Aangifte om groen Gloeilampplantsoen in Eindhoven
EINDHOVEN - Het Eindhovense Trefpunt Groen heeft aangifte gedaan van de vernieling van flora en fauna in het Gloeilampplantsoen door eigenaar Atom Zhou.
Volgens Joop van Hout van het Trefpunt is er sprake van 'grote schade aan het ecosysteem'. De aangifte is gedaan bij de RVO, de Rijksdienst voor Ondernemers.
Werkzaamheden
Afgelopen maandag legde de gemeente werkzaamheden aan het Gloeilampplantsoen stil. In opdracht van de Haagse projectontwikkelaar Zhou was de aannemer bezig met het 'schonen' van onkruid van het plantsoen nabij station Strijp-S.
Volgens het gealarmeerde Trefpunt was er voor die actie ontheffing nodig, evenals een rapportage over de eventuele aanwezigheid van zeldzame planten en dieren. Beide ontbraken, en dat was voor de gemeente reden om in te grijpen.
Bovendien bleek dat er bij het schonen gebruik werd gemaakt van zwaar materiaal, waardoor boomwortels en ondergrond beschadigd zijn geraakt.
Zeldzame vogels
"Dit kan echt niet", moppert Van Hout een dag na de actie "Dit plantsoen is decennia lang onaangetast gebleven. Er zitten daar zeldzame vogels en vleermuizen. Er is zelfs een steenmarter aangetroffen: dood weliswaar, maar toch. Dit fraaie stukje natuur mag niet zomaar vernield worden."
Een woordvoerder van de RVO kon nog niet reageren op de aangifte van het Eindhovense Trefpunt. Normaliter laat deze rijksdienst inspecteurs van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) onderzoek verrichten.
Mochten die tot de conclusie komen dat de regels zijn overtreden dan kan er een boete worden uitgeschreven. Afhankelijk van de schade kan die boete flink in de papieren lopen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
PREMIUM
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.