Japanse automakers willen productie roteren
TOKIO - Japanse autofabrikanten overwegen een gezamenlijk rotatiesysteem voor hun productie op te zetten om schaarse stroom zo efficiënt mogelijk in te zetten en vooral om te voorkomen dat de energiebedrijven gaan bepalen wanneer de knop aan en uit gaat. Dat meldde het Japanse persbureau Kyodo zaterdag op basis van bronnen.
Wanneer de stroom van tijd tot tijd door de energiebedrijven wordt uitgeschakeld komt dat de productie niet ten goede. De automakers bepalen dan liever zelf wanneer zij wel of niet werken. Sinds de aardbeving en de daarop volgende tsunami ontstonden grote problemen in de kerncentrales die grote delen van Japan van elektriciteit voorzien.
Als tegengebaar om het zelf in de hand te mogen houden, stellen de automakers dat roterende productie sowieso minder stroom kost. Mogelijk volgen andere bedrijfstakken het voorbeeld van de autoindustrie. (ANP)
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Jojoën met aandelen van Neways: Sons elektronicabedrijf heeft weinig lol van laatste weken als beursfonds
SON - Zo gaat het aandeel Neways met 9 procent omhoog, en net zo gemakkelijk met 11 procent omlaag. Op de effectenbeurs wordt niet opgekeken van de grote koersbewegingen in de nadagen van het beursfonds. -
PREMIUM
Al die chips vreten energie: ‘Als die niet zuiniger worden kunnen we die groene economie wel vergeten’
EINDHOVEN - Het lijkt een behoorlijke paradox. Zonder computerchips geen groene economie. Maar diezelfde chips zorgen voor een enorm energieverbruik. Dat probleem willen onderzoekers van de TU/e aanpakken. -
Update
Stakingsdreiging bij grondpersoneel KLM nu cao-overleg vastzit
De onderhandelingen over een nieuwe cao voor grondpersoneel bij KLM zijn vooralsnog in een impasse beland. De maatschappij hoopt nog altijd op een snel akkoord, maar dat wordt lastig omdat de vakbonden niet op een lijn zitten. Platformmedewerkers van KLM dreigen ondertussen zonder tussenkomst van de bonden opnieuw tot actie over te gaan. -
Waarom we steeds vaker een lekke band hebben op vakantie
Auto's hebben steeds vaker een lekke band in het buitenland. Tien jaar geleden ging het in 20 procent van de pechgevallen in het buitenland om een lekke band, nu is dat 29 procent. Dat meldt de Belgische mobiliteitsorganisatie VAB. -
PREMIUM
KLM lost laatste deel coronalening Nederlandse staat af, strenge voorwaarden blijven van kracht
Op de laatste werkdag van topman Pieter Elbers heeft KLM ook haar laatste geleende coronamiljoenen afgelost. Maar de strikte voorwaarden bij de coronasteun blijven, inclusief het inleveren van loon, intact.
-
Metaalfonds verhoogt voor het eerst sinds 2008 pensioenen
Pensioenfonds PME gaat in juli de pensioenen verhogen. Het is voor het eerst sinds 2008 dat het fonds voor werknemers uit de metaal- en technologiesector dit doet. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas.