Ondernemers Empel niet blij met brief verkeer
Het bestuur van Bedrijventerrein Empel distantieert zich van de brief van het bewonersradenoverleg Rosmalen e.o. over het tijdelijk stilleggen van de verkoop van bedrijfsgrond in Empel.
EMPEL - Vicevoorzitter Harold van der Heijden van bedrijventerrein Empel vindt dat de briefschrijvers de verkeerde toon zetten.
In de brief aan gemeenteraad en college vraagt het bewonersoverleg om grondverkoop in Empel-Zuid tijdelijk stil te leggen. Als dat namelijk niet gebeurt beperkt het de gemeente in het vinden van oplossingen voor de verkeersdruk noordoostelijk van de stad, zoals een nieuwe aansluiting op de A2/A59,
De ondernemers vinden het jammer dat discussie op deze manier wordt aangewakkerd. ,,Achter de schermen werken we met gemeente, bestuursraad en Emplina hard aan oplossingen voor de toenemende verkeersproblemen. Twee weken geleden hebben we als bestuur nog overleg met de gemeente gehad.”
Van der Heijden realiseert zich dat het toenemende autoverkeer een ingewikkeld probleem is. ,,Op het moment dat je aan de ene kant een oplossing bedenkt, heeft dat onmiddellijk gevolgen voor de andere zijde. Er moet één integraal plan voor het gebied komen waarmee alle problemen in één worden opgelost. Je kunt niet zomaar zeggen dat je Empel-Zuid een halt moet toeroepen. Dit bedrijventerrein is al zó lang gepland.”
Het bestuur van Bedrijventerrein Empel verwacht wat meer daadkracht van de gemeente. ,,We kunnen echt niet helemaal meer terug naar de tekentafel, die tijd hebben we niet meer. De schop moet wel een keer in de grond”, zegt Van der Heijden. Een van de oplossingen om Empel te ontlasten is een aansluiting vanaf de Empelseweg over industrieterrein Rosmalense Plas. Verkeer kan dan via de Burg. Burgerslaan aansluiten op de Bruistensingel en verder naar A2/A59.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s. -
PREMIUM
Internationale Schakel Klas schakelt bij: ruim honderd leerlingen extra door noodopvang en oorlog
DEN BOSCH - De Internationale Schakelklas van de Bossche Vakschool bestaat normaal uit zo’n 150 leerlingen van buiten de landsgrenzen. Door de noodopvang bij het Autotron in Rosmalen en de oorlog in Oekraïne zijn er dit schooljaar ruim honderd leerlingen meer en dus ook meer klassen. -
Celstraffen voor beschieten woning Hadewychstraat: ‘Op volstrekt onacceptabele wijze’
DEN BOSCH - Voor het beschieten van een woning aan de Bossche Hadewychstraat zijn een 23-jarige man uit Duitsland en zijn neef (25) uit Zoetermeer veroordeeld tot 2 jaar celstraf. Voor betrokkenheid bij het schietincident is een Ammerzodenaar (33) veroordeeld tot 16 maanden celstraf. -
PREMIUM
Bezit seksueel getinte foto’s leidt tot te veel emoties in Vught; bisschop trekt benoeming kapelaan in
VUGHT - Dominique Donders wordt toch niet de nieuwe kapelaan van de Edith Stein Parochie in Vught. Bisschop Gerard de Korte trekt zijn benoeming in. De reden is volgens het Bisdom: het krantenartikel over zijn benoeming én de daaropvolgende emoties onder Vughtse ouders. -
PREMIUM
Goochelen met spitse tekenkunst en moddervette straathumor, dat is Rogier Roeters
DEN BOSCH - Een tsunami aan tekeningen en oneliners. Kunstenaar Rogier Roeters vangt als geen ander de tijdsgeest, ook met zijn nieuwe campagnebeeld voor festival Boulevard.
-
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
Topkok Martin Ruisaard, van sterrenrestaurant naar Kasteel Maurick in Vught
ZALTBOMMEL/VUGHT - Martin Ruisaard (38) uit Zaltbommel is de nieuwe chef-kok van Kasteel Maurick in Vught. Hij was eerder werkzaam als souschef bij sterrenrestaurant Aan de Zweth in het Zuid-Hollandse Schipluiden. -
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes?