Peter Voermans uit Someren wint Special Media Award voor videoclip en nummer
SOMEREN - Met zijn song ‘Antwoord op mijn vraag’ en de bijbehorende videoclip heeft Somerenaar Peter Voermans afgelopen dinsdag beslag gelegd op een Special Media Award in de categorie Beste Video.
Bart WertsLaatste update:12-11-20, 08:31
Toen Peter Voermans (28) drie dagen oud was kreeg hij een lichte hersenbloeding waardoor hij in een rolstoel zit. Voor veel mensen is een handicap een belemmering, voor Voermans niet: ,,Ik kijk naar wat ik nog wel kan” geeft hij aan met een brede glimlach. Al op jonge leeftijd ontdekt hij zijn liefde voor de muziek. ,,Vroeger zong ik alles van Jan Smit mee.” Vandaag de dag heeft hij de palingsound verruilt voor een eigen geluid. ,,Ik schrijf mijn liedjes altijd met gevoel, ze gaan eigenlijk altijd over wat ik zelf allemaal meemaak.” Sinds ruim drie jaar is Rolly P, met een knipoog naar zijn rolstoel, zijn artiestennaam.
Daar waar zijn eerdere songs vooral goede kritieken kregen van familie en vrienden slaat ‘Antwoord op mijn vraag’ bij een veel breder publiek aan. ,,Het liedje gaat over alles wat ik mis tijdens deze periode, iedereen herkent er wel iets in.” Dit viel ook op bij Davey Beijer van het platenlabel RDJ Music A Label For Everyone. Hij benaderde Voermans met de vraag of hij het leuk zou vinden wanneer het liedje op Spotify zou komen, Voermans ging akkoord.
Het liedje gaat over alles wat ik mis tijdens deze periode, iedereen herkent er wel iets in.
Peter Voermans
De teksten en beats maakt hij veelal zelf, al krijgt hij daar een beetje hulp bij van de multimediagroep van ORO Someren. ,,Ik krijg daar vooral de tijd om aan mijn eigen muziek te werken met hier en daar een aanwijzing.” Wanneer hij een tekst en beat klaar heeft trekt hij naar vrienden in Tilburg waar hij in een geluidsstudio de plaat opneemt. ,,Sydney Martens zat voorheen in de groep Kenjedie en gaf mij de kans om het op te nemen, die heb ik met beide handen aangegrepen.”
Toen bekend werd dat hij genomineerd was voor de Special Media Award werd er een aparte videoclip opgenomen in Someren. ,,Ik wilde in de clip het gevoel van een festival laten terugkomen, vandaar dat ik ook midden in een weiland sta.”
Ondanks het succes blijft hij bescheiden en is hij vooral trots op zijn tweelingzus Ellen en zijn vrienden met wie hij veel festivals bezoekt: ,,Dankzij hen voel ik me helemaal niet beperkt maar hoor ik er gewoon bij, ik hoop dat we snel weer met z’n allen iets kunnen ondernemen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.