Geld Dichtbij podcast: ‘Oude Pokémonkaarten zijn goud waard’
Geld Dichtbij PodcastKrijgen Sinterklaas en de Kerstman hun cadeautjes in december op tijd bezorgd? En zijn die nog wel te betalen voor iedereen? In de nieuwe aflevering van de podcast Geld Dichtbij bespreken verslaggevers en experts geldzaken en economische onderwerpen die je in je portemonnee voelt.
In deze podcast spreekt presentator Bram Verbrugge, coördinator van de centrale economieredactie, met retailexpert Sanne Schelfaut over de stijgende prijzen van speelgoed. Door een tekort aan grondstoffen, een ernstig ontregelde zeecontainervaart én fabriekssluitingen in China wordt het volgens speelgoedgroothandels en -winkels nog spannend of met name speelgoed op tijd kan worden geleverd. Door de krapte gaan ook de prijzen omhoog, soms wel met 75 procent. Daarnaast worden de speelgoedtrends van dit jaar besproken, met een hoofdrol voor Pokémon.
Pensioenen
Ook bespreekt het panel de toename van de handel in bitcoins. De Nederlandse beurs Bitvavo handelt maandelijks voor maar liefst 10 miljard euro aan bitcoins. Een gok, of een goede investering?
En we bespreken de roep om hogere pensioenen. De financiële positie van de pensioenfondsen is de afgelopen maanden flink verbeterd. De vijf grootste pensioenfondsen, goed voor ruim tien miljoen pensioenen, zijn inmiddels allemaal uit de gevarenzone. Korten op de pensioenen, waarvoor lang gevreesd werd, is daarom vrijwel zeker niet nodig. Maar waarom zit indexeren er dit jaar dan toch nog niet in? We bespreken het met pensioenkenner Peet Vogels.
Luisteren dus! Naar de nieuwe wekelijkse podcast Geld Dichtbij, waarin experts en verslaggevers alle hoofd-, rand-, en bijzaken bespreken op het gebied van geld en economie.
Liever luisteren via Spotify? Dat kan!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
Mislukte aspergerobot uit Heeze laat Cees Welten niet los: ‘Ik wil een laatste poging ondernemen’
HEEZE - Mislukt, failliet, naar de schroothoop en klaar? Toch niet. De oogstrobot voor asperges van Cerescon uit Heeze houdt investeerder Cees Welten en andere betrokkenen nog bezig. De hoop op een doorstart is niet vervlogen.Heeze, Waalre-dorp -
Kledingmerk Scotch & Soda vraagt faillissement aan: ‘Bittere pil’
Kledingmerk Scotch & Soda heeft het faillissement aangevraagd voor de activiteiten in Nederland. De keten telt op dit moment 253 vestigingen, waarvan 32 in Nederland. De winkels blijven vooralsnog open. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUM
Steeds meer Nederlanders kopen crypto’s, maar ermee betalen is ‘hoop gedoe’
Heel Holland handelt in crypto’s , vooral het laatste jaar zijn er honderdduizenden Nederlanders begonnen met investeren in cryptomunten. Echt geld is het nog lang niet, betalen met de computermunten is nog ‘een hoop gedoe’.
-
PREMIUM
Sint en Kerstman moeten diep in buidel tasten: speelgoed tot wel 75 procent duurder
Krijgen Sinterklaas en de Kerstman hun cadeautjes in december op tijd bezorgd? Door een oplopend tekort aan grondstoffen, een ernstig ontregelde zeecontainervaart én fabriekssluitingen in China wordt het volgens speelgoedgroothandels- en winkels nog spannend of met name speelgoed op tijd kan worden geleverd. Door de krapte gaan ook de prijzen omhoog, soms wel met 75 procent. -
-
-
Tweede Kamer vol in aanval om muziek zachter te krijgen, horeca vreest voor bestaansrecht
Als de muziek in discotheken en kroegen verplicht zachter moet komt het bestaansrecht van ondernemers in gevaar. Daarvoor waarschuwt brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland donderdag. De Tweede Kamer nam deze week met grote meerderheid een motie aan waarin staat dat het maximale geluidsniveau op evenementen en in de horeca naar beneden moet. Alleen Forum voor Democratie, PVV en BVNL stemden tegen. -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?