Grote drukte in Mumbai, India. Na China het land met het grootste aantal inwoners.
Volledig scherm
Grote drukte in Mumbai, India. Na China het land met het grootste aantal inwoners. © SOPA Images/LightRocket via Gett

Aantal mensen groeit bijna niet meer: we gaan mogelijk de 9 miljard niet halen

In tegenstelling tot wat we lange tijd dachten, komt er binnen 25 jaar mogelijk al een einde aan de groei van de wereldbevolking. Dat komt doordat mensen steeds welvarender worden, blijkt uit nieuw onderzoek. Als deze voorspelling uitkomt, mogen we als mensheid erg blij zijn, vindt demografie-professor Leo van Wissen.

1 reactie

  • Jeroen Lesterhuis

    2 maanden geleden
    Helemaal niet erg. we zijn inmiddels echt met teveel op de aardbol en minder is alleen maar positief voor een heleboel zaken.
  1. Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
    lezersvraag

    Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?

    Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen.