Architectuurprijs Eindhoven voor Space-S
EINDHOVEN - Woningbouwproject Space-S heeft vrijdagmiddag de Dirk Roosenburg architectuurprijs van de stad Eindhoven gekregen. De jury koos het project Space-S waar toekomstige bewoners vanaf dag één betrokken waren, 'vanwege de architectonische kracht', maar zeker ook vanwege de 'co-creatie', een belangrijke ontwikkeling in Eindhoven.
Delen per e-mail
Dat is vrijdagmiddag bekendgemaakt in het NatLab. De prijs wordt sinds 1989 tweejaarlijks uitgereikt. De laatste jaren georganiseerd door het Achitectuurcentrum Eindhoven. Eerdere winnaars waren onder meer de Lichttoren, De Witte Dame en spilcentrum 't Hofke (Tongelre).
De jury prees vooral ook het lef en doorzettingsvermogen van corporatie Woonbedrijf om de bewoners al zo vroeg te betrekken bij het invullen van het project met 400 woningen, tussen Torenallee en Schootsestraat/Kastanjelaan. Dat leidde ook tot daadwerkelijke veranderingen. Zo kozen de bewoners niet voor een gesloten woonblok, maar voor losse blokken met groene tussenruimtes en daken. De woongemeenschap die zo ontstond bemoeit zich nu ook intensief met het gebruik van de gezamenlijke delen van Space-S. Het project illustreert ook dat de rol van architecten - in dit geval Inbo en Urhahn als stedenbouwkundige - verandert, stelt de jury. Die moet het proces bewaken en met bewoners toewerken naar een 'functioneel en esthetisch eindresultaat'.
Lof was er ook voor andere genomineerde projecten, zoals de renovatie van Philipsdorp door Woonbedrijf ('een erfgoedprijs zou zeker op zijn plaats zijn'), gebouw RAG op Strijp-R van Piet Hein Eek Architecten ('een architectuurprijs waardig'), het 'kwalitatief hoogwaardige en aansprekend schoolgebouw' van SintLucas op Strijp-S van architectenbureau Cepezed en de transformaties van pompgebouw TAQ op Strijp-T (architecten Niels Olivier/BO.2, gebruiker Settels Savenije) en Philips Lighting (Diederendirrix voor Foolen & Reijs Vastgoed).
Publieksprijs
De publieksprijs ging naar de renovatie van Philipsdorp door Woonbedrijf en de Bouwhulpgroep als architect. Er werden 1741 stemmen uitgebracht, 382 voor de winnaar. "Daar hebben we nog werk te doen", aldus voorzitter Margriet Eugelink, "want we willen juist de discussie over architectuur in de stad bevorderen."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Overzicht mannen
Oranje-Rood komt dramatisch begin niet te boven tegen topploeg Kampong
De hockeymannen van Oranje-Rood hebben zondagmiddag met 1-3 verloren van Kampong. Na 7 minuten keken de Eindhovenaren al tegen een 0-2 achterstand aan. -
Jeremie Besson aan de slag bij de wereldboksbond: ‘De AIBA heeft alles verloren’
Financieel wanbeleid, corrupte jurering, zwaar onvoldoende algemeen bestuur: niet voor niets heeft het IOC de wereldboksbond voor amateurs geschorst. AIBA is nu bezig met een inhaalslag om het geschonden blazoen op te poetsen. Jeremie Besson (33) maakt sinds kort deel uit van AIBA’s wedstrijdcommissie. -
PREMIUM
Topkoks verzorgen kookevent voor ziek Geldrops jongetje Bodhi
EINDHOVEN - Een live stream kookevent met chefkoks van vijf gerenommeerde restaurants en muzikale omlijsting. De opbrengst daarvan gaat voor honderd procent naar de crowdfundingsactie voor Bodhi (4), het Geldropse jongetje dat door een tumor in zijn ruggenmerg vanaf zijn middel verlamd is geraakt. -
'Verloren’ kalfje op heide bij Eindhoven maakt wandelaars ongerust
EINDHOVEN - ‘Sufgebeld’ wordt Brabants Landschap over een ogenschijnlijk alleen gelaten kalfje op de Stratumse Heide bij Eindhoven. Maar er is niets aan de hand, verzekert boswachter Mari de Bijl. ,,Het kalfje is gezond.” -
Leraar op computerscherm, avond naar de film kan niet meer: scholieren kunnen corona-ervaringen verwoorden in dichtwedstrijd
EINDHOVEN - Uren kijken naar je leraar op een schermpje. Een verjaardag vieren met een heel klein gezelschap. Niet meer naar de film. De corona-maatregelen zijn een beproeving voor menig scholier. Speciaal voor jongeren van 10 tot en met 18 jaar heeft de Eindhovense schrijfster Juultje van den Nieuwenhof een corona-dichtwedstrijd opgezet.
-
Schietpartij tegenover IKEA in Son nog niet opgelost: opgepakte Schiedammer blijkt niet de schutter
SON - De politie leek de schietpartij van vrijdag tegenover de IKEA in Son in recordtempo te hebben opgelost. Maar een eerder opgepakte Schiedammer is alweer op vrije voeten en niet langer een verdachte. De zoektocht naar de schutter gaat verder. -
Overzicht vrouwen
Vrouwen Oranje-Rood nog niet veilig na nieuwe nederlaag
De vrouwen van Oranje-Rood zijn door een forse nederlaag tegen Amsterdam nog niet veilig in de hoofdklasse. De voorsprong op hekkensluiter Laren bedraagt maar drie punten. -
PREMIUM
Mogen we deze zomer of mogen we niet: het zijn spannende weken voor Vacansoleil uit Eindhoven
EINDHOVEN - Mogen we of mogen we niet? Een vraag waar vakantieminnend Nederland nog altijd geen antwoord op heeft. Vacansoleil uit Eindhoven heeft goede hoop dat we mogen, deze zomer: ,,Maar het is lastig plannen en lastig vooruitkijken.”
In samenwerking met indebuurt Eindhoven
0 reacties