Parkeerplaats bij natuurpoort de Plaetse in Heeze bijna verdubbeld; van 80 naar 150 plekken
HEEZE - De parkeerplaats bij natuurpoort de Plaetse wordt flink uitgebreid, van de nu ongeveer 80 plekken naar straks 150. De uitbreiding is volgens eigenaar Staatsbosbeheer nodig omdat de natuurpoort steeds meer bezoekers trekt.
De Plaetse in Heeze is voor veel recreanten een populair startpunt voor een bezoek aan de Strabrechtse Heide. Volgens Erik Schram van Staatsbosbeheer is de parkeerplaats simpelweg te klein geworden.
Zeker op mooie dagen staat de parkeerplaats snel vol en moeten bezoekers hun auto langs de toegangsweg parkeren. ,,Dat levert gevaarlijke situaties op. Ook is de Plaetse dan slecht toegankelijk voor hulpdiensten", vertelt de boswachter.
Voor de uitbreiding hoeven volgens Schram geen bomen gekapt te worden. De extra plekken komen aan de achterzijde van het terrein waar nu een weiland ligt.
Groene uitstraling
Behalve dat het aantal parkeerplaatsen wordt verdubbeld, wordt ook het hele parkeerterrein verhard met grasbetontegels. ,,Dat is onderhoudsvriendelijk en het terrein behoudt toch zijn groene uitstraling omdat het gras er doorheen kan groeien”, aldus Schram.
De werkzaamheden beginnen 30 mei en duren ongeveer vijf weken. Tijdens de werkzaamheden wordt een gedeelte van de parkeerplaats afgesloten. Parkeren kan dan op een weiland in de buurt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
PREMIUM
Zo eentje van nog geen zestig slaat Wil Genefaas (90) ‘nog zo van de baan’: ‘Nee hoor, het gaat ietsjes stroever’
MIERLO - Achter de geraniums gaan zitten, daar hoef je bij Wil Genefaas niet mee aan te komen. Actief zijn en bewegen is de rode draad in het leven van deze 90-jarige Mierlonaar. Op de tennisbaan staat hij al dertig jaar zijn mannetje en dat wil hij voorlopig zo houden. -
PREMIUM
‘Nieuwe’ WiSH Outdoor werkt samen met Paaspop-organisatie en laat zich inspireren door Disneyland
BEEK EN DONK – Komend weekend beleeft Beek en Donk weer WiSH Outdoor. Wat in 2007 begon als klein festival, door een vriendengroep opgezet, trekt nu in drie dagen 60.000 bezoekers.
-
Karakteristiek gemaalhuisje in Budel krijgt een tweede leven; behoud van industrieel erfgoed
Budel - Het karakteristieke gemaalhuisje aan de rotonde Maarheezerweg-Broekkant in Budel krijgt een tweede leven. Mogelijk gaat Heemkundekring De Baronie van Cranendonck het gebouwtje in gebruik nemen als opslag. Eerder stond het nog op de nominatie om gesloopt te worden. -
PREMIUM
Corona zorgde voor een serieuze dip bij online onderwijsinstelling Edufax; ‘Nu meer focus op begeleiding en advies voor expatkind’
LEENDE - Edufax geeft al dertig jaar ‘op afstand’ les aan Nederlandse kinderen die tijdelijk in het buitenland wonen. Door toenemende concurrentie heeft het bedrijf in Leende het vizier inmiddels ook gericht op onderwijsbegeleiding en advisering. Directeur Klaas van Mierlo ziet meer kansen. -
Ridders, roofvogels en Hazes: gilde pakt uit met een feestweekend
MAARHEEZE - Ridders die elkaar van het paard gaan wippen, roofvogels die over je hoofd scheren. Het gilde in Maarheeze verwent de bezoekers met een trip naar de Middeleeuwen.