Voorlopig geen reconstructie weg van Boekel naar Gemert
BOEKEL - De reconstructie van de N605 tussen Volkel en Boekel laat mogelijk nog enkele jaren op zich wachten.
Maar ook het stuk van Boekel naar Gemert blijft, behoudens wat onderhoud, voorlopig onaangeroerd. Het aanpakken van een onoverzichtelijke bocht is volgens de provincie te duur.
De provincie heeft de afgelopen drie jaar samen met de gemeenten Boekel en Gemert gekeken naar een herinrichting van het stuk weg tussen beide dorpen. Met name een onoverzichtelijke bocht zou moeten worden aangepakt. In feite waren er twee varianten: het verruimen van de bocht of het afsnijden ervan door een geheel nieuw weggedeelte aan te leggen.
Te dicht langs de huizen
Eind vorig jaar werden gesprekken gevoerd met de aanwonenden. Die bleken niks te voelen voor het verruimen van de bocht: de weg zou te dicht langs hun huizen gaan lopen en bovendien zouden alle bomen moeten worden gekapt. Daarom viel dat plan al snel af.
Het alternatief was: het afsnijden van de onoverzichtelijke bocht door het leggen van een nieuw weggedeelte. Ook daarvoor kreeg de provincie de handen van de omwonenden niet op elkaar. Het zou gevolgen hebben voor de bedrijfsvoering van enkele bedrijven en waarschijnlijk zou één bedrijf zelfs in zijn geheel moeten worden verplaatst. Die variant werd daarmee relatief duur in verhouding tot de noodzaak. Daarom heeft de provincie besloten geen reconstructie uit te voeren op dat deel van de N605.
Asfaltlaag uit 2010
Wel wordt op korte termijn onderhoud gepleegd. De asfaltlaag bijvoorbeeld is in 2010 voor het laatst aangepakt. Tijdens die werkzaamheden wordt bekeken of andere kleine verkeerskundige aanpassingen mogelijk zijn.
Overigens wordt het verkeer tussen Boekel en Gemert momenteel tot eind mei gehinderd doordat ter hoogte van de Boekelse Tuinmarkthallen een weghelft is afgesloten vanwege de aanleg van een rotonde die straks aansluiting moet geven op de nieuwe Randweg. Het verkeer heeft daar te maken met wachttijden door een verkeersregelinstallatie zoals dat afgelopen weken ook het geval was bij de rotonde aan de noordkant van Boekel die maandag voor verkeer van en naar Volkel openging.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
Personeelslid van Lightyear in Helmond over financiële problemen: ‘Misschien is dit niet het einde van de wereld’
-
Van samenwerken met Mick Jagger tot de bühne bij Ons Café
SOMEREN - Hij speelde onder meer samen met Mick Jagger, Eric Clapton, Rod Stewart en The Who, maar op zondag 29 januari staat de Engelse legende en multi-instrumentalist Charlie Hart op het podium van Ons Café aan het Wilhelminaplein 5 in Someren. -
PREMIUM
Arbeidsmigrant Jakub vervoerde positief-getesten; ‘Ik heb me nooit onveilig gevoeld’
DEURNE - Terwijl de meeste mensen in maart 2021 vanuit huis werken, rijdt Jakub Wolsza met zijn busje positief-geteste arbeidsmigranten naar vakantieparken waar zij in quarantaine gaan. ,,Er werd goed voor ons gezorgd.” -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.
-
PREMIUM
Aldi en Berkvens in Asten verhuizen: ‘Het voelt alsof je oude schoenen weggooit voordat je nieuwe hebt’
-
-
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
LEZERSBRIEVEN
Brieven | Supporters steunen PSV in ijskoud Emmen tegen beter weten in | Facebook blocket printscreen met tepels
EINDHOVEN - Lezers van het ED en ed.nl kunnen een ingezonden brief sturen via Opinie@ed.nl. Hieronder een selectie van de lezersbrieven die donderdag 26 januari in de krant verschenen.