Designers van Ontwerpstudio Vouw: ‘Mensen verslaafd aan elkaar maken’
EINDHOVEN - Voor de Dutch Design Week hebben Justus Bruns (31) en Mingus Vogel (30), designers van Ontwerpstudio Vouw in Amsterdam, hun project Chairwave in het Klokgebouw tentoongesteld.
Delen per e-mail
,,De Chairwave is een rij van vijf stoelen waar mensen alleen maar naast elkaar kunnen zitten. In het midden staat een stoel waar iemand op kan zitten, de rest van de stoelen is dichtgeklapt. Bij het zitten op de middelste stoel, openen alleen de twee stoelen ernaast. Met dit project dwingen we mensen om naast elkaar te zitten en een gesprek te beginnen”, legt Vogel uit.
Bruns: ,,We zitten constant op onze telefoon met oordopjes in. Daardoor hebben mensen steeds minder contact, wat door de technologie komt. Wij willen laten zien dat technologie ook iets goeds kan zijn. In plaats van mensen verslaafd aan hun telefoon te maken, proberen wij mensen verslaafd aan elkaar te maken.”
,,Het kost steeds meer moeite om een ander te leren kennen. Mensen vinden het altijd ongemakkelijk om naast iemand anders te zitten, maar bij deze stoelen kan je niet anders. De bedoeling is dat mensen naast elkaar gaan zitten en in gesprek gaan. Wat er gebeurt of waarom de stoelen licht geven, is al een aanleiding om het ergens over te hebben”, vertelt Vogel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Video
DDW Live@ED dinsdag met Ilse van den Dungen en Daniëlle Ooms
EINDHOVEN - Dinsdag schuiven aan tafel designer Ilse van den Dungen uit Rotterdam en Daniëlle Ooms uit Eindhoven. Van den Dungen laat bij Yksi op Strijp-S haar project ‘Persoonlijk klimaatakkoord’ zien, een interactieve installatie die aangeeft of je wel of niet voldoet aan het klimaatakkoord. -
DDW
De voertaal is Engels tijdens de DDW: Internationale bezoekers zijn onder de indruk
EINDHOVEN - Bijna net zo creatief als de designers zelf zijn vaak de outfits van bezoekers van de Dutch Design Week. In het palet van kleuren val je vooral op in je normale kloffie. -
Je spijkerbroek wordt een kekke stadsjas bij New Order of Fashion
Ze maken altijd spraakmakende tentoonstellingen tijdens de Dutch Design Week. Nu heeft New Order of Fashion zich vermomd in een winkel, in de Heuvel in Eindhoven, om uit te schreeuwen dat de textielindustrie nu écht anders moet. Ze geven zelf het goede voorbeeld. -
PREMIUM
Tóch een beetje de vibes op een tocht langs designplekken in Eindhoven
De echte Dutch Design Week is alleen online te beleven, maar toch zijn er deze week wel degelijk een aantal fysieke tentoonstellingen te bezoeken. En daarmee komt toch stiekem dat vertrouwde DDW-gevoel een beetje bovendrijven. -
PREMIUMDDW
Curator Manifestations op DDW in Eindhoven: ‘De mens is óók natuur’
EINDHOVEN - Van sculpturen die doen denken aan ingewanden tot een jurk van pauwenveren, de tentoonstelling Manifestations 2019, Superpowers brengt tijdens DDW de meest uiteenlopende werken samen in het Veemgebouw op Strijp-S.
-
PREMIUM
Geen mensenmassa's meer; Glow en DDW gooien roer radicaal om
EINDHOVEN - Samen brachten ze vorig jaar meer dan een miljoen bezoekers op de been in Eindhoven. Dit jaar gebeurt dat niet: Glow en de Dutch Design Week gooien de organisatie rigoureus om. Ook de Marathon Eindhoven broedt op alternatieve scenario’s. -
DDW klaagt niet over het slechte weer
EINDHOVEN - De organisatie van de Dutch Design Week heeft niet de indruk dat er door het slechte weer dit weekeinde minder bezoekers naar Eindhoven komen. Zo telde de Design Academy zondagmiddag al ongeveer evenveel bezoekers voor de Graduation Show als vorig jaar op zondag. Ook de horeca draait goed. -
Geen Rijksgeld voor design- en technologie-instituut Complex in Eindhoven
Complex, het Eindhovense instituut voor design en technologie, krijgt niet de beoogde 1 miljoen euro per jaar van het Rijk. Dat adviseert de Raad voor Cultuur (RvC) donderdag aan cultuurminister Van Engelshoven. Die besluit op Prinsjesdag of ze daarmee instemt.