Wethouder Gemert-Bakel overleeft motie van wantrouwen; raad kiest voor renovatie Fitland-bad
GEMERT - Er komt definitief geen nieuw zwembad op sportpark Molenbroek in Gemert. Dat besluit nam de gemeenteraad donderdagavond na een even emotioneel als fel debat, dat wethouder Inge van Dijk (CDA, economie en sport) ook nog een motie van wantrouwen opleverde.
Van Dijk overleefde die door de oppositie ingediende motie omdat coalitiepartijen CDA en Dorpspartij achter het voorstel bleven staan om te kiezen voor renovatie van het bestaande Fitland-bad.
Het is een superslecht en onverantwoord plan.
Met die keuze voor Fitland is De Waterstroom, zoals het plan voor het nieuwe bad op Molenbroek is gedoopt, defnitief van de baan. Zwemverenigingen Gemertse Watervrienden en Hydra en zwemschool All-in Training staken de afgelopen maanden veel energie in dat plan, maar CDA en Dorpspartij vonden ook gisteravond het financieel risico voor de gemeente uiteindelijk toch te groot.
Geschrapt
Zelfs nadat de de initiatiefnemers van het Waterstroom-plan gisteren nog hadden geprobeerd de garantstelling door ondernemer Erik van Dijk van Unikoop bv nóg ‘harder’ te krijgen, ging de Gemert-Bakelse coalitie niet overstag. Volgens CDA-raadslid Hanneke Dam-Coppens was in die opnieuw aangescherpte garantstelling weliswaar een belangrijk voorbehoud geschrapt, maar stond die in het bijbehorende gespreksverslag nog wél vermeld. ,,Daarmee is het risico te groot dat we bij tegenvallers in dat plan de inwoners moeten vragen de portemonnee te trekken”, stelde zij. ,,Al zaten en zitten verstand en gevoel in dit dossier nog steeds niet op één lijn.”
Rammelt
Oppositiepartijen VVD, Lokale Realisten & D66 en SP hadden geen goed woord over voor het Fitland-voorstel. Volgens VVD’er Jan Vroomans rammelt de te sluiten overeenkomst aan alle kanten. Zo vindt hij dat de gemeente met de deal het parkeerterrein tegenover het sportcentrum ‘voor niks weggeeft’. Ook vroeg hij zich net als de andere oppositiepartijen nog steeds hardop af of de garanties die Fitland biedt, wel hard genoeg zijn. Ton Vogels van Lokale Realisten & D66 noemde de keus voor Fitland ‘een historische blunder’.
Met het opzeggen van het vertrouwen in wethouder Van Dijk wilde de oppositie haar ‘ernstige teleurstelling’ uitspreken omdat het Fitland-besluit ‘op onjuiste gronden is genomen’. ,,Het is een superslecht en onverantwoord plan”, vatte Ton Vogels de kritiek namens de oppositiepartijen samen. Hij voegde daar aan toe dat de motie van wantrouwen eigenlijk ook aan wethouder Miranda de Ruiter (CDA, financiën) was gericht, omdat ‘zij een minstens zo belangrijke rol in dit dossier heeft gespeeld’.
Gemert-Bakel draagt 2,2 miljoen euro bij aan de renovatie van het Fitland-bad en draagt jaarlijks 185.000 euro bij in de exploitatie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
Bosbrand in Mariahout, brandweer heeft vuur onder controle en geblust
MARIAHOUT - In het bos aan de Bosven in Mariahout heeft vrijdagavond een brand gewoed. Meerdere brandweereenheden kwamen ter plaatse. -
PREMIUM
Besluit over zwembad Gemert blijft tot laatste moment spannend
GEMERT- Donderdagavond moet in Gemert de keus gemaakt worden: een gerenoveerd of een compleet nieuw binnenzwembad. -
Gemeente kiest toch voor Fitland-bad in Gemert
GEMERT - Burgemeester en wethouders van Gemert-Bakel kiezen definitief voor renovatie van het Fitland-zwembad in Gemert. Daarmee is het alternatief, een nieuw bad op sportpark Molenbroek, wat de gemeente betreft van de baan.
-
Kijkje achter de schermen gemeentehuis Laarbeek
LAARBEEK - De gemeente Laarbeek opent zondag 18 september bijna alle deuren van het gemeentehuis in Beek en Donk. Dit om het 25-jarig bestaan van de gemeente te vieren. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Automobilist onder invloed van drugs aangehouden bij verkeerscontrole, boete voor 30 andere bestuurders in Gemert-Bakel en Laarbeek
GEMERT-BAKEL/LAARBEEK- Tijdens verkeerscontroles in de gemeenten Gemert-Bakel en Laarbeek hield de politie maandag een automobilist aan voor het rijden onder invloed van drugs. Daarnaast kregen 30 bestuurders een boete voor onder andere te hard rijden.