Eindhovense stempel op Ticket for Tibet
EINDHOVEN - Een nummer 1-hit in Nederland en veel exposure op de nationale tv. Het festival Ticket for Tibet staat sinds gisteren écht op de kaart. Een Eindhovens festival welteverstaan. Alleen, de organisatie leeft in ballingschap. In Amsterdam.
Twee jaar lang vond Ticket for Tibet plaats op het Extrema-terrein bij Aquabest. Maar dit jaar moest organisator Leo Hoeksema naar de hoofdstad verkassen. De gemeente Eindhoven weigerde een subsidieverzoek.
Dus heeft Hoeksema de festivaltenten opgeslagen op de NSDM-werf in Amsterdam. Prachtig gelegen aan het IJ.
De organisator snelt voorbij op zijn fiets. Hij zit nog steeds vol vuur. Is een tikkeltje woest richting Eindhoven. Omdat de stad toch weer iets moois verloren heeft. Dat blijft zuur.
Maar Amsterdam heeft ook voordelen, erkent hij. Door de nieuwe plek heeft het festival veel media-aandacht gekregen. Op de werf wemelt het van de journalisten met camera. AT5, Novum en zelfs het internationale persbureau Reuters. Politici als Femke Halsema paraderen rond. "Natuurlijk is Tibet hot vanwege de Spelen en de situatie nu" , zegt Alex Klusman van de organisatie. "Maar veel politici en artiesten wonen hier, dus zeggen ze veel gemakkelijker 'ja'. Eindhoven is dan toch ver weg. Ik ben ervan overtuigd dat de nieuwe festivallocatie een rol heeft gespeeld bij de aandacht."
Dat bewijst de single 'Als jij ooit nog eens terug kunt' ook. Leden van onder andere Racoon en Bløf werkten mee aan een plaat die speciaal voor het festival is opgenomen. De single staat op nummer 1 in de single Top 100. Een plaat van Eindhovense makelij, geschreven door Gerard van Maasakkers en JW Roy en gedragen door die 'grote' namen. Was dat anders ook gelukt? Van Maasakkers lacht. " Daarmee hebben we toch mooi onze stempel gedrukt op dit feest. Het blijft hoe dan ook een Eindhovens initiatief."
JW Roy is vanmorgen op de fiets gestapt. Woont al jaren in Amsterdam, maar is nog steeds 'Eindhovenaar'. Twee jaar geleden stond hij ook op de planken bij Aquabest. Hij noemt het een gemiste kans voor Eindhoven. "Maar ik voel me niet miskend. Ik heb Tibetanen ontmoet die in ballingschap geboren zijn. Moeten wij dan iets zeggen, omdat we niet in Eindhoven terechtkunnen?"
Hoe dan ook. Eindhoven is nadrukkelijk aanwezig onder de tienduizend bezoekers in Amsterdam. Door Hoeksema, zijn vrijwilligers en de Eindhovense artiesten. En uiteindelijk ook door PSV. Als de landtitel binnen is, klinkt er links en rechts een krachtig en trots 'Boeruh'.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Videokunstenaar Mirte van Duppen vangt futuristisch beeld van landbouw in boekvorm
-
PREMIUM
Sssst, de kinderen kijken! Het geruzie op het podium bij Artemis is pure slapstick
DEN BOSCH/HELMOND - Ruzie begint vaak met iets kleins. Een ergernisje gevoed door zelfingenomenheid, misverstanden en niet luisteren naar elkaar kan gruwelijk uit de hand lopen. Het Bossche Theater Artemis leeft zich heerlijk uit in de nieuwe 6+-voorstelling ‘Ruzie’.Eindhoven -
Beroemde bassist Marcus Miller opent jazzfestival So What’s Next in Eindhoven
EINDHOVEN - De befaamde bassist Marcus Miller opent 2 november het vierdaagse jazzfestival So What’s Next in Eindhoven. De Amerikaan geeft in het Muziekgebouw een avondvullend concert vol jazz- funk- en soulmuziek.Eindhoven -
PREMIUM
Spijkerman wordt 70 jaar en zijn winkel 25: ‘Als vrouwen stoppen met lezen stort de boekhandel in’
EINDHOVEN - ,,Hoe kom je je leven door zonder te lezen”, vraagt Stein Spijkerman zich af. Op 20 mei viert hij dat zijn boekwinkel aan de Kleine Berg 25 jaar bestaat en hij wordt 70 jaar. Dubbel feest en er is nog geen sprake van stoppen.Eindhoven -
PREMIUM
Een tattoo in de vrieskou en een ontmoeting met een ‘vriend’: fans over hun band met Bruce Springsteen
EINDHOVEN - Hij logeerde hier in hotels, at er in restaurants en zong zelfs een nootje mee bij een optreden van wat muzikanten. Superster Bruce Springsteen hoort dus een beetje bij Eindhoven. Het ED sprak met fans over hun ontmoetingen met The Boss die weer in Nederland is.Veldhoven, Eindhoven
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
-
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.