De eerste is op 25 september. Dan treedt de groep Mannen van naam op. Verder komen Kwartjesvolk (16 oktober), The Sixties Tribute Band (27 november), Volksmuziekgroep Dikke Mik (5 maart) en Brassta en Duo Verkeerd (19 maart) naar Maarheeze. De AK zorgt ook voor enkele jeugdvoorstellingen en organiseert een vijftal tentoonstellingen. Die worden gehouden in de foyer van De Smeltkroes en zijn tijdens de openingsuren gratis te bezoeken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Mini-opvang voor vluchtelingen in Heeze-Leende van de baan; maar wat wordt het dan wel?
HEEZE-LEENDE - Het leek een mooi plan; een mini-azc waar vluchtelingen kunnen doorgroeien tot statushouder met een opleiding, baan en uiteindelijk een woning in Heeze-Leende. Maar het gaat niet door. Ondertussen zoekt wethouder Jan de Bruijn verder hoe zijn gemeente toch een steentje kan bijdragen. -
Eindhoven groeit het hardst in Nederland, vooral door migratie
EINDHOVEN/HELMOND - Van de grote gemeenten in Nederland groeide Eindhoven in 2022 het hardst. Met name door buitenlandse migratie komt de mijlpaal van een kwart miljoen inwoners snel dichterbij. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUM
Tweede Wereldoorlog komt dichterbij nu foto’s van toen zijn ingekleurd: ‘Er was veel groen, blauw en rood’
Piloten die touwtjespringen met kinderen op een Eindhovens schoolplein. Soldaten die marcheren door Deurne. Een bataljon dat chocola uitdeelt in Heeze. Het zijn zwart-witfoto’s van de bevrijding die in een gekleurde versie veel meer gaan leven. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
-
-
Dorpshuis De Schammert komt financieel niet uit
LEENDE - Het bestuur van De Schammert in Leende komt geld tekort om het dorpshuis draaiende te houden. Het college van B en W stelt voor om dit jaar 84.070 euro bij te leggen. Voor de drie jaar die volgen, is naar schatting nog eens zo’n 140.000 euro per jaar extra nodig. -
PREMIUM
Aandeelhouders Nyrstar eisen aanstelling bewindvoerder in strijd tegen ‘onteigening’
BUDEL - Minderheidsaandeelhouders van Nyrstar verhevigen hun juridische strijd tegen de overname in 2019 van het zinkconcern. In een kort geding eisen ze onder meer dat een bewindvoerder wordt aangesteld.