‘Voorwaartsch’: nieuw hoogtepunt in oeuvre Rowwen Hèze
EINDHOVEN - De langverwachte nieuwe plaat van Rowwen Hèze uit de Limburgse Peel staat vol met pareltjes. ‘Voorwaartsch’ verscheen op het platenlabel van Guus Meeuwis, Modestus Records.
De sterren en maan, zwaluwen, een regenboog, regen en wind. De natuur - even ongrijpbaar als prachtig - speelt zoals vaak een grote rol in de (Limburgse) teksten van Jack Poels, frontman van Rowwen Hèze. Ook op het album Voorwaartsch verhaalt de zanger/gitarist over doodgewone dingen die tegelijkertijd bijzonder zijn: een wandeling over een zandpad, een krakende plank, de zon ‘die over de meubels valt’. De nieuwe plaat van Rowwen Hèze staat weer vol met zulke pareltjes: simpel en doeltreffend, wars van prietpraat.
De mijmerende, melancholische Poels staat samen met geestverwanten als Gerard van Maasakkers en Daniël Lohues in Nederland op eenzame hoogte. Al is er ook genoeg ruimte voor vrolijkheid en pompt het ‘hoempa-hart’ van de band op volle toeren.
Producer Huub Reijnders zorgt voor een warm geluid: gitaarsolo’s, blazerspartijen en de accordeon van Tren van Enckevoort zijn nooit opdringerig, altijd subtiel. Deze plaat is een nieuw hoogtepunt in het oeuvre van de band. Hopelijk marcheren de Americanen nog lang ‘voorwaartsch’.
Donderdag 9 mei een uitgebreid interview met Jack Poels in het cultuurkatern van het ED.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
-
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen. -
Stormkamer duikt in Speelhuis in wereld van ontevreden burger: waarom haken mensen af?
HELMOND - Een man heeft een kippenhok gebouwd, maar blijkt hiervoor een vergunning nodig te hebben. Hij raakt vervolgens verschrikt in een complex bureaucratisch systeem en frustrerend kafkaësk proces. -
PREMIUM
Van religieuze naar hedendaagse, niet per se kerkelijke kunst: Museum Krona in Uden bestaat 50 jaar
UDEN - Museum Krona in Uden, voorheen Museum voor Religieuze Kunst, viert het gouden bestaan met drie jubileumexposities. Het gaat daarbij van hoofddeksels via visioenen naar kroonjuwelen. En dat alles vanuit een vrijdenkende geest. Zaterdag 13 mei opent een nieuwe expositie.Uden -
PREMIUM
Klassieke muziek en het milieu: boeien!?
EINDHOVEN - Een weekend lang optreden terwijl je midden in je eindexamen VWO zit. En het nog leuk vinden ook. Dat geldt voor Brennan, Lidwien en Jinte uit Helmond en Eersel. Zondag staan ze met het Euregio Jeugdorkest in het Muziekgebouw in Eindhoven.Eindhoven
-
Burning Spear, Inner Circle en Gentleman op Reggae Sundance aan Karpendonkse Plas
Eindhoven -
-
-
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Hoe we met onschuldige sabotage de strijd met ‘giftige’ algoritmen aan kunnen gaan
EINDHOVEN - Kunstmatige intelligentie (AI) ontwikkelt zich razendsnel. Fontys-docent Rens van der Vorst vindt dat we AI, opgebouwd uit algoritmen, hoognodig een loer moeten draaien. Hoe, dat vertelt hij tijdens Books on Tour op dinsdag 9 mei in Eindhoven.