Honderden pakketpunten vanaf maandag alsnog dicht
Honderden winkels met een pakketpunt sluiten vanaf maandag alsnog hun deuren. Zowel Audax, eigenaar van Bruna, AKO en The Read Shop, als Primera sluit het merendeel van de winkels.
Dat bevestigt een woordvoerder van Audax na berichtgeving van de NOS. De winkels mogen weliswaar openblijven tijdens de lockdown, maar mogen geen ‘niet-essentiële’ producten verkopen. ,,Klanten komen bij ons binnen voor een postzegel, maar mogen vervolgens niet de ansichtkaart kopen die ernaast ligt”, legt de woordvoerder uit. ,,Dat leidt tot vervelende situaties in de winkels. Er is frustratie bij de klant en het is ook vervelend voor de medewerker die het moet uitleggen. Er zijn al ongewenste woordenwisselingen geweest en dat is voor niemand fijn.”
Bovendien wegen de kosten die de winkels maken niet op tegen de opbrengsten, zelfs nadat PostNL pakketpunten vanaf deze week een extra vergoeding gaf om open te blijven. ,,Het is met pijn in ons hart, maar het lukt ons niet.”
Samen met brancheorganisatie NSO Retail vroeg Primera aan het kabinet om volledige openstelling van de winkels, nadat het kabinet eerder deze week besloot dat alle niet-essentiële winkels moesten sluiten in de tweede lockdown. ,,Een reactie bleef uit en dus bleef ook de onduidelijkheid bij consumenten en winkeliers”, schrijft de keten.
Honderden zaken
Bij Audax gaat het om 50 eigen zaken en 350 winkels van franchisenemers, die hun eigen afweging maken. ,,Maar we weten dat een groot deel ook zal sluiten.” Primera zegt dat de meeste van de in totaal 520 winkels dichtgaan.
Audax overlegt met PostNL om zo snel mogelijk een oplossing te vinden voor pakketjes die bij de winkels zijn bezorgd. ,,We willen niet dat die tussen wal en schip raken”, zegt de woordvoerder.
Ophalen
Primera-topman Gert van Doorn laat desgevraagd weten dat klanten nog tot zondag pakketten die nog in de winkel liggen kunnen komen ophalen. De winkels zullen geen nieuwe pakketten meer in ontvangst nemen. Klanten kunnen de komende dagen voor het ophalen van hun pakket bellen met hun lokale Primera-winkel.
Audax is ‘volop in overleg’ met PostNL voor de afwikkeling van de pakketten. ,,Pakketten die niet voor maandag zijn afgehaald worden in overleg teruggestuurd. Ze hebben aangegeven dat ze hun best gaan doen”, aldus de woordvoerder.
Impact
PostNL heeft ‘begrip voor het standpunt’ van de ketens. ,,Wij proberen het zo aantrekkelijk mogelijk te houden om open te blijven, maar iedere winkelier maakt zijn eigen afweging”, zegt woordvoerster Tahira Limon. Daar hoort onder meer een vergoeding van 20 euro extra per uur bij voor winkeliers.
Er worden momenteel ruim 1,5 miljoen pakketen per dag bezorgd door PostNL. In totaal beschikt PostNL over zo’n 3750 pakketpunten, waarvan op dit moment tussen de 80 en 90 procent open is. Vanaf maandag zijn dat er dus honderden minder. De sluiting zal zeker impact gaan hebben, aldus PostNL.
PostNL vult dagelijks de informatie op de website over de pakketpunten aan. Daar kunnen klanten zien welke pakketpunten nog open zijn. ,,Als pakketten onderweg zijn naar een punt dat dichtgaat, dan wijzigen we dat naar een punt dat wel open is.” Daaronder vallen bijvoorbeeld ook de 173 pakket- en briefautomaten.
PostNL heeft al aan webwinkels gevraagd de retourtermijnen te verlengen om de druk op de pakketbezorging te ontlasten. ,,Zodat we onze pakketcapaciteit kunnen inzetten voor het bezorgen van essentiële spullen zoals boodschappen en kerstcadeaus.”
Pakketbezorger DHL laat weten vooralsnog geen last te hebben van de sluitingen. Een woordvoerder zegt dat er nog genoeg punten overblijven voor DHL waar de pakketten naartoe kunnen. ,,We krijgen zelfs aanbiedingen van winkels die pakketpunt willen worden. Pakketjes die nu nog onderweg zijn naar pakketpunten die gaan sluiten worden teruggehaald. Dan wordt gekeken of ze naar een ander punt gaan of terug naar de verzender. Ze raken niet verloren en blijven ook niet tijden lang staan”, aldus de woordvoerder.
Bol.com
Ook supermarktketen Albert Heijn heeft de afgelopen week 60 van de in totaal 900 ophaalpunten voor pakketten van bol.com gesloten, meldt een woordvoerder van Albert Heijn. Het werd te druk bij de servicebalies van winkels in met name grote steden. ,,Daar ontstonden onveilige situaties vanwege lange rijen bij de servicebalies.”
Tot wanneer de pakketophaalpunten gesloten zijn, is nog niet bekend. ,,Er is geen einddatum”, aldus de woordvoerder. ,,We kijken hoe het de komende weken gaat. Dit is een van de drukste periodes van het jaar voor de supermarktketen.”
Bekijk hier al onze video's over de lockdown:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
PREMIUM
Lightyear crashte na afhaken van investeerder: wie stapt nu in ooit zo beloftevolle Helmondse zonneauto?
HELMOND - Het afhaken van een financier die binnen handbereik leek, betekende het voorlopige einde van Lightyear. Wat nu? Hoe liggen de kansen voor de ooit zo beloftevolle Helmondse zonneauto? -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Branche wil álle winkels voorzien van afhaalloket, net als bij bouwmarkt
Vijf weken je winkel dicht. Wat doet dit met de tienduizenden ondernemers die normaal gesproken de drukste tijd van het jaar beleven? Jan Meerman, algemeen directeur van branchevereniging INretail, ziet het met lede ogen aan. ,,Er zijn winkeliers die ongehoorzaam zijn en openblijven.’’ -
Nederlanders blijven ook na corona flink doorsparen
Nederlandse huishoudens blijven ook na de coronacrisis flink doorsparen. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) is het totaalbedrag dat Nederlanders bij hun bank hebben staan vorig jaar opnieuw met tientallen miljarden euro’s toegenomen. Mogelijk speelt mee dat huishoudens uit voorzorg meer geld achter de hand wilden hebben vanwege onzekerheid over de economie en hun eigen financiële situatie, aldus de centrale bank.
-
Blokker grijpt in omdat PostNL stroom aan pakketjes niet aankan
Blokker gaat eigen personeel inzetten om pakketjes bij klanten aan huis af te leveren. Volgens de winkelketen is dat nodig omdat bezorgdiensten als PostNL overlopen. In het distributiecentrum van Blokker staan nog 18.000 pakketjes die PostNL niet heeft opgehaald. -
-
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUM
Genexis gaat hard met glasvezelkastjes: Eindhovens bedrijf neemt leiding in Zweeds fusieconcern
EINDHOVEN - Glasvezelmodembedrijf Genexis uit Eindhoven versterkt zijn positie binnen de Zweedse groep waarvan het in 2018 onderdeel werd. Genexis-directeur Gerlas van den Hoven gaat fusiebedrijf Genexis Group leiden.