Duofietsen in Deurne: ‘We doen het voor die glimlach’
DEURNE - Zodra het fietsweer is, stapt menig Peelbewoner op de fiets. Als dat niet meer zelfstandig gaat, kun je als inwoner van de gemeente Deurne meerijden op een duofiets.
Eind juni ging de stichting DuoFietsenDeurne van start, voorlopig onder de vleugels van Leef! Deurne. Initiatiefnemers zijn Patrick Teunisse, consulent aangepast sporten, en Anika Kanters, consulent ouderen sport. Teunisse vertelt hoe het idee ontstond: „Een paar jaar geleden vroeg iemand mij of ik een duofiets kon regelen voor een tocht met zijn 90-jarige vader. Die man is toen gaan fietsen langs verschillende plekken in Deurne die voor zijn vader veel herkenning opriepen. Hij kwam enthousiast terug en zei tegen mij: ‘Hier moet je iets mee gaan doen!’”
Samen met collega Kanters polste Teunisse of er meer animo voor was. Dat bleek zo te zijn. Toen de gemeente Deurne, ORO en de Zorgboog aansloten als partners, kwam het initiatief pas echt uit de startblokken. Teunisse, die tevens voorzitter is: „We willen mensen die graag per fiets door de omgeving toeren, maar dit helaas niet alleen kunnen, de mogelijkheid bieden om op een duofiets mee te gaan.”
Wel of niet zelf trappen, alles kan
Inmiddels zijn met hulp van sponsoren twee duofietsen aangeschaft en nog twee op komst. Alle fietsen hebben elektrische trapondersteuning, draaibare stoelen – zodat gasten makkelijker kunnen instappen – en gordels. Er zitten drie standen op: één waarbij de deelnemer volledig meefietst, één waarbij hij naar wens wel of niet mee kan trappen en één waarbij de trappers zelf bewegen.
Zo’n dertig fietsmaatjes, zeg maar ‘chauffeurs’, hebben zich al gemeld. Zij krijgen een training van één dagdeel. „We gaan straks in kolonne met vier duofietsen achter elkaar. Goeie, onderlinge communicatie is dus belangrijk. Dat oefenen we. Ook frissen we hun kennis van de verkeersregels op. We kunnen trouwens nog meer vrijwilligers gebruiken, want het is de bedoeling om in het seizoen elke werkdag twee keer een tocht te maken.”
Glimlach of knipoog als beloning
Ervaring of een speciale opleiding zijn geen vereisten. Plezier in fietsen en in de omgang met mensen wel. Teunisse: „Ik zeg altijd dat ons ‘salaris’ de glimlach van een gast is. Of een knipoog of ander blijk van waardering. Daar doen we het voor.”
De fietstochten starten binnenkort en zijn ongeveer twintig kilometer lang. Halverwege stopt de kolonne voor een kopje koffie op een lokaal terras. Deelnemers kunnen zich voor 7,50 euro per tocht inschrijven. Vrijwilligers kunnen zich ook aanmelden via deze website.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Veel schade na botsing tegen boom in Someren, man naar ziekenhuis
SOMEREN - Een automobilist is donderdagavond tegen een boom gereden in Someren. Dat gebeurde even voor middernacht in een flauwe bocht aan de Burgemeester Roelslaan. Hij is na de botsing naar het ziekenhuis gebracht. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
INGEZONDEN OPINIE
Mening | Stop strooien met miljarden bij het uitkopen van boeren; geef stoppers zicht op zinvol bestaan en goed perspectief
MIDDELBEERS - Boeren bij natuurgebieden met een grote zak geld overhalen tot stoppen zorgt voor hebzucht en manipulatie in de markt en vermindert de onrust niet.
-
LEZERSBRIEVEN
Brieven | Supporters steunen PSV in ijskoud Emmen tegen beter weten in | Facebook blocket printscreen met tepels
EINDHOVEN - Lezers van het ED en ed.nl kunnen een ingezonden brief sturen via Opinie@ed.nl. Hieronder een selectie van de lezersbrieven die donderdag 26 januari in de krant verschenen. -
-
-
PREMIUM
Windmolenplannen Diepenhoek weer uit de la: Someren wil meewerken
SOMEREN - Met een bijeenkomst op 8 februari worden de plannen voor vijf windmolens in de Diepenhoek in Someren-Heide weer uit de kast getrokken. Het park is een initiatief van Prowind en de lokale energiecoöperatie ZummerePower. -
PREMIUM
Al gaat de optocht in Someren niet door, De Pompers halen wagen toch van stal voor rondje door het dorp
SOMEREN - De optocht in Someren gaat niet door, maar carnavalsvereniging De Pompers haalt haar wagen toch van stal. Ze maakt op carnavalsmaandag een rondje langs de zorgcentra in het dorp. Maar dat is niet om een statement te maken.