Exploitanten vrezen dat de verhuisde kermis in Leende nooit meer terugkeert in centrum
LEENDE - Niet in het centrum van Leende maar op het evenemententerrein aan de Breedvennen kan deze dagen kermis worden gevierd in een opstelling die - bijna - als vanouds voelt.
De verplichte anderhalve meter afstand is gemakkelijk te hanteren en er is ruimte genoeg voor de exploitanten. Vooralsnog lijkt de vrees vooraf van kermisuitbaters, die dachten dat verhuizing van de kermis slecht voor ze zou zijn, enigszins voorbarig.
Leon Bettonviel is eigenaar van twee attracties: ballengooien en touwtje trekken. Hij zegt dat hijzelf en collega's niet per se blij zijn met de verhuizing in Leende. Vroeger stond de kermis nog midden in het centrum, waar altijd doorloop is, terwijl de kermis aan de Breedvennen per definitie een bestemming is.
,,Ik heb veel collega's horen klagen", zegt Leon, ,,Maar het is niet anders. Zaterdag was voor mij vergelijkbaar met de zaterdag twee jaar geleden. Die was best slecht, maar nu met corona valt dit eigenlijk niet tegen.”
Als het aan mij ligt keren alle kermissen terug naar het centrum van de stad of het dorp. Daar hoort de kermis thuis
Hij is wel bang dat de verhuizing blijvend is, en ziet de kermissen overal uit de stads- en dorpcentra verdwijnen. ,,Horeca-uitbaters willen op zulke plekken liever terrassen neerzetten, en gemeentes vinden het fijn horeca en kermis te scheiden.”
Hij lijkt in de situatie te berusten, al hoopt hij dat de verplaatsingen tijdelijk zijn en de kermisuitbaters wat méér in de pap te brokkelen krijgen. ,,Als het aan mij ligt keren alle kermissen terug naar het centrum van de stad of het dorp. Daar hoort de kermis thuis.”
De toekomst ziet hij hoopvol in, al zijn de inkomsten slecht momenteel. ,,Vorig jaar konden we maar 15 kermissen draaien in een jaar, je hoopt er in een hele zomer wel tachtig te doen.” Dat haalt hij dit jaar ook niet. ,,We doen er nu een stuk of twintig. Hopelijk is alles snel terug bij het oude.”
Lees verder onder de foto
Verder lopen
Tim en Rik slenterden zondag met nog twee andere vriendjes over het kermisterrein. De zomervakantie, die voor hen nog een paar weken duurt, komen ze door met gamen en ‘een bietje voetballen'. Ze vonden de oude kermis leuker, zegt Tim. ,,We missen wel een paar attracties, zoals zo'n schiettent die er eerst wel was.”
Van corona en de regels daar omheen hebben ze geen last, zegt Rik. ,,Dat maakt voor ons niks uit, je merkt aan de kermis weinig verschil.” Eén nadeel aan de locatie kunnen ze wel bedenken, aldus Tim. ,,Nu moeten we dat hele stuk hierheen lopen, vroeger was dat veel dichterbij.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Tien flexwoningen in Leende voor jongeren en statushouders
LEENDE - De gemeente Heeze-Leende en woCom willen nog dit jaar tien flexwoningen plaatsen aan het Zwarte Pad ten noorden van de Breedvennen in Leende. WoCom wil de demontabele huisjes straks verhuren aan ‘sociale doelgroepen’ zoals statushouders, spoedzoekers en jongeren. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
LEZERSBRIEVEN
Brieven | Weerstand tegen bouwen in Stiphout | Zorgverzekeraars niet klaar voor nieuwe jaar
EINDHOVEN - Lezers van het ED en ed.nl kunnen een ingezonden brief sturen via Opinie@ed.nl. Hieronder een selectie van de lezersbrieven die donderdag 5 januari in de krant verschenen.
-
PREMIUM
Limonademaker Refresco pompt veel te veel water op en komt ermee weg; buurt vreest uitbreiding fabriek
MAARHEEZE - Frisdrankproducent Refresco in Maarheeze heeft in 2017 en 2018 veel te veel grondwater opgepompt. Dat blijkt uit cijfers van de Omgevingsdienst Zuidoost-Brabant (Odzob). Toch wordt het bedrijf niet op de vingers getikt. -
-
-
Deze pagina gaat verdwijnen, lees hier hoe u uw eigen gemeentepagina kunt instellen
Op deze pagina vond je altijd het nieuws uit de streek. Om je nog lokaler nieuws te bieden, biedt het ED je nu een pagina aan met het nieuws uit jouw gemeente én de directe omgeving. -
PREMIUM
Aandeelhouders Nyrstar eisen aanstelling bewindvoerder in strijd tegen ‘onteigening’
BUDEL - Minderheidsaandeelhouders van Nyrstar verhevigen hun juridische strijd tegen de overname in 2019 van het zinkconcern. In een kort geding eisen ze onder meer dat een bewindvoerder wordt aangesteld.