Een rotonde erbij, Haverlij '50 kilometer'
DEN BOSCH - De bestuursraad Engelen/Bokhoven krijgt eindelijk haar zin na zo'n negen jaar gesteggel over de weginrichting van de Haverlij. Een tweede rotonde én de Haverlij '50 kilometer'. Dit werd gisteravond duidelijk tijdens de openbare vergadering van de bestuursraad Engelen/Bokhoven.
In 2010 werd door de verplaatsing van de borden 'bebouwde kom' de Haverlij, de ontsluitingsweg van Engelen/Haverleij naar de A59, een 80-kilometerweg. Een onbedoeld gevolg van de herinrichting van de grenzen van de bebouwde kom.
In 2013 kwam er op veler verzoek de rotonde ter hoogte van de Haverlij/de Vutter en nu komt er dus een rotonde bij ter hoogte van de Haverlij/Beverspijken. Ook komt er een aanpassing van de snelheid op de Haverlij naar 50 km/u. Nu is daar de snelheid 80 km/u en na de huidige rotonde richting Engelen 60 km/u. De bestuursraad ging eerder akkoord met een verlaging naar 60 km/u, maar door de aanleg van de rotonde en de toekomstige weginrichting kan de snelheid wel naar 50 km/u.
Martin Kroezen van de bestuursraad reageerde verheugd. Maar werd nog blijer toen hij op de voorsteltekening van de gemeente 100 km/u op de A59 zag staan. ,,Is dit een serieuze ambitie van de gemeente?'', vroeg hij. De snelheid is ter hoogte van Engelen nu 120 km/u.
Wisselende snelheden
De wisselende snelheden en de geluidsoverlast op de A59 zijn een doorn in het oog van de bestuursraad. Wethouder Mike van der Geld, die zijn collega-wethouder Roy Geers verving, kon daar geen uitsluitsel over geven. ,,Inderdaad, verschillende snelheden werken niet'', aldus Van der Geld. De planning is dat verkeerskundige Koen Gijsbrechts in het najaar de ontwerptekening van de rotonde klaar heeft en deze voorlegt aan de bestuursraad. Het is de bedoeling dat in 2020 de rotonde er komt, liefst in het voorjaar als het aan de bestuursraad ligt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video/update
Zwaargewonde man aangetroffen bij auto in natuurgebied Helvoirt, politie houdt rekening met misdrijf
HELVOIRT - Een man is vrijdagochtend zwaargewond gevonden in het buitengebied van Helvoirt. Een wandelaar zag het bewusteloze slachtoffer rond 07.30 uur liggen op een zandpad naast zijn auto en sloeg alarm. De politie denkt aan een misdrijf. -
PREMIUM
De stad van Stephan Lerou: ‘Zondagochtend zeven uur, dan is de stad op z’n mooist’
DEN BOSCH - Stephan Lerou bedenkt creatieve strategieën en ontwerpt boeken. ,,Ik ben iedere dag in het Bossche Broek te vinden.” -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
PREMIUM
Huurders in De Gruyter Fabriek balen van forse prijsstijgingen: ‘Dit valt koud op je dak’
DEN BOSCH - Veel huurders in De Gruyter Fabriek in Den Bosch zijn geconfronteerd met fors hogere maandlasten. Daar zijn zij niet bepaald blij mee. ,,Dit komt koud op mijn dak vallen.” De PvdA stelde kritische vragen aan het gemeentebestuur.
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
Man steekt middelvinger op naar politie in Vught, met behulp van taser aangehouden
VUGHT - Een man is zaterdagavond rond 23.30 uur met behulp van een taser aangehouden aan het Moleneindplein in Vught. Hij zou een middelvinger hebben opgestoken naar de politie en een glas kapot hebben gegooid. -
Man overlijdt op dak van Taleninstituut Regina Coeli; toegestroomde hulpdiensten trekken bekijks
VUGHT - Een ernstig medisch incident op het dak van Taleninstituut Regina Coeli in Vught leidde maandagochtend tot consternatie in Vught. Een werknemer van een bedrijf dat aan het werk was op het dak, was onwel geworden en overleden.