Voorlopig geen migranten in woning Heusden: 18-24 seizoensarbeiders te veel voor huis Meijelseweg
ASTEN-HEUSDEN - Er komen voorlopig nog geen arbeidsmigranten in het pand aan de Meijelseweg 67 in Asten-Heusden. Het ingediende plan voldoet niet aan de eisen die de gemeente stelt aan de huisvesting. Wel wordt in overleg gekeken naar een oplossing.
Minimaal 18 en maximaal 24 buitenlandse werknemers wil de eigenaar van het pand aan de Meijelseweg daar huisvesten. Het gemeentebestuur wijst dit verzoek om een aantal redenen af, licht een gemeentewoordvoerder toe.
Als eerste laat het geldende bestemmingsplan dit gebruik niet toe. Het initiatief voldoet ook niet aan de voorwaarden zoals genoemd in de recent vastgestelde regels voor de huisvesting van arbeidsmigranten. Ten eerste is er geen sprake van een alleenstaande woning. De grens tot een naastgelegen woning moet minimaal vijftig meter zijn, in dit geval gaat het om dertig meter.
Niet voldoen aan coronarichtlijnen
Daarnaast is het gewenste aantal arbeidsmigranten te hoog. ‘Zowel voor short-stay (maximaal 4 maanden) als voor mid-stay (4 maanden tot 3 jaar) geldt op grond van het beleid een maximum van tien personen per woning’, aldus de gemeentewoordvoerder die verder aangeeft dat nu niet aan de coronarichtlijnen voldaan wordt.
De vergunningaanvrager zegt dat een kleiner aantal financieel niet rendabel is, zeker met een tijdelijke vergunning van maximaal tien jaar. Toch wil de gemeente Asten nu in gesprek om te bekijken of er een oplossing mogelijk is. Het plan moet dan wel worden aangepast.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
Brandteam Zuid-Nederland bijna paraat om met motorzaag en zweep vlammen in de natuur te doven
DEURNE – Nog even en dan kunnen 20 tot 25 specialistische blussers met licht en grover geschut natuurbranden te lijf gaan. De zogeheten handcrew Zuid-Nederland is vanaf 1 april inzetbaar. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Van samenwerken met Mick Jagger tot de bühne bij Ons Café
SOMEREN - Hij speelde onder meer samen met Mick Jagger, Eric Clapton, Rod Stewart en The Who, maar op zondag 29 januari staat de Engelse legende en multi-instrumentalist Charlie Hart op het podium van Ons Café aan het Wilhelminaplein 5 in Someren. -
Veel schade na botsing tegen boom in Someren, man naar ziekenhuis
SOMEREN - Een automobilist is donderdagavond tegen een boom gereden in Someren. Dat gebeurde even voor middernacht in een flauwe bocht aan de Burgemeester Roelslaan. Hij is na de botsing naar het ziekenhuis gebracht.
-
PREMIUM
Deurne trekt miljoen euro uit voor clubs in (energie)nood
DEURNE - Verenigingen in Deurne die tegen een torenhoge energierekening aankijken, hoeven het licht voorlopig niet uit te doen. De gemeente trekt een miljoen euro uit zodat zelfs de kachel kan blijven branden. -
-
-
PREMIUMNecrologie
Veel kunstenaars hebben les gehad van Thijs van Kimmenade (1946-2023). ‘Hij was heel vindingrijk’
MILHEEZE - Zondagavond was Thijs van Kimmenade nog bij de opening van een expositie in Galerie Nasty Alice in Eindhoven. De volgende ochtend bleek dat de kunstenaar en voormalig docent in zijn woning in Milheeze was overleden. Van Kimmenade is 77 jaar oud geworden. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.