Bouwterrein Deurne wordt afgegraven om Japanse duizendknoop
DEURNE - Van overwoekeren is nu nog geen sprake, maar die reputatie heeft de Japanse duizendknoop wel. Dat het exotische plantje de kop op heeft gestoken op een net bouwklaar gemaakt terrein in Deurne, is reden voor woningbouwvereniging Bergopwaarts om de grond binnenkort af te graven en te saneren.
Het gaat om het bouwterrein aan de Pastoor Jacobsstraat en de Haspelweg in Deurne, voorheen de locatie van een middelbare school van het Hub van Doornecollege. Nu zijn er maximaal 71 sociale huurappartementen en -woningen voorzien. Het afgraven en saneren kost zo’n 10.000 euro en is een paar dagen werk, zegt een woordvoerster van de woningbouwvereniging. Na onderzoek is vast komen staan dat het inderdaad om de Japanse duizendknoop gaat. „Het plantje moet er echt uit, omdat het zo woekert. Anders zou het de bouw kunnen aantasten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kettingzaag in eerste bomen langs N270 tussen Deurne en Venray
-
PREMIUM
Van James Bond tot Star Wars, slagwerkers slaan hun slag in Het Anker
BEEK EN DONK - Niet vaak staan er zoveel slagwerkers tegelijk op het podium als afgelopen zaterdagavond in Beek en Donk. De slagwerkgroep van de Koninklijke Harmonie Oefening en Uitspanning uit Beek en Donk en de percussiegroep van Fanfare Wilhelmina uit Hoogeloon zorgden voor een spetterend filmgala onder de titel Slag om het Anker. -
PREMIUM
Extra uitdaging voor bouwers carnavalswagens: ‘Materialen als ijzer, tempex en verf zijn allemaal duurder geworden’
CRANENDONCK - Het carnavalsbouwseizoen kwam langzaam op gang, maar nu de optochten naderen en de carnavalskriebels echt de kop opsteken, geven de bouwers nog eens extra gas. -
PREMIUM
Al gaat de optocht in Someren niet door, De Pompers halen wagen toch van stal voor rondje door het dorp
SOMEREN - De optocht in Someren gaat niet door, maar carnavalsvereniging De Pompers haalt haar wagen toch van stal. Ze maakt op carnavalsmaandag een rondje langs de zorgcentra in het dorp. Maar dat is niet om een statement te maken. -
PREMIUM1
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.”
-
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
-
-
-
PREMIUMIn Herinnering
Marije Tesselaar (1942-2023) had haar hart verpand aan het toneel; veel talent en geen sterallures
SOMEREN - Sterallures had ze niet, talent wel. Marije Tesselaar uit Someren was meer dan een 50 jaar verbonden aan het toneel bij De Speledonckers en Crescendo. Welke rol ze ook speelde, ze deed het met evenveel plezier. Ze overleed op 8 januari op 80-jarige leeftijd en laat tal van herinneringen na. -
PREMIUM
Allerlaatste dag voor de acceptgiro. Maar je hoeft niet, zoals velen denken, per se online te bankieren
Vandaag is de laatste dag dat banken nog acceptgiro’s verwerken. Vanaf morgen is de betaalmethode definitief verleden tijd. Waarom verdwijnt de acceptgiro en wat zijn andere opties? Dat vragen we aan Berend Jan Beugel van de Betaalvereniging en Jurriën Beerda van ouderenorganisatie ANBO. ,,Veel consumenten realiseren zich niet dat er ook een alternatief is.”